Manžel mi nadává

Anonymní
30.10.19 18:45

Manžel mi nadává

Ahoj holky potřebovala bych radu už nevím jak dál manžel mi neustálá nadava ohledně práce že nic nedělám starám se o domácnost a děti pracovala jsem zhruba měsíc těžkou práci. jsme p0p 19 let žijeme z jeho mamku která není na tom vůbec dobře nadává mi že čekám že mě bude živit že svého důchodu přitom to pravda není měla jsem psychické problémy které nikdy manžel neuznal chodili jsme i do manželské poradny. dokonce už i na mě ruku stáhnul. jsem tet bez pravé a on to nemůže přežít že jsem doma přitom se opravdu snažím. nadává mi že jsem líná že nic nedělám atd.sex už nemáme 3 mesice a přemýšlím co mě sním ještě drží. dcera má 15 a syn 11 ale děti štve proti mě :,( budu moc ráda za každou radu. moc děkuji eliska

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1
30.10.19 18:48
@Anonymní píše:
Ahoj holky potřebovala bych radu už nevím jak dál manžel mi neustálá nadava ohledně práce že nic nedělám starám se o domácnost a děti pracovala jsem zhruba měsíc těžkou práci.predtim skoro 2 roky. jsme spolu 19. let žijeme z jeho mamku která není na tom vůbec dobře nadává mi že čekám že mě bude živit že svého důchodu přitom to pravda není měla jsem psychické problémy které nikdy manžel neuznal chodili jsme i do manželské poradny. dokonce už i na mě ruku stáhnul. jsem tet bez pravé a on to nemůže přežít že jsem doma přitom se opravdu snažím. nadává mi že jsem líná že nic nedělám atd.sex už nemáme 3 mesice a přemýšlím co mě sním ještě drží. dcera má 15 a syn 11 ale děti štve proti mě :,( budu moc ráda za každou radu. moc děkuji eliska
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4309
30.10.19 18:51

Tak asi tě s ním drží to, že tebe a děti živí, ne? Jestli jsi nespokojená, najdi si práci a postav se na vlastní nohy. S hulvátem se žít nedá. Ale bez práce a zázemí taky ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6579
30.10.19 18:52

Já bych ti ráda poradila, ale nerozumím tomu. Jste spolu 19 let a ty jsi pracovala měsíc? Máš psychiatrickou diagnózu? Bereš léky? Kvůli tomu nezvládáš práci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
489
30.10.19 19:05

Rada je jediná, pokud je život s ním pro tebe nesnesitelný, musíš se osamostatnit a uživit. Nevím, jak dlouho nepracuješ a proč, ale někdy je pro druhého těžké všechno táhnout sám. Také nevím, co celý den děláš, děti už máš velké…a jaké máš psychické problémy…Chování partnera určitě není v pořádku, ale tím, že nepracuješ se asi sama na svoje nohy nepostavíš a jsi závislá na tom, že tě živí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35461
30.10.19 19:38

Řešila bych důvod tvých psychických problémů. Chodíš někam? Jsou dvě možnosti, dát se dohromady a normálně fungovat, nebo pokud jsou moc vážné, jde vyřídit invalidní důchod.
Nepracuješ z důvodu, že máš tyto zdravotní problémy? Nebo je i jiný důvod?
Partner nadává jen z důvodu tvé nečinnosti, nebo nadává i z jiných důvodů? Jak často?
Těžko radit, co dělat a taky těžko posoudit, jaké to s tím tvým chlapem je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6943
30.10.19 19:41

Takže se celé dny jen válíte doma a necháte manžela, ať se o vás postará. Vždycky je krásné, jak všechny píšou, že se „starají o domácnost“, přitom děcka se postarají sami o sebe a i o část domácnosti, něco obstará manžel a ona na celý týden jen jednou hodí prádlo do pračky a pak ho usuší a naskládá do skříně, jednou vysaje a vytře, něco uvaří. Takže v reálu práci na dopoledne si roztáhne do celého týdne a je z toho úplně hotová. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3950
30.10.19 19:41

Tak se zkus vcítit taky do něj. Celou dobu vás všechny živí, máte dost velké děti na to, aby ses taky zapojila do pracovního procesu a pomohla rodinnému rozpočtu. Pro něj to musí být také těžké a proto ho štve, že se nesnažíš, nehledáš apod. Pokud máš nějakou diagnózu, která ti znemožňuje pracovat zajdi si na sociální a pozadej o invalidní důchod. Pokud tomu tak není a jsi prostě po letech doma líná jít makat na 8,12 hodin tak se nediv. Tak se postav na vlastní nohy, začni vydělávat a pak to řeš odchodem od něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1180
30.10.19 19:42

Ty jsi bez pravé ruky??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3950
30.10.19 19:42
@aknadar píše:
Ty jsi bez pravé ruky??

Ne ona je bez práce, jen neumí psát…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
30.10.19 20:01

Kdyz u vas je vsechno spatne.Teda aspon, co se mi podarilo pochopit z toho textu. Chapu dobre, ze si pracovala jen mesic? A proc fyzicky narocnou praci? Proc si nezacls necim snadnejsim? To mi zavani takovym tim,,ted ti ukazu, jak se kvuli tobe musim strhat, kdyz me honis do prace,,.Pak to, ze si tolik lek doma, neni spatny byt zens v domacnosti, ale musi to byt volba obou partneru, ne ze jeden tahne obrovske bremeno a odpovednost, to je na psychiku taky hrozny. Psychickou stranku chapu, ale tu si mela mit DAVNO vyresenou, nebo se lecis? Z textu to nevypada. Dalsi vec manzelska poradna, byla pod vedenim psychologa se zamerenim, aby manzelovi priblizil problematiku tve nemoci? No jestli ne, opet je to nelecba a nereseni-ja pak jasny, proc ti nerozumi. Podivej se na to z jeho pohledu, ze mas doma manzela, ktery uz x let mel bud pracovat, nebo se lecit a misto toho ho a deti zivis a on fnuka doma, jak je mu zle, ale to tobe asi vetsi plat nezajisti, ze? Pak jsem teda vubec nepochopila tu maminku a duvod ziveni z jejiho duchodu.Jak to bylo mysleno? Jinak, jedno tvoje dite uz muze chodit na brigady zekona, takze je samostatny az az aaaaaz moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1133
30.10.19 23:13

Jen ze zvědavosti, jak se takovým lidem vypočítává důchod, když celý život nepracují?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6943
31.10.19 06:22

@Opiska nijak, nevznikne jim na nej narok. Kdo jde ted a pozdeji do duchodu, musi mit „odpracovano“ 35 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1133
31.10.19 09:34

@Cenarius aha, no tak to už asi nestihne. Započítává se do toho i mateřská?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
31.10.19 09:45
@Opiska píše:
@Cenarius aha, no tak to už asi nestihne. Započítává se do toho i mateřská?

Myslim, ze materska a rodicak ano, ale je doma jako,,zena v domacnosti,, urcite, takze hlasena na pojistovne. Plati se za ni jen zdravotni, socialni ne. Takze se ji to do duchodu nezapocitava.Jako na druhou stranu, ja na duchod taky nespoleham, protoze si myslim, ze zadny poradne nebude. Proste si na duchod sporime sami.Ale myslim si, ze zakladatelka, respektive jeji partner, to za ni nedela a nespori na budoucnost.Ale treba se pletu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat