Příspěvek na bydlení - první dávka vyplacení

Anonymní
15.7.13 14:34

příspěvek na bydlení?odkdy...??

Ahoj holky.
Chci se optat…žádla jsem duben-květen-červen o příspěvek na bydlení, paní mi řekla že určitě na něj došáhnu. jelikož moje výdaje byli nízké…říkala mi že na to mají měsíc vyřízení, ale kamarádka mi říkala podávala třeba konec března a v dubnu už jsi přišel..
Jak jste to měli s první dávkou vyplácení? jak dlouho jste čekali??

a to mi příjde částka za každý měsíc a né zpětně za duben-květen-červen

děkuji za odpověď-žádám poprvné a vyznám se v tom… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15.7.13 14:45

Ahojky příspěvek na bydlení je dávka hmotné nouze která se nevyplácí zpětně tak mi to aspon paní na úřadě řekla. já dostávám doplatek na bydlení protože nemám trv. bydliště v místě nájmu a musím vždy na úřad každý měsíc s dokladem že jsem nájem zaplatila a ona mi v daný den ještě odešle částku.. Příklad 25 den platím nájem kdž to jde ještě ten den jdu na ůřad s dokladem o zaplacení ona si jej založí a částku odešle.. kolem 5-10 mám částku na složence ve schránce… nevím zda je to tak i u doplatku ale je to stejný princip, z banky do banky je to vždy rychlejší pošta je na odstřel v tomhle :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.13 14:52

To já trvalý pobyt mám, už jsem vše doložila, vyplnila, koncem června, tak právě netuším jestli mám čekat tento měsíc…jsem už moc vydundaná z peněz, byli ještě nedoplatky vody, spol. elekt. popelnice, tak rozpočet byl navýšen o 6.tisíc…
Nájem se všema výdajemi mám 8.230kč a to jsem v dubnu měla jen 3.447kč-červen 6.250kč a červen 9.250kč než co se mi vyrovnala nemocenská…

Tak doufám že nebudu čekat do srpna…

• Nahlásit
  • Citovat
15.7.13 14:56

Určitě by ti to mělo tenhle měsíc dojít, pokud jsi vše doložila a ona ti řekla že to pošle tak by to mělo dorazit… Být tebou tak bych si tam třeba zašla kdyby to do 20teho nedorazilo. Mě se to jednou stalo a to chybou uradu že se měnila pracovnice kterou jsem měla a ta moji složku zahrabala někam na dno krabice a zpozdilo se mi to skoro o měsíc pak jsem tam byla tak se mi omlouvala a hned odesílala a zadávala vše do pc :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
260
15.7.13 20:06

Jestly si žádala duben-květen červen, a žádala si teď, tak v srpnu ve výplatním termínu by ti to mělo přijít, tj do 30,srpna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
260
15.7.13 20:06

@Princess69 Příspevek na bydlení ale není dávka hmotné nouze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.7.13 09:58

@paveluska Sociálka nemá výplatní termíny, bohužel… Bavila jsem se s vedouí úřadu a záleží jen na pracovnici jak to rychle podá a vyřídí vše potřebné k uvolnění částky :zed: Příspěvek na bydlení přispívá na krytí nákladů na bydlení rodinám či jednotlivcům s nízkými příjmy.. omlouvám se špatně jsem to podala :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.7.13 19:32

Omlouvám se, že tady takhle vpadnu, ale chci se jen na něco zeptat. Trvale bydliště budu mít s dcerkou vyřízené koncem července. Kdy poprvé můžu jít žádat o příspěvek? Můžu si jít zažádat v říjnu alespoň za srpen, září?

• Nahlásit
  • Citovat
16.7.13 19:54

Pokud vím musíš mít odbydlené 3 měsíce tudíž předložit 3 zapalcené nájmy pak můžeš žádat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.7.13 19:58

A kdybych šla tedy žádat v listopadu uznají mi to? Aspoň ten srpen, září? Jde mi o to, jestli dávka nemusí být vyplácená pouze za určité čtvrtletí.

• Nahlásit
  • Citovat
16.7.13 20:03

V listopadu můžeš jít určitě tam je důležité mít zaplacené za 3 měsíce.. U doplatku na bydlení (nemusí být trv. bydliště) můžeš hned s prvním zaplaceným nájmem u příspěvku musíš mít trv. a zaplacené nájemné 3× :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.7.13 20:07

@Princess69 Děkuji za odpověď, doplatek nepotřebuju, stačí mi potom ten příspěvek

• Nahlásit
  • Citovat
annysska
6.8.13 17:51

Ahoj poradíte mi když mě vyhodí z práce třeba v lednu a v únoru už budu bez peněz dostanu příspěvek na bydlení už v tom únoru trvalý bydliště v bytě mám ale nemůžu si dovolit dostat ty peníze až za tři měsíce z životního minima nájem nezaplatim tak nevíte někdo o tom něco předem děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.10.13 22:06

Prosim dnes jsem podavala zadost o prispevek na bydleni a pridavek na dite. Pani rikala ze zadost musim dolozit do konce rijna… Pokud mi bude davka priznana kdy prijde? Diky

• Nahlásit
  • Citovat
380
17.10.13 22:16
@Anonymní píše:
Prosim dnes jsem podavala zadost o prispevek na bydleni a pridavek na dite. Pani rikala ze zadost musim dolozit do konce rijna… Pokud mi bude davka priznana kdy prijde? Diky

Myslím že v listopadu, ale podle toho odkud jsi a kolikátého mají výplatní termín.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama