Podnikání při rodičáku

Anonymní
17.7.13 11:55

podnikání při rodičáku

Prosím o radu… mám možnost si za 120 tisíc koupit zavedený obchůdek s bižuterií… (měsíční obrat je cca 18 000 - z toho je 6000 nájem). Jsem na rodičáku se dvěma dětma (1 a 3 roky) a jsem doma na 4 roky. Myslela jsem, že bych živnosťák udělala na manžela a já tam buď na černo nebo brigádně pracovala jde to? Taky jsem myslela, že bych si rodičák změnila jen na dva roky a brala měsíčně 11500Jč, můžu si k tomu takhle přivydělávat? Nebo jak by to bylo nejlepší?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

29386
17.7.13 12:01
@Anonymní píše:
Prosím o radu… mám možnost si za 120 tisíc koupit zavedený obchůdek s bižuterií… (měsíční obrat je cca 18 000 - z toho je 6000 nájem). Jsem na rodičáku se dvěma dětma (1 a 3 roky) a jsem doma na 4 roky. Myslela jsem, že bych živnosťák udělala na manžela a já tam buď na černo nebo brigádně pracovala jde to? Taky jsem myslela, že bych si rodičák změnila jen na dva roky a brala měsíčně 11500Jč, můžu si k tomu takhle přivydělávat? Nebo jak by to bylo nejlepší?

a proč si neuděláš živnosťák na sebe? Při tomhle obratu je už jedno, jestli budeš mít živnost ty nebo manžel…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
osjdnvgsah
17.7.13 12:04

Proč tam chceš pracovat načerno? Ve vlastním obchodě??? To chceš kvůli pár šupům riskovat nepříjemnosti, kdyby se na to přišlo? Neblbni a dej si to normálně na sebe, ať je vše košer a nikdo ti nemůže nic…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.7.13 12:04
@Regina Hero píše:
a proč si neuděláš živnosťák na sebe? Při tomhle obratu je už jedno, jestli budeš mít živnost ty nebo manžel…

za manžela bude sociální a zdravotní platit zaměstnavatel a tohle bude mít jen jako vedlejšák ne? nebo už to takhle nefunguje?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.7.13 12:05
@osjdnvgsah píše:
Proč tam chceš pracovat načerno? Ve vlastním obchodě??? To chceš kvůli pár šupům riskovat nepříjemnosti, kdyby se na to přišlo? Neblbni a dej si to normálně na sebe, ať je vše košer a nikdo ti nemůže nic…

a nevezmou mi rodičák?

• Nahlásit
  • Citovat
29386
17.7.13 12:07
@Anonymní píše:
za manžela bude sociální a zdravotní platit zaměstnavatel a tohle bude mít jen jako vedlejšák ne? nebo už to takhle nefunguje?

Ne, tak to rozhodně nefunguje… jen při vedlejšáku se neplatí zálohy, ale jinak se na konci roku vše dopočítá a doplatí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
17.7.13 12:09
@Anonymní píše:
a nevezmou mi rodičák?

nevezmou…
Zkus se podívat na www.jakpodnikat.cz
Než začneš s podnikáním, tak bys o tom měla aspoň něco vědět… jinak je to o průser…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
osjdnvgsah
17.7.13 12:09

Ne, pokud budeš i nadále zajišťovat péči o děti. Ale teď je tam myslím nějaká změna, takže děti dokonce už můžou i normálně na full time do školky - třeba si to zjistit, já jsem se o to tak podrobně nezajímala. Sociálka a zdravotní se bude muset zaplatit, ale to by musel i manžel, protože už je to nad ten limit, kdy se platit nemusí, kdyby to měl jako vedlejšák. A ty to máš při rodičáku taky jako vedlejšák, takže to vyjde nastejno.

• Nahlásit
  • Citovat
7995
17.7.13 12:13

Já beru rodičák a jsem OSVČ - mám to jako vedlejší činnost. Platím +- tisícovku zálohy na sociální a zdravotní. Nechápu, proč bys měla ve svém kšeftě makat načerno. Když ti tam nalítne nějaká kontrola (a stačí nespokojený zákazník nebo konkurence), tak jsi v pěkným průšvihu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7995
17.7.13 12:18

Ještě se zeptám, ten obchod přeci kupuješ na smlouvu a v ní bude muset být uvedeno i tvé ičo - a když máš ičo, musíš podávat nějaká daňová přiznání. To jako že bys měla ičo, ale neplatila zálohy? Nebo jak načerno jsi to myslela?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.7.13 12:26
@ncc1701 píše:
Ještě se zeptám, ten obchod přeci kupuješ na smlouvu a v ní bude muset být uvedeno i tvé ičo - a když máš ičo, musíš podávat nějaká daňová přiznání. To jako že bys měla ičo, ale neplatila zálohy? Nebo jak načerno jsi to myslela?
že by to bylo na manžela a já bych tam jen na černo prodávala…
  • Nahlásit
  • Citovat
29386
17.7.13 12:28

Už ses koukla na ten odkaz? Zkus si to pročíst a budeš mít ve spoustě věcí hned jasno…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3739
17.7.13 12:43

@Regina Hero no z toho odkazu nepobiram vubec nic:-D je to dost neprehledne. A OSVC dle zakona nema narok na rodicovsky pridpevek. Tak mi to bylo receno na pracaku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
17.7.13 12:46
@Rieshell píše:
@Regina Hero no z toho odkazu nepobiram vubec nic:-D je to dost neprehledne. A OSVC dle zakona nema narok na rodicovsky pridpevek. Tak mi to bylo receno na pracaku.

v tom odkazu je to krásně srozumitelně vysvětlené i s odkazy na příslušnou platnou legislativu…
No a nějak se mi nezdá, že by ti na pracáku řekli takovou blbost… možná někdy před hodně lety, když člověk, který začal vydělávat, automaticky ztratil nárok na rodičák… ale to už je hodně dávno…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11280
17.7.13 12:46
@Rieshell píše:

Samozřejmě, že Osvc nárok na Rp má.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama