Maminky věčně nemocných dětí

12.4.20 07:36

Maminky věčně nemocných dětí

Maminky, které máte neustále nemocné děti, jak to dáváte psychicky? Pojďte si sem popovídat. Nechci žádné rady, jaké léky máme brát a k jakému doktorovi máme jít. O tomto tato diskuze není. Jen chci prostě vědět, že nejsem sama.

Mám syna (7 let) a od té doby, co poprvé ve třech letech vlezl do školky, je marod. Neustálé virózy, angíny, záněty průdušek, periodické horečky atd. V lékárně nechávám pravidelně velkou část výplaty. Ani nebudu vyjmenovávat, co všechno jsme zkoušeli, a to včetně homeopatie a přírodních preparátů. Trvá to už téměř pět let. Přestali jsme chodit do nákupních center, v zimě nechodíme na návštěvy, přestali jsme chodit do bazénu a prostě jsme eliminovali všechny činnosti, ze kterých kouká nemoc. Jen sedíme doma a srážíme horečku, láduju do něj nějaké léky buď na vyléčení nebo na posílení imunity. Jsem zlomená unavená a nešťastná. Je mi ho hrozně líto. Kvůli marodění měl i odklad školní docházky, takže je teď v první třídě. No moc si ji zatím neužil. Teď jsme sice doma už měsíc kvůli koronaviru, ale nám by to bylo stejně jedno. Za tu dobu by byl ve škole 3 dny. Byl už dvakrát marod.

Očekávám už jen to nejhorší. Počítám s tím, že zase něco bude. Včera byl asi hodinu venku na procházce, čekám, že nejdéle dnes do večera bude nemocný. Vždycky, když je mi nejhůř a fakt propadám takové té moc pěkné depresi, kdy se mi už nechce ani nadechnout, tak si říkám, že může být ještě hůř, že mám být ráda, že je „jen“ takto nemocný, že nemá žádnou vážnou chorobu, není duševně ani tělesně postižený, že mám být ráda za blbou angínu, hlavně když nemá např. leukémii. Dám si pár facek a jdu srážet horečku. Jak to dáváte vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12.4.20 07:41

Od září jen 3 dny ve škole? Chápu to dobře? Má za sebou vyšetření na imunologii?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2043
12.4.20 07:47

My to nemáme, ale musí to být hrozný. Jinak já jsem zajistila, že když očekávám, že nemoc přijde, tak přijde spíš, než když mě to ani nenapadne…

(ale je mi jasný, že je to podobně neproveditelna rada, jako u problémů s otěhotněním „nemysli na to“)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
12.4.20 07:49
@Kazimíra Olejovka píše:
Od září jen 3 dny ve škole? Chápu to dobře? Má za sebou vyšetření na imunologii?

Za tu dobu co je karanténa, by byl ve škole 3 dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4163
12.4.20 07:59

Nemá zvětšenou mandli? Muj semdilety jo a taky se na neho chyta vsechno svinstvo a kdyz uz jsme se rozhodli pro operaci, placenou, tak zavreli nemocnice pro neakuti pripady… :roll: davam kazdy den sirup na imunitu, jednou tydne vigantol, mackam denne pomerance a stejne je kazdou chvili na hromadě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68919
12.4.20 08:07

@S.Berankinová tohle je extrem, stejne se te tu kazdy bude ptat, jestli mel dukladne vysetreni. U stale nemocne dcery mi pomohlo vyuzivat i tak cas bez nemoci naplno, i ldyby jen 3 dny, vylet, bazen, cokoli. Stejne pak onemocnela bez vyletu i s vyletem, tak jsme si aspon neco spolecne uzily v tom mezicase. Casem se to ale zlepsilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1318
12.4.20 08:17

Sice mám zatím děti malé, ale chápu, že to musí být strašně vyčerpávající. My máme taky už slušně nakročeno. Starší dcera má 2 a půl a od 10 měsíců se to veze. Jakmile se začala potkávat i s jinými dětmi a od dvou let chodit do mini školky tak točíme zelené rýmy, angíny, záněty průdušek, laryngitidy, sem tam nějaké zvracení či průjem. Od dubna do září se celkem drží, maximálně angína či laryngitida, ale pak to jede nanovo. Mladší dcera to chytá od starší. Ta začala už ve 2 měsících. Má 8 měsíců a stihla už 4 záněty průdušek a čtyři antibiotika. Pořád tajně doufám, že z toho vyrostou, nicméně jsem koupila inhalátor a začínám na příští rok plánovat lázně. :zed: no, zatím mám výhodu, že jsem doma, ale co bude pak, netuším. Jinak holky tahám po venku každý den, i když jsou nemocné, ale ne v horečce. Asi začnu i lehce s otužováním. Cpu vitamíny do starší horem dolem. Teď po přeléčení antibiotiky se obě drží. Já to samozřejmě chytám od nich, tak dobírám antibiotika na průdušky. :roll:
Osvědčenou radu na posílení imunity nemám. Ale na posílení mé psychiky se snažím udržovat si pravidelně můj koníček (sport), hrozně to nabíjí energií do dalšího boje. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19856
12.4.20 08:19
@Platanka píše:
My to nemáme, ale musí to být hrozný. Jinak já jsem zajistila, že když očekávám, že nemoc přijde, tak přijde spíš, než když mě to ani nenapadne…(ale je mi jasný, že je to podobně neproveditelna rada, jako u problémů s otěhotněním „nemysli na to“)

Tak toto je odpověď :palec: vyhrávas klíčenku :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6665
12.4.20 08:31

@Bubla Bůčková Naopak to je dobrá rada, neteř má problémy s imunitou (lékařsky podložené) a nejvíc jí pomohlo když začala ségra docházet k psychologovi, protože imunitě nesvědčí stres a vyděšený rodič je pro dítě velký stresor.

@blumen Tohle je super přístup, já jako zdravý sourozenec věčně nemocné sestry jsem nic nemohla kvůli rodičům, chtěla jsem do skauta - neexistuje, nastydneš tam, chtěla jsem přespat u kamarádky - v žádném případě, co když je tam někdo nemocný… A to ségra taky jen častěji chystala běžné nemoci, nic extra závažného. Nejlepší bylo že když jsme byli za ségrou na návštěvě v ozdravovně, tak jsem tam chytila zlatého stafylokoka do mandlí, nějaký kmen rezistentní na antibiotika, a marodila tak dlouho, dokud mi v 8 letech mandle nevyndali a já nedostala autovakcínu. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68919
12.4.20 08:58

@Heivka no, musela jsem k tomu zacit tak pristupovat, jinak bych se zblaznila :-) byla v kuse nemocna nonstop 2,5 roku v kuse. Ale jak bylo jednou to dlouhe horke leto, tak se to zlepsilo. Je nemocna mene, zato kdyz neco chytne, stoji to za to. Malej 6 mesicu snad bude zdravejsi. Doted vsemu doma odolaval a nebylo toho malo :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
324
12.4.20 09:12

U nas to teda neni tak strasny, co se tyce druhu nemoci, ale i tak si od podzimu do jara uzivame. Tyden je syn zdravy a pak tri nemocny. Stve me to, ale nehroutim se. Me je hlavne lito jeho, po par dnech uz fnuka ze chce za kamaradama. Do toho mimino, co by potrebovalo chodit spat ven do kocaru… no kazdopadne diky karantene ted mame rekordni obdobi bez nemoci (mozna i diky odstraneni mandle, ale ja to beru tak, ze nema kontakt s detma=nikdo na nej nic neprskne). V zari nastupuju do skolky a to bude teprv asi peklicko :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
12.4.20 09:28

Ahoj chtěla bych ti napsat jak toto znam! Mladší dcera (8let) od školky úplně nonstop, akorát tedy ona když byla doma tak nikdy nic nechytala. Dětská dr. chtěla aby zůstala doma že školky, ale to nebylo prostě mozne. Přesně jako ty vždy jsem nemoc vycítila, že to opět přijde byla jsem úplně paralyzovana strachy co zase bude. Tehdy ji moc pomohlo očkování v prášku tuším Rybomunil s kombinací Vigantolu. Odmítla jsem ji dát vytrhnout mandle. Teď je ve třetí třídě a je o dost lepší dokonce jsme si plánovali první naší dovolenou😊 a zase nic, držím vám pěsti ❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.4.20 09:29

Všichni mi říkali, že se ve školce těma dětskýma nemocema promoří a bude to lepší a lepší. Nebylo. Každý rok to bylo horší a horší. Poslední rok ve školce byl nemocný 2 měsíce v kuse. Pak zase všichni říkali, že se to zlomí, až nastoupí do školy, že tam nejsou takový urputný bacily. Nezlomilo.

Loni byl asi měsíc, kdy byl zdravý. V nastalé euforii jsme s manželem počali druhátko. Já jsem se kvůli synově marodění tomu dlouho bránila. Teď tu mám tříměsíční holčičku a na kočárek se nám práší. Plánovala jsem si, jak bude syn ve škole, pak s manželem na kroužku, o víkendech na zápasech, a já budu mít mimčo. No nic. To jsou ta moje přehnaná očekávání. Proto už v nic nedoufám. Vždycky to je pak na ho… Teď tu mám neustále nemocného školáka, kterého buď léčím nebo doháníme úkoly nebo hrajeme deskové nebo karetní hry nebo koukáme na pohádky (vše už z hloubi duše nenávidím) a to vše doplňuje miminkovský řev.

Letos jsme mu zaplatili florbalový kroužek. Manžel je sportovec, byl nadšený jak si to se synem budou společně užívat. No nebudu vypočítávat, kolikrát tam byl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.4.20 09:39

Loňské prázdniny byly úplně boží. 1.7. horečka. Angína. Pak týden dobrý. Říkám si jooo teď už si ty prázdniny užijem. To byl konec července. Opět horečka. Další angína. Smočil nohy v zahradním bazénu. Konec prázdnin jsme ještě zakončili virózou. Tak tak že stihnul jít s ostatními prvňáčky do školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.4.20 09:45

@Renata2007 plánování dovolené miluju :mrgreen: můj oblíbený sport, zůstává vždy pouze u toho plánování :lol: Jednou jsme teda i odjeli do Chorvatska. Vraceli jsme se o dva dny dřív z naší týdenní dovolené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat