Maminky dětí s vývojovou dysfázií Libochovice a okolí

Napsat příspěvek
Velikost písma:
2984
11.1.15 18:48

@Žirafa22 tak mi barvy, tvary, počítání a psaní máme v pohodě, dokonce i docela hezky kreslí, jen ta mluva je hrozná, ale už se s ním dá krásně domluvit. Teda aspon já se s ním krásně domluvím, protože vím, co mi říká. Zrovna dneska mi tchýně říkala, jak velkej pokrok udělal. Taky podle toho, co čtu, si říkám, že jsme na tom dobře. :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
346
11.1.15 19:36

*

Jako čekat do pěti let na to, aby mi dítě řeklo maminko, si to jdu asi snad i hodit…

Takže buď ráda a ničeho se neboj. Ono to už nějak u zápisu dopadne :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
346
11.1.15 19:47

*

No pokud u nás v době zápisu či v 6 letech bude jediným problémem špatná srozumitelnost v řeči, tak budu vlastně šťastná žena. Ale děsím se nějakých těch dys- problémů, pokud by měly nastat… Anebo že bude přetrvávat špatné porozumění mluvenému slovu. Jako je to dneska: „trouba“ a „houba“ jedno jest…Stejně je to drsné jít k zápisu v půlce ledna (to bude mému dítěti 5 let a 5 měsíců… jak na tom asi v té době bude že…) a nastupovat o 8 měsíců později…za tu dobu může dítě udělat velký pokrok…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2984
11.1.15 19:56

Mně to řekl poprvý asi ve čtyřech, dys poruchy budou určitě, ve škole to budou mít těžší, a le dneska naštěstí pro ty dys mají pochopení, takže i diktáty a učení je pro ně uzpůsobený

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
346
11.1.15 20:28

*

Tak to já si nemyslím, že dys- poruchy musí automaticky nastat.

Nicméně bych asi v případě problémů byla pro nějaký ten IVP, prostě nepsat diktáty, ale spíš doplňovačky apod… no ale to jsem zas už moc napřed :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2984
12.1.15 15:09

@Žirafa22 tak já jsem taky vždycky o víc kroků napřed. Počítám s odkladem, ale už teď přemýšlím, jak mu to ve škole půjde. :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Chrastítko Špendlík

  • (4.6) + 67 recenzí

Dudlík Perfect

  • (4.7) + 53 recenzí

BABY NA UCPANÝ NOS 50 ML

  • (4.9) + 41 recenzí

Dudlík Space 0–6m

  • (4.9) + 41 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek