Práce v těhotenství ranní směny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.19 17:25
Práce v těhotenství ranní směny

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat zda někdo neví jak je to s pracovní dobou v těhotenství :) pracuji v obchodě jako úsekářka na ranní směny kvůli synovi na kterého jsem byla sama nastoupila jsem na dobu neurčitou a měla jsem domluvené jen ranní směny kvůli školce, teď nastal problém jsem těhotná, tudíž mě musel zaměstnavatel dát na pokladnu abych netahala těžké věci a nelezla po štaflích, jenže spousta pokladních odsud odešla on nemá lidi a tudíž po mě chce ranní a odpolední jelikož mě vlastně předali na jinou pozici kde se dělá ranní a odpolední někdy celé dny a vedoucí oznámil že pokud s tím nebudu souhlasit a nebudu chodit jak on řekl dá mi áčka můj nynější přítel dělá 3smenny provoz takže by to bylo těžké si předávat malého na nemocenskou se mi nechce a nevím zda se s tímhle dá něco dělat :-/ děkuji za odpověď

Přečtěte si článek: Práce v těhotenství - na co máte nárok?

Reakce:
Mišule86
Kecalka 179 příspěvků 01.03.19 17:41

Těhotná žena má právo žádat zaměstnavatele o kratší pracovní dobu nebo jinou úpravu stanovené týdenní pracovní doby. Zaměstnavatel je povinen žádosti vyhovět, nebrání-li tomu vážné provozní důvody.

Toto praví zákon. Vztahuje se i na péči o dítě do 15 let. Pokud spousta lidí odešla, jsou to nejspíš vážné provozní důvody (nevím), ale určitě bych to zkusila. Držím palce..

mroe
Neúnavná pisatelka 15402 příspěvků 01.03.19 17:43

Pozadej o upravu pisemne, pak ti muze vyhrozovat cim chce, ale bude muset pisemne odpovedet a ty vazne provozni duvody, ktere by tomu branily, uvest. Ustne ti muze rict cokoli.

wewa
Ukecaná baba ;) 2369 příspěvků 01.03.19 17:51

No ale občas mu přijít na odpolední by nemusel být problém ne?

Aniikaa
Povídálka 50 příspěvků 01.03.19 18:05

.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.19 18:10

@wewa tak občas můžu chodím i víkendy které povinné nemám když nejsou lidi,ale ne tak jak si představuje,zaráží mě že tam taky máme pokladní co má povoleno dělat jen ranní má i manžela co dělá jen ranní tudíž by mohla na odpolední občas taky jít a po ní to nechce řekne že má děti,jenže to já taky přijde mi to dost nespravedlivé…

Mišule86
Kecalka 179 příspěvků 01.03.19 18:12
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat zda někdo neví jak je to s pracovní dobou v těhotenství :) pracuji v obchodě jako úsekářka na ranní směny kvůli synovi na kterého jsem byla sama nastoupila jsem na dobu neurčitou a měla jsem domluvené jen ranní směny kvůli školce, teď nastal problém jsem těhotná, tudíž mě musel zaměstnavatel dát na pokladnu abych netahala těžké věci a nelezla po štaflích, jenže spousta pokladních odsud odešla on nemá lidi a tudíž po mě chce ranní a odpolední jelikož mě vlastně předali na jinou pozici kde se dělá ranní a odpolední někdy celé dny a vedoucí oznámil že pokud s tím nebudu souhlasit a nebudu chodit jak on řekl dá mi áčka můj nynější přítel dělá 3smenny provoz takže by to bylo těžké si předávat malého na nemocenskou se mi nechce a nevím zda se s tímhle dá něco dělat :-/ děkuji za odpověď

Jako těhotná máte výhody plynoucí že zákona. Ptejte se, googlete.. Ale nedejte se! Vyhodit vás nesmí, což je také vaše plus..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.19 18:17

@Mišule86 pokud mi dá áčka tak mě vyhodit může zkusím se zeptat někde na úřadě jedině celou dobu to nevadilo že mám ranní mám na to i smlouvu,tak uvidím

Mišule86
Kecalka 179 příspěvků 01.03.19 18:24
@Anonymní píše:
@Mišule86 pokud mi dá áčka tak mě vyhodit může zkusím se zeptat někde na úřadě jedině celou dobu to nevadilo že mám ranní mám na to i smlouvu,tak uvidím

Pokud na to máte smlouvu, ohánějte se tím. Zkuste si získat co nejvíc informací, třeba i u právníka. Na mě to působí tak, že vám to chce co nejvíce znepříjemnit, když jiným vyhoví a vám ne. Mělo by to být naopak.

mroe
Neúnavná pisatelka 15402 příspěvků 01.03.19 19:03

Pokud mas ve smlouve, ze budes mit jen ranni, tak budes mit jen ranni. Zadne acko na odpoledni, kterou nemas ve smlouve, ti dat nemuze.
Jestli mate nejaky rozpis, vzala bych ho a smlouvu a dosla se poradit, Pokud mas skutecne ve smlouve, ze budes mit jen ranni a jsi tehotna, tak te nema jak vyhodit, kdyz odpoledni odmitnes.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.19 15:09

Já se bojím aby mi kvůli těhotenství nezměnil smlouvu když mě musel dát na jinou pozici abych netahala těžké věci.. pak bych byla docela v háji..

Mišule86
Kecalka 179 příspěvků 02.03.19 17:26
@Anonymní píše:
Já se bojím aby mi kvůli těhotenství nezměnil smlouvu když mě musel dát na jinou pozici abych netahala těžké věci.. pak bych byla docela v háji..

Toho jsem se taky bála, ale nikde se mi nepodařilo zjistit, jestli může. Mě nakonec zaměstnavatel nechal doma na 100%, i když jsem náročnou práci nedělala. Takže jsem přestala pátrat. Zkuste zajít k pravnikovi, na UP bývají bezplatní. Nic nepodepisujte, dokud si vše pořádně nezjistíte..

mroe
Neúnavná pisatelka 15402 příspěvků 02.03.19 19:18

Co mas ve smlouve, to plati. Pokud chce tvuj zamestnavatel neco zmenit a napsat novou, musis s tim souhlasit. Proste nic nepodepisuj a jdi se poradit s pravnikem, at mas vetsi jistotu ( zatim to vypada, ze se bojis vseho, pritom tahas za delsi konec provazu, zakon je na tve strane)

Váš příspěvek
Reklama