Mám šanci na změnu profese?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.19 18:06
Mám šanci na změnu profese?

Ahoj všichni. Táhne mi na 50 a jsem učitelka celý svůj profesní život, když nepočítám brigády všeho druhu během studia. Už jsem unavená k smrti, práce mě ubíjí a poslední ranou pro mé ideály je inkluze. Učím cizí jazyky momentálně na 2. stupni ZŠ. Umím plynule anglicky, německy a ještě si pamatuji ruštinu a ovládám základy italštiny a španělštiny. Kancelářská práce mi díky papírování s inkluzí též není cizí. Myslíte, že mám šanci se uplatnit někde jinde než ve školství?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
bublinek
Kelišová 5461 příspěvků 02.03.19 18:10

Pracuju na VŠ a sehnat někoho s jazykovou výbavou je terno. Pokud jsi odhodlaná učit se nové věci, běž do toho.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.19 18:18

Učím se celý život a také samozřejmě sleduji volná místa v mém okolí. Ale zatím nic, co by mi vyhovovalo nebo odpovídalo platově. Míň než na základce vydělávat nechci. Přijde mi, že v mém věku se práce hledá přes známosti.

SibyllaTrelawney
Kecalka 335 příspěvků 02.03.19 18:30

Přidám se a sleduji. Též učím ( angličtinu), mám k tomu speciálni pedagogiku a spec. andragogiku. Zatím mám menší dítě, tak ještě tak 8 let chci těžit z časové výhodnosti mé profese ( prázdniny), pak jsem rozhodnutá jít pryč. Chci do věznice nebo do zařízení zajišťující péči o osoby se závislostí - teď dělám na dětské psychiatrii. Bude mi ale za těch 8 let 43, tak nevím, jestli se uchytím. Ty bys ale se svou širokou jazykovou vybaveností mohla, troufám si tvrdit, že nebudeš mít problém - navíc jsi zřejmě ( soudím dle věku) časově flexibilní, což je veliké plus. Jinak inkluze mě ničí taky… ale asi nic nenaděláme. :hug: Držím palce v životní změně!

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26264 příspěvků 02.03.19 18:39

Záleží odkud jsi, někde je víc možností, někde méně. Ale na úřadech, státní správa, vysoké školy, kde potřebují lidi s jazyky, to by mohlo jít.
Znám jednu paní v podobné věku, která vede odbor školství na městském úřadě, taky původně učitelka.

tininas
Ukecaná baba ;) 1821 příspěvků 02.03.19 19:58
@Anonymní píše:
Ahoj všichni. Táhne mi na 50 a jsem učitelka celý svůj profesní život, když nepočítám brigády všeho druhu během studia. Už jsem unavená k smrti, práce mě ubíjí a poslední ranou pro mé ideály je inkluze. Učím cizí jazyky momentálně na 2. stupni ZŠ. Umím plynule anglicky, německy a ještě si pamatuji ruštinu a ovládám základy italštiny a španělštiny. Kancelářská práce mi díky papírování s inkluzí též není cizí. Myslíte, že mám šanci se uplatnit někde jinde než ve školství?

Ahoj.

Nechceš udělat kompromis? Podívej se po okolí po jazykových školách a zkus to tam.

Třeba časem zjistíš, že můžeš učit jen tam, případně získáš klientelu na soukromé hodiny (a zařídíš si OSVČ) nebo si můžeš založit i vlastní jazykovku. :)

Držím palce a víš jak: Better late than never. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.19 20:31

Holky díky za všechny příspěvky. Abych byla trochu konkrétní: děti dospělé, takže červenec a srpen už pro mě není výhoda, ale naopak přítěž. Ráda bych si vzala dovolenou i jindy než o prázdninách. A co se týče jazykových škol, pokud nejsou státní, tak vyžadují práci na živnostenský list. A abych byla upřímná, práci ve večerních hodinách bych asi nedávala. Mám nastavený biorytmus, že se od rána tvrdě maká a odpoledne už lze zvolnit.
@tininas díky za nápady, soukromé hodiny jsem pochopitelně dávala také, ale na soukromou jazykovku to v našem městě nevypadá. Trh je nasycen.
@jenny.fields Na odboru školství není volné místo, to už sleduji delší dobu.

_.Emilyyy
Kecalka 359 příspěvků 02.03.19 20:59

V dnesni dobe je hlavne dulezite, ze mas udelanou maturitu a bonus je ze mas i vysokou školu. Zaleži jakou chces profesi , ale urcite se neco nakde co by te bavilo

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.19 15:23

@_.Emilyyy Díky, doufám. Bohužel moje kamarádky mají dost negativních zkušeností u pohovorů. Maturitu mají také i jazykové vybavení. Ale všude se budují mladé týmy a jedna práci hledala půl roku, druhá je na pracáku rok.

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30363 příspěvků 03.03.19 16:03
@Anonymní píše:

dík za upřímný názor na inkluzi ze strany učitele.Uplatnění bys mohla najít třeba v cestovním ruchu, ale nevím, jak by to bylo finančně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.19 16:12

@Burj Chalifa Co se týče inkluze, měl by za ní někdo viset. Nejsem speciální pedagog a mentálně postiženým dětem by bylo mnohem lépe ve speciálních školách. V normální základce nemají šanci zažít úspěch, snad jen ve výchovách. V hodině cizího jazyka je to fakt tristní. Co mám asi dělat s dětmi s LMP a asistentem, když umí možná tak pozdravit a představit se, zatímco ostatní už mluví plynule? Mám obětovat čas určený normálním dětem pro ty, které se stejně nic nenaučí? Ani náhodou. Inkluze je šikana naruby. Šikana učitelů a zdravých dětí.

divine woman
Extra třída :D 11034 příspěvků 03.03.19 17:42

Znám bývalé učitele hejtmana, senátora, majitele cestovní kanceláře, jazykové školy, pracovníky v archivu, cvičitelku aerobiky, pojišťováka, pečovatelku v důchoďáku, vychovatele ve vězení, tlumočníky, průvodce, majitele různých firem a určitě bych si ještě na něco vzpomněla. :mavam:

EvulinkaH
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 03.03.19 18:59
@Anonymní píše:
@Burj Chalifa Co se týče inkluze, měl by za ní někdo viset. Nejsem speciální pedagog a mentálně postiženým dětem by bylo mnohem lépe ve speciálních školách. V normální základce nemají šanci zažít úspěch, snad jen ve výchovách. V hodině cizího jazyka je to fakt tristní. Co mám asi dělat s dětmi s LMP a asistentem, když umí možná tak pozdravit a představit se, zatímco ostatní už mluví plynule? Mám obětovat čas určený normálním dětem pro ty, které se stejně nic nenaučí? Ani náhodou. Inkluze je šikana naruby. Šikana učitelů a zdravých dětí.
:potlesk: Mám naprosto totožný názor. Inkluze ano, ale pouze pro děti bez mentálního postižení, začlenit můžu vozíčkáře, dítě s naslouchadlem/kochleárním implantátem, … . Nevím, jak to pak autor myslel, co bude takový jedinec dělat po škole. Ve škole mu pomáchá asistent, neustále se mu ulevuje, snižují se nároky a co pak v reálném životě??? To musí být pak prima rozčarování, když ho hodí do života bez asistence :think:

Jinak k tématu-já jsem kdysi taky chtěla změnit profesi. Hlásila jsem se na místo, kde chtěli středoškoláka, ovšem místo bylo mnohem lépe placené než pozice ve školství. Bylo mi odpovězeno, že mám příliš vysoké vzdělání, že smůla. Odpověděla jsem, že mi to nevadí, ale jim to prý vadí a je to pro ně velká překážka. Po několika podobných zážitcích jsem to vzdala.

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30363 příspěvků 03.03.19 19:04
@Anonymní píše:
@Burj Chalifa Co se týče inkluze, měl by za ní někdo viset. Nejsem speciální pedagog a mentálně postiženým dětem by bylo mnohem lépe ve speciálních školách. V normální základce nemají šanci zažít úspěch, snad jen ve výchovách. V hodině cizího jazyka je to fakt tristní. Co mám asi dělat s dětmi s LMP a asistentem, když umí možná tak pozdravit a představit se, zatímco ostatní už mluví plynule? Mám obětovat čas určený normálním dětem pro ty, které se stejně nic nenaučí? Ani náhodou. Inkluze je šikana naruby. Šikana učitelů a zdravých dětí.

naprostý souhlas!!!!!!!!!Řeknu to na rovinu - mentálně retardované a výchovně nezvladatelné děti do běžné školy nepatří.

SibyllaTrelawney
Kecalka 335 příspěvků 03.03.19 19:28
@Burj Chalifa píše:
naprostý souhlas!!!!!!!!!Řeknu to na rovinu - mentálně retardované a výchovně nezvladatelné děti do běžné školy nepatří.

Jéžišmarjá, moje řeč! Inkluze je ZLO! Dělám na psychiatrii, vyučuju děti s poruchami chování ( v 90%) a všichni do jednoho jsou v běžné třídě s asistentem, kterému z nich cuká v oku ( v lepším případě), nejsou výjimky, kdy asistentky nebo i učitelky těch dětí to nezvládly a odešly z dané školy. Nebo je toto dítě ponecháno bez jakékoliv pedagogické intervence ( hlavně když je hodný - učitelkám se vůbec nedivím, pokud v určité fázi zaujmou tento přístup - je třeba se věnovat i ostatním!).

Ad cizí jazyk a LMP… válčím s tím denně, jako kolegyně zakladatelka. Stav, kdy s dysfatikem nebo mutistou omíláte půl roku kartičky s barvičkama ( protože to ani není schopen vyslovit) je na hlavu. Totéž dítě, které se vlivem zanedbání v rodině stěží podepíše ( ve třetí třídě), ale musí drtit ingliš, přitom má problém složit českou větu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama