Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
@Anonymní píše:
Ahoj,hrozně se nám líbí tahle tři jména, ale nemůžeme se rozhodnout, které dát. Příjmení je Rovná. Co myslíte?
Marusek je hodne, Terezek taky. Tonicka bude vyjimecna a zapamatovatelna ![]()
Ja mela vybranou Anezku.. a narodil se kluk ![]()
@Dermabion píše:
První co mě napadlo že jí budou říkat Ani Rovná…já bych byla pro Terku
a to je nějak hanlivý?:-)
Ty jo… s manželem jsme se pro holku shodli na jménu Maruška, ale tou Toničkou jsi mě teda dostala. Já měla pořád vybrané jméno pro kluka Tonda a teď jsem ho vyřadila, že je jich poslední dobou hrozně moc. A Tonička mě vůbec nenapadla. Je to krásný jméno. Tonda, Tonina, Tonička, Tóňa, Tony, Tonča… moc se mi líbí všechny varianty!!! A máme v příjmení také R…
tak díky za inspiraci. Přednesu to doma ![]()
prosím o zachování anonymu. Jsem těhotná chvilku a ještě to nikdo neví ![]()
@Anonymní píše:
Ty jo… s manželem jsme se pro holku shodli na jménu Maruška, ale tou Toničkou jsi mě teda dostala. Já měla pořád vybrané jméno pro kluka Tonda a teď jsem ho vyřadila, že je jich poslední dobou hrozně moc. A Tonička mě vůbec nenapadla. Je to krásný jméno. Tonda, Tonina, Tonička, Tóňa, Tony, Tonča… moc se mi líbí všechny varianty!!! A máme v příjmení také R…
tak díky za inspiraci. Přednesu to doma
prosím o zachování anonymu. Jsem těhotná chvilku a ještě to nikdo neví
Stejně jako u nás
Pro kluka jsme měli jméno Antonín, pro holku žádné. A když nám řekli, že to bude holka, vůbec jsme nad tím nepřemýšleli a automaticky dali Antonii. Přesně jak píšeš, Tonička, Toni, Toninka, Toňula, Tonda, Toňa, Tonči atd. Variant je kupa. Tak šťastnou ruku při výběru ![]()
Moc se mi líbí Antonie i Marie. Terezie se mi nelíbí, to mi moc připomíná Marii Terezii, dala bych když tak klasicky Tereza. A k příjmení je to podle mě jedno.
@hofka ne jen že se bude říkat ani rovná ani křivá atd…ale hanlivé určitě ne
Antonie a Marie se mi líbí v základnim tvaru a na malou holcicku Tonicka, Maruska mile. Ale teda na střední jsme měli obě jmená ve třídě a z Tonky a Mařen nebyli holky teda vůbec odvázané naopak dost otrávené. Navíc Marie je celý život po většinou oslovována zdrobněle. Ale jinak nic proti těmto jménum Antonie zní princeznovsky
Za mě teda rozhodně Terezie- Terinka, Rezi, Rezinka, Terezka, Terka, Terez prijde mi super pro všechny vekové kategorie ![]()