Manžel žije jen práci

Anonymní
20.5.20 22:13

Manzel zije jen praci

Dobry vecer, prosim anonym. Muz se vloni v lete rozhodl po 12 letech zmenit praci, v uplne jinem oboru nez delal a studoval, ze zacatku jsem byla rada, byl nadsenej, v mladem kolektivu, rozmluvil se, ale posledni pul rok je to hrozny, vse se ridi podle jeho prace, jezdi tam i na vikendy kdyz mame neco naplanovane, tak se to rusi a ja sedim doma. Pred vanoci jsme meli jet na adventni trhy s prespanim, nejelo se, kdyz jsem jela alespon do prahy s kamaradkou tak byl nastvanej. Dnes uz jsem bouchla a poslala ho do tmy, od vinendu jsme meli v planu ze si konecne po 12cti tydnech dame veceri venku, byli jsme dohodly na 6, ze se potkame. Cekam, cekam, a po pul hodine smska „promin delame jeste neco, nevim kdy prijedu“ :zed: prijel asi v devet a ja hned vystartovala, rekla jsem mu ze mi to je lito a on se mi zacal smat, at z toho nedelam vedu a chovam se jak dospela ze to byla jen vecere, to me rozplakalo - a praskla jsem dverma…jsem fakt tak spatna?? :,( Je ve firme nejstarsi a prijde mi ze mladi na nej hodne hazi svoje povinnosti a to mu lichoti na egu, jeste maji zakazano jezdit do prace mhd tak jezdi a ruzne je rozvazi :pocitac: je treba alergickej kdyz si rozbalim v aute nanuka a ted v aute vsude obaly od susenek, plechovky a to je pry v poradku. Ja uz jsem tak vyzdimana, ze zvazuji, ze od muze odejdu, jsem na druhe koleji za praci :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13857
20.5.20 22:20

Nejsi špatná. Chlap by si měl uvědomit, že to vše není jen o práci. Plně chápu nadšení, potřebu sem tam něco akutního v práci dodělat. Ale ne aby to bylo pravidlem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
20.5.20 22:21

Řekla bych, že on sám má nějakou vnitřní krizi. V nové práci se cítí důležitý, nepostradatelný, vážený a chce být všem napomocný, aby byl za toho hodného. Což je pravděpodobně něco co mu chybělo… S velkou určitostí jsou mezi vámi zřejmě i problémy, které nastalou situací gradují. Úplně nejlepší by bylo si sednout, upřímně si promluvit a najít nějaký kompromis. I když jeho momentální zahleděnost do sebe samého to asi bude dost stěžovat. V těchto případech asi nejlépe funguje terapie šokem, může se ale stát, že to váš vztah neustojí… Takže mu říct, že pokud to takhle půjde dál končíš, nebo říct, že se na čas stěhuješ jinam atp. Poslední variantou je pak nedělat vůbec nic a počkat jestli ho to přejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2398
20.5.20 22:24

Mají zakázáno jezdit do práce MHD? To jim někdo může zakázat? Proč?
Proč je muž rozváží? Tak ať chodí pěšky nebo si vezmou své auto, ne?
Jinak je doma všecko ok? Co sex a intimnosti, to funguje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8369
20.5.20 22:30

Hele, já tedy normálně všude hledám nějaký racionální důvod, ale za tímhle bych viděla milenku. Nebo fakt nějakou totální krizi středního věku. Nebo taky obojí dohromady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.20 22:33

@bigl kvuli korone pry 8o oni maji ve firme takovou vubec zvlastni politiku, vsechny akce, vecirky jsou povinne. Auto ma prave jen jeden. Ze zacatku to bylo jako kdyz chytil druhy dech a byly to druhe libanky, ted prijede, max si me vezme na rychlovku v kuchyni a nebo ve sprse a jde si delat veci do prace a nebo spat…vikendova dopoledne kdyh je teda doma, tak ty promilujeme.. ale namisto toho jak driv chodil do dilny nebo na zahradu tak je na pocitaci…kdyz chci na vylet tak ztrata casu…

• Nahlásit
  • Citovat
8369
20.5.20 22:40

Hele a jsi si jistá, že je to všechno pravda? Povinné ježdění autem, večírky atp? U mě by blikalo výstražné červené světlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2398
20.5.20 22:43
@Anonymní píše:
@bigl kvuli korone pry 8o oni maji ve firme takovou vubec zvlastni politiku, vsechny akce, vecirky jsou povinne. Auto ma prave jen jeden. Ze zacatku to bylo jako kdyz chytil druhy dech a byly to druhe libanky, ted prijede, max si me vezme na rychlovku v kuchyni a nebo ve sprse a jde si delat veci do prace a nebo spat…vikendova dopoledne kdyh je teda doma, tak ty promilujeme.. ale namisto toho jak driv chodil do dilny nebo na zahradu tak je na pocitaci…kdyz chci na vylet tak ztrata casu…

A tak rychlovka v kuchyni nebo ve sprše je taky dobrá. Pokud klapou tyhle věci, tak bych za tím asi nic moc nehledala, ale není to moc bezpečné pro vztah, pořád v práci, pracovní večírky, práce o víkendu a s lidmi z práce trávit i volný čas, rozvážet je do práce a práce…
Já to znám a může to dost rozložit vztah.
Co poradit nevím. Mluvit o svých potřebách a doufat, že časem dostane rozum. Že ten pocit důležitosti pomine. Držím palce. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.20 22:45

@Aduš8 no znam se trosku s pritelkymi jednoho jeho kolegy a pry ji ty „povinne“ prehlidKy taky stvou, ze se chce sef proste pred partnery ze zahranici blysknout, jak je oblibeny :roll: ale nevim, na milenku bych to nevidela, on opravdu kdyz kolem nej projdu tak na tom pc ma pusteny program, mobil nechava normalne na baru ale kdo vi. Ale pocitove to na zahybani nevidim, alespon ne se zenou ale s praci :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
20.5.20 23:14

Ahoj jsem na tom stejně jako ty akorát jsme s chlapem kratší čas..první část vztahu jsme trávili hodně času spolu bylo to fajn cítila jsem Se milovaná…teď jsem na xxxxxx te koleji za povinnostmi za práci, můj je v práci každý den v týdnu u víkendy…když přijede dřív jde s kamarády nebo se proste naskytne něco jiného než čas se mnou. Jsem z toho zoufalá když on pískne já si čas udelam ihned a zeusim vše co bylo domluvené jak abychom byli spolu. Chápu ze práce je důležitá ale citim se strasne k ničemu a na obtíž..chlap samozřejmě nechápe moje pocity a neustále se hádáme…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3153
20.5.20 23:22

Ono v urcitem veku clovek zjisti, ze prace a penize nejsou vse a cloveka stastnym neudelaji, pokud nema v poradku osobni zivot. Roky bezi, starneme a travime je v praci a cestou tam a zpet, na osobni zivot je casu malo. Mozna se manzel boji, aby ho nevyhodili, kdyz je nejstarsi a snazi se drzet krok s mladymi, kteri jsou jeste ochotni obetovat vse praci. Znam muze, kteri jsou radeji v praci nez doma s manzelkou a detmi, a to i ted, kdyz mohou pracovat z domova. Je to smutne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
598
21.5.20 00:41

Ja bych naopak rychlovku v kuchyni uvitala, muj na tohle neni :( :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
598
21.5.20 00:42
@izquierdo píše:
Ono v urcitem veku clovek zjisti, ze prace a penize nejsou vse a cloveka stastnym neudelaji, pokud nema v poradku osobni zivot. Roky bezi, starneme a travime je v praci a cestou tam a zpet, na osobni zivot je casu malo. Mozna se manzel boji, aby ho nevyhodili, kdyz je nejstarsi a snazi se drzet krok s mladymi, kteri jsou jeste ochotni obetovat vse praci. Znam muze, kteri jsou radeji v praci nez doma s manzelkou a detmi, a to i ted, kdyz mohou pracovat z domova. Je to smutne.

Souhlasim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10820
21.5.20 04:48

Ja dlouho jste spolu? Jak dlouho manzele? Mate deti? Kolik je mu let?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44814
21.5.20 06:36

Život není jenom práce- to by si především měl tvůj manžel uvědomit. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu