Manželovo prádlo

Anonymní
21.8.15 11:40

Manželovo prádlo

Milé maminy, chtěla bych se zeptat zda perete manželovi špinavé prádlo? Já peru všechno prádlo několik let od té doby co jsem na mateřské, předtím si manžel vypral sám nyní se pračky nedotkne… Dělám všechny domácí práce, včetně žehlení, starám se o syna. Před 14 dny jsem mu navrhla, poprosila, jestli by si nedal špinavé prádlo do pračky sám, že já nemám problém to vyndat, pověsit, vyžehlit a narovnat mu to do skříně jako vždy, souhlasil… když se prádlo zůstalo x dní v koši netknuté dala jsem mu to tam se sebezapřením sama, je to blbé to psát, ale jeho prádlo je tak propocené až se mi z toho navaluje, z kapes mu tahám posmrkané kapesníky apod… tak jsem to tam se sebezapřením dala a vyprala… pak jsem se ho zeptala proč to nemohl dát vyprat… a začal na mne řvát, že to už je vrchol aby si sám pral, že budu dostávat peníze zadarmo… Jako já nevím, myslím, že toho dělám doma dost, každý den uklízím, vařím večeře, starám se o syna… myslím, že tohle přece není ode mne tak hnusné po něm chtít, od mamky jsem se dozvěděla jak je to ode mne hnusné a že jsem mu tím dala na jevo že už ho nemám ráda… tak já nevím co dělat… je mi do breku… hrozně jsme se pohádali… :( ale já si nedokážu představit že bych npo někom chtěla aby pral moje špinavé prádlo… :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
21.8.15 11:42

No, hlavne on vas zasadni problem neni spinave pradlo…

manzolovi peru veskere obleceni, tedy i pradlo a vazne s tim nemam ani po 10 letech problem. na druhou stranu manzel by po me nikdy nerval a uz vubec ne, ze dostavam penize zadarmo. to je trochu zasadnejsi problem nez nejake zpocene podvlikacky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4913
21.8.15 11:43

Tak k tomu prádlu: U nás se špinaveé prádlo dává do pračky, pak když je potřeba to třídím podle barvy a vyperu. Manžel pral jednou v životě, když jsem nebyladoma adopadlo to tak, že vytopil koupelnu :-) Pomáhá s tím, že nakupuje, stará se, aby nedošlo zách. papír apod.,dělá ty chlapské práce. Že bych se štítila manželových špinavých věcí, to fakt ne. Tady bude problémještě někde jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17209
21.8.15 11:44

Samozrejme, ze peru partnerovi pradlo. Vubec by mne nenapadlo mu ho neprat. A to je dobre, je ti spatne z jeho pradla a z jinych vecich s nim ti spatne neni???

Prislo by mne to velmi nehospodarne, kdyby si kazdy pral sam. Ja mam vetsinu pradla bileho, partner cerneho, ale cas od casu mam neco tmaveho take. V tvem pripade by jela prazdna pracka s jednim tmavym trickem ci by to tricko lezelo v pradle X tydnu, az by bylo tveho tmaveho dost?

Ale rpavda, do kapes nesaham, co tam kdo necha, tam zustane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
21.8.15 11:45
@Anonymní píše:
Milé maminy, chtěla bych se zeptat zda perete manželovi špinavé prádlo? Já peru všechno prádlo několik let od té doby co jsem na mateřské, předtím si manžel vypral sám nyní se pračky nedotkne… Dělám všechny domácí práce, včetně žehlení, starám se o syna. Před 14 dny jsem mu navrhla, poprosila, jestli by si nedal špinavé prádlo do pračky sám, že já nemám problém to vyndat, pověsit, vyžehlit a narovnat mu to do skříně jako vždy, souhlasil… když se prádlo zůstalo x dní v koši netknuté dala jsem mu to tam se sebezapřením sama, je to blbé to psát, ale jeho prádlo je tak propocené až se mi z toho navaluje, z kapes mu tahám posmrkané kapesníky apod… tak jsem to tam se sebezapřením dala a vyprala… pak jsem se ho zeptala proč to nemohl dát vyprat… a začal na mne řvát, že to už je vrchol aby si sám pral, že budu dostávat peníze zadarmo… Jako já nevím, myslím, že toho dělám doma dost, každý den uklízím, vařím večeře, starám se o syna… myslím, že tohle přece není ode mne tak hnusné po něm chtít, od mamky jsem se dozvěděla jak je to ode mne hnusné a že jsem mu tím dala na jevo že už ho nemám ráda… tak já nevím co dělat… je mi do breku… hrozně jsme se pohádali… :( ale já si nedokážu představit že bych npo někom chtěla aby pral moje špinavé prádlo… :(

jses na md on je tedka zivitel takze osobne bych vůbec nereila ze si neda pradlo sam do pracky - celou dobu jsi to dělala ty a najednou chces zmenu? Mela jsi to nastavit uz na zacatku aby se taky nejak na cemkkoliv podilel tohle tezko zmenis jen se budete hadat kvůli prkotinam ;) a zr to vis smrdi? Njn holt tohle mame kazdej nejak nastaveny tak si otevri okno když to tam davas vem si rukavice, dej tam vc prasku a avivaze a tradá ;) vyvolavas zbytecny zlo ;)

• Citovat
  • Upravit
Meha

Manželovi peru špinavé prádlo, ale je pravda, že když má něco propoceného ze sportu, tak mi to hází rovnou do pračky ;).

• Nahlásit
  • Citovat
donaga

Já manželovi peru a nějak mi nepřijde divné se nad tím pozastavovat. On dělá zas jiné věci, o které já se nestarám a považuji za standart, že jsou hotové, i když já se na nich nepodílím.
Myslím, že tohle je o tom, jak je to v konkrétní rodině nastavené; jako třeba účet, někde mají společný a někde mají dva a oba systémy mohou fungovat, když s nimi oba v páru souhlasí.

• Citovat
  • Upravit
11767
21.8.15 11:46

Nee peru jen sobe a diteti :mrgreen: jasne, ze mu peru, zehlim, skladam. Spousta muzu doma pomaha a nekteri se proste niceho nedotknou. Muj vynese max kos kdyz ho pripravim. A tak co no… Vsechno si delam po svem a az kdyz se mi chce. Uklizim kazdy den, ale kdyz se mi nechce tak se mi proste nechce. Nerekne pul slova, ptz bych ho poslala to udelat :))) a to vis, ze taky nekdy frfnam. Chodime nakupovat teda spolu a stara se zase o jine veci:)

Příspěvek upraven 21.08.15 v 11:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23010
21.8.15 11:46

No na jednu stranu by se mi nelíbilo, že po mně někdo ječí. Na druhou stranu chápu, že ho naštve, když v koši vydělíš jeho prádlo a vypereš jen sobě a dětem. To by mne nikdy nenapadlo. Takže bud stylem - prosím tě, nacpi do pračky - jo a prohlídni kapsy, at tam něco není - já si zatím udělám to a to. A nachystat to, co má jít do pračky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.8.15 11:47

Já teda myslím, že dát prádlo do pračky je to nejmenší! A mě třeba ani manželovo špinavý prádlo nesmrdí, natož abych se ho štítila dotknout!… na druhou stranu chápu, že ti jde o princip, že děláš vše ostatní, tak může pomoci, ale zrovna v tomto případě by se mohl i urazit!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69025

Souhlasím s @Ali-Ali problém bude jinde… ale tedy asi bych se na partnera blbě koukala, kdyby začal řešit moje a tvoje prádlo 8o u nás je jenom prádlo a neřeším čí je, namrskám do pračky, pouze ho odmítám sbírat po domě, takže peru pouze to, co doběhne do koše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2014

Ano, samozřejmě manželovi peru prádlo, ani by mě nenapadlo ho nechat, aby si pral sám. Ale jak píše AliAli, tady bude větší problém, než to prádlo.

Příspěvek upraven 21.08.15 v 11:49

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8916
21.8.15 11:48

Jako vetsinu veci, tak ani pradlo doma nedelime na moje, tvoje, deti…
Z 99% peru ja, chlap ma doma jine povinnosti. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Já tedy nevím, ale když je chlap celý den v práci a pracuje proto abych my se měli dobře a nic nám nechybělo a já jsem doma. Tak je samozřejmostí že uklidím, vyperu mu prádlo at' je špinavé či nikoliv. U nás je pořád propocené a špinavé (partner je automechanik) a prostě mi přijde normální že člověk tak trochu smrdí když se spotí a kvůli tomu že mi nevoní po něm chtít at si sám pere 8o :nevim:. My to tedy máme trochu jinak. Snažíme se si navzájem pomáhat a je fakt že čas od času si vyprat musí ale s mou pomocí. Prostě je to hodně i komunikaci s chlapem. Néé mu říkat:,,Vždyt' ty si nejsi schopný ani vyprat prádlo.'' nebo Dej prosimtě prádlo do pračky apod..Ale zeptat se ho třeba :,,Miláčku mohla bych tě poprosit abys mi hodil prádlo do pračky? Děkuji, budeš moc hodnej.'' :pankac: Na tohle chlapi poslechnou, pokud chceš aby ti doma pomáhal, nejen s praním. Prostě komunikace je základ vztahu jak se říká. :dance: :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874

Ajé, páníček si zvykl na pohodlíčko. Takže doma jsi prachobyčejná služka, která navaří, vypere, uklidí, o dítě se postará a on nemusí hnout brvou?
Mám jedno ponaučení, jaké sis to udělala, takové to budeš mít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama