Manžel na rodičovské dovolené a druhé dítě

106
17.7.13 14:02

Manžel na rodičovské dovolené a druhé dítě

Ahojky holky, můžete mi prosím poradit. Jsem čerstvě vdaná a máme téměř 3. měsíčního chlapečka. S manželem oba pracujeme na dobu neurčitou. Manžel od půlky října nastupuje na rodičovskou dovolenou a já se vracím zpět do práce, kdy pracuji u PČR. Dohodli jsme se na 2 leté variantě. Mám tedy na Vás tři otázky:
1. Jak to udělat s tím druhým otěhotněním, abysme nepřišli o peníze, které budeme pobírat teď na malého;
2. a hlavně, kdy se vůbec snažit o druhé, abysme nemuseli řešit kam potom s malým (je mi jasné, že otěhotnění je u každé ženy jiné a může se zadařit kdykoliv. Já jen, jestli nemáte nějaké zkušenosti, jak to funguje pokud jste jako já rodila prvně císařem a menstruaci jste dostala po 2,5 měsících po porodu);
3. a v kolika letech se dá v dnešní době dát dítko do školky (klasicky jsou tři roky, ale jestli se to někde nedá zmáknout ve dřívějším věku)?
Pokud máte ještě nějaké dobré rády, určitě napište, aspoň budeme zase o trošku chytřejší :-)
Předem děkuji za reakce :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

cher
17.7.13 14:06

Já myslela, že tohle se řeší dřív než se vybere délka rodičáku :think: Vzhledem k přeplněnosti školek bych to viděla na soukromé jesle, kamarádka tak musela syna dávat.

• Nahlásit
  • Citovat
13802
17.7.13 14:30

1. peníze se pobírají VŽDY jen na jedno dítě. Takže až bude druhé dítě, tak budeš brát peníze jen na druhé.
2. někdo se po císaři snaží hned, někdo dodrží doporučenou dobu (kamarádce řekli 2 roky).
2. existují soukromé školy od 2 let věku dítěte. Do 2 let jsou jesle, ale abyste nepřišli o rodičák, tak by byla hodně omezená docházka.

Takže jestli máte finance na soukromou školu, tak se můžete začít snažit třeba v 17m. prvního dítěte (předpokládám, že otěhotníš hned první měsíc).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12327
17.7.13 14:47

Tak kamarádka dává 15měs dceru do soukromé školky aspoň na 5h denně to jí stačí (dělá na hospedě přes meníčka je to jejich hospoda),takže se dá cokoliv.
Druhá kámoška má taky rd nastavený na 2roky takže se začali snažit někdy když bylo prvnímu asi 14m stihly to hned takže bude rodit o 2měs dřív, takže přijde v podstatě o ty měsíce RD, ale už bude pobírat MD…takže jí to i vyšlo, pokud by se zadařilo o dva až 3 měs tak by krásně vybrala RD na první a nastoupila na MD…
A po císaři jí řekli že stačí rok pauza, pokud je vše bez komplikací…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
17.7.13 15:34

@kety86
1. abys o nic neprisla, tak zacit pobirat materskou muzes den po skonceni prvniho RD - tudiz u tebe u po 2 letech
2.kdy se zacit snazit asi dost zalezi, ejstli chces plynule navazat a jak jsi na tom zdravotne a jestli jsi smirena s dalsim cisarem. ja mela cisar, MS taky cca 2 mesice po porodu, otehotnela jsem po 7 mesicich neplanovane (pres rozhozene cykly), lekari z toho nadseni nejsou. rodit budu zase automaticky cisarem a jeste driv nez v terminu. doporucuju rozhodne delsi pauzu.
3.nevim o zadne statni skolce, ktera by brala deti pod 3 roky, vetsinou je problem upichnout i to trilete. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
napresdrzku
17.7.13 15:51

@Ali-Ali Tady jsou myšlený soukr. školky, taky jsem tam mladýho dával, to už mu sice tři myslím byly, ale chtěl jsem, aby byl trochu mezi dětma a účel to splnilo, akorát tam to bylo jen od osmi do jedný a chodil tuším 3× denně a stálo to asi 4 tisíce, takže nic levnýho a to byla ještě spodní cenová hranice, jsou i soukr. školky za 20 tisíc :)

• Nahlásit
  • Citovat
evill
17.7.13 17:53
@napresdrzku píše:
@Ali-Ali Tady jsou myšlený soukr. školky, taky jsem tam mladýho dával, to už mu sice tři myslím byly, ale chtěl jsem, aby byl trochu mezi dětma a účel to splnilo, akorát tam to bylo jen od osmi do jedný a chodil tuším 3× denně a stálo to asi 4 tisíce, takže nic levnýho a to byla ještě spodní cenová hranice, jsou i soukr. školky za 20 tisíc :)

U nás na vsi jsou ve školce i dvouleté. A celkem je ve školce deset dětí :mrgreen:. Takže nejen v soukromé to jde :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama