Mám strach z dvojčat

Anonymní
8.9.11 09:08

Mám strach z dvojčat

Vlastně ani nepotřebuji radu a docela se za svůj strach stydím (proto anonym). Je tu někdo další, kdo má hrůzu z toho, že by ze snažení o miminko byly dvojčátka?
Snažíme se první měsíc, doma už máme cácorku 3,5 roku. V manželově rodině se dvojčata opakují. Manželova sestra má dva kluky, manželovy tety jsou dvojky a babička byla také z dvojčat (matka otce), takže se to „dědí“ i přes chlapa.
Miminko si moc přeji, ale z dvojčat mám vážně hrůzu. Asi proto, že dcera byla hodně náročné mimino a bojím se, že to prostě psychicky nezvládnu (tenkrát to se mnou bylo nahnuté, a to bylo dítko jen jedno).
Manžel navíc tráví většinu času v práci, někdy bývá pryč i několik týdnů až půl roku. Byla bych na všechno sama, nemám babičky ani jiné pomocníky :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24467
8.9.11 09:19

Dvojčata „způsobí“ vždycky žena, buď se uvolní dvě vajíčka, nebo jedno se rozdělí, nekladla bych dědičnosti takovou váhu…
Já se toho taky obávala, sice z jiných důvodů (vážím 50kilo i s postelí a mám vážné pochybnosti, že bych dvojčátka donosila…).
Myslím, že nemá cenu se tím zabývat a nějak se děsit předem. Stejně to neovlivníš…
A kdyby se náhodou zadařilo… matka vydrží víc, než človek :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3065
8.9.11 09:25

Ten strach chápu. Máme v rodině taky více dvojčat a před necelým rokem jsem dvojčata čekala. Hrozně jsem to oplakala, že to nezvládnu a nakonec to nezvládlo jedno dvojče (to už jsem se na obě těšila :cry: ), ale mám teď zdravou holčičku. Začínám přemýšlet nad dalším potomkem a zase mě dvojčata straší. Ono mít dvojčata jako prvorozené nebo jako další děti a starat se k tomu o to starší dítko bude asi rozdíl. Rozhodla jsem se, že nad tím už přemýšlet nebudu, dokud se tak nestane (že to nakonec nemusí dopadnout, už vím). Je to jako bát se, že tě srazí auto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24162
8.9.11 09:27

Neboj i kdyby na to došlo, tak bys to zvládla, protože by si prostě musela :)
Já se dvojčat taky bojím. Moje tělo nedokázalo pořádně vykrmit jedno mimino, nedokážu si představit, jak by vykrmilo 2.
V rodině máme dvojčata s mužem oba a když by přišli, tak by přišli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13935
8.9.11 09:29

tak tohle fakt nechápu, asi proto, že vím, co to je toužit po dítěti, projít si IVF.
Co je na dvojčatech tak hrozného? Prostě člověk se na mateřské nefláká, ale pracuje :) babičky taky nemám, jsem na všechny sama, manžel přijede večer. Myslím, že nezáleží na počtu dětí, ale na důslednosti, odhodlanosti matky.
V těhotenství jsem sice zhubla 5kg, takže jsem měla 55 a nakonec jsem s dvojčaty přibrala 8kg, těh.bylo rizikové a 14 dní před porodem jsem ležela v nemocnici, ale myslím, že není nic lepšího než vícerčata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1130
8.9.11 09:31

Já myslela že už těhotná jsi, ale pokud ne tak se neděs dopředu. Kdyby se to náhodou stalo stejně s tím nic nenaděláš a určitě to nějak zvládneš. Pokud se toho tak moc bojíš, tak ještě chvilku počkej až starší bude třeba 5, to už ti s lecčím pomůže. Neznamená to, že když holčička byla náročné miminko, tak že dvojčata budou taky. Třeba to budou nejhodnější miminka a ani o nich nebudeš vědět. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24162
8.9.11 09:34

Ještě jsem zapomněla dodat, že se nebojí péče o dvojčata, ale jenom toho těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.9.11 09:35

Tak rozhodně jsem se na mateřské neflákala. Dcera zůstala stejně náročná, jen už se s ní dá líp domluvit.

Chápu, že to může znít jako „rouhání“, ale pro mě je to stejné, jako by ses člověku s klaustrofobií snažila namluvit, že zavřenýmu ve výtahu se mu nemůže nic stát. :-(

Já si prostě nedovedu představit, že bych tu třeba neměla několik měsíců ani tu psychickou oporu v manželovi a přitom se musela postarat o tři děti. Nehledě na to, že nevím jak bychom to zvládli finančně, už teď je to taktak..

• Nahlásit
  • Citovat
20070
8.9.11 09:37

Anonymní promiň, ale jestli už teď je to tak tak, tak nechápu proč se hrnete do dalšího potomka…

Jinak tvůj strach chápu, ale prostě s tím se musí počítat…buď dítě/děti chceš nebo ne… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.9.11 09:39

Dýl už čekat nechceme, myslím, že pro nás vnitřně nastal ten pravý čas. Manžel se zase chystá za rok a něco na dlouhé měsíce pryč, tak už to nechceme posouvat.

Musím teda říct, že jsem si nikdy ten strach nepřipouštěla, dokud mě tím nezačali všichni strašit naprosto cíleně. Pořád si ze mě dělají srandu, čekají, že ty dvojky budeme mít automaticky :nevim: Tak dlouho do mě hlodali, až mě nahlodali a já teď na to musím pořád myslet.

Prosím, vy co jste si prošly dlouhým časem snažení a IVF, nezlobte se na mě.. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.9.11 09:41
RyBANA píše:
Anonymní promiň, ale jestli už teď je to tak tak, tak nechápu proč se hrnete do dalšího potomka…Jinak tvůj strach chápu, ale prostě s tím se musí počítat…buď dítě/děti chceš nebo ne… :nevim:

Asi máš na mysli to, co jsem psala o svojí psychice s miminem. To už je dávno za mnou. Dřív jsem si další dítě nedovedla představit a byla jsem schopná pro neotěhotnění udělat naprosto cokoliv, včetně zavržení sexu. Dnes už se cítím připravená, dítě chci, rozhodně bych s dvojčaty nešla na potrat. Jen se prostě bojím. Nedovedu to jinak vysvětlit :-(

• Nahlásit
  • Citovat
20070
8.9.11 09:47

Ne, myslela jsem tu finanční situaci, že už teď s jedním dítětem je to tak tak a vy chcete další…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13935
8.9.11 09:49

ale na dvojčatech fakt není nic extrovního, prostě víc práce a na samotu (myšleno být bez partnera) není čas, to mi věř
a věř mi, že jedno dítě, ať je sebenáročnější, je stále jedno, můžeš se věnovat jenom jemu
jinak pokud tak vyšiluješ,tak nechápu, proč chceš dítě…

já se fakt modlila, aby to dvojčata byla, když mi v 6tt řekli, že to druhé zanikne, byla jsem úplně hotová, po dvojčatech jsem toužila od 4 let (mámy kamarádka měla dvojčata)

jo a nikdo není tak hroznej v těhotenství, jako já, já to prostě neumím, je mi pořád zle a modlím se, abych už rodila…

momentálně se snažím manžela přemluvit, že čtvrté dítě by bylo terno :dance: :-P :-P že nebude přesila, že budou dva na dva :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
8.9.11 09:50
RyBANA píše:
Anonymní promiň, ale jestli už teď je to tak tak, tak nechápu proč se hrnete do dalšího potomka…Jinak tvůj strach chápu, ale prostě s tím se musí počítat…buď dítě/děti chceš nebo ne… :nevim:

Naprosto souhlasím :palec:

Mně to přijde fakt jako rouhání na úrovni „hlavně aby to nebyla holka / kluk“. Víš, aby ses pak nedivila, že to nejde třeba vůbec… Podotýkám, že problémy s těhotněním jsem žádné neměla (kromě jednoho ZT), ale brala bych i paterčata, hlavně když by byly zdravé. Vždycky se to nějak zvládne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.9.11 09:56
RyBANA píše:
Ne, myslela jsem tu finanční situaci, že už teď s jedním dítětem je to tak tak a vy chcete další…

No lepší to nebude nikdy.

Omlouvám se, pokud jsem se některých svým rouháním dotkla.. Nepoznala jsem zatím co to je, když dítě nepřichází. Ovšem proto nejsem špatná. Někdy má halt člověk pocity, kterým se nedokáže ubránit.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama