Marné snažení

Anonymní
4.2.21 20:57

Marné snažení

Ahoj holky,

ráda čtu vaše příspěvky a jelikož jste mi už několikrát pomohly a ani o tom nevíte :D ráda bych zkusila vaše rady znovu, omlouvám se za anonym, ale je to hodně osobní.

Jsem maminka jednoho prcka a pokoušíme se o druhého od minulého srpna, takže nějaký ten měsíc to je, snažení je totální tragédie, nikdy jsem neměla pravidelnou menstruaci a chodila jednou za několik měsíců, takže jsem brala několik let HA a ok, chtěla jsem otěhotnět a hned na první dobrou prcek vyšel.

Bohužel po porodu nenastala žádná změna, věděla jsem, že bude v plánu druhé, takže žádná HA nebyla, menstruace opět chodila jednou za několik měsíců, minulý srpen jsem měla preventivní prohlídku na gyndě, kde jsem musela s pravdou ven o menstruaci, protože chtěla vědět kdy byla naposledy, hned mi nasadila proveru, po dobrání nic, takže za další čtyři dny další braní provery až dokud nepřišla menzes, což od první provery bylo za 45 dní, od té doby mi menstruace sama nikdy nepřijde a furt provera, pak utrogestan a stále nic, na gyndě mi řekla, že mám jít do CAR a nechtěla se mnou nic dál mít, takže jsem se na to vykašlala a poslala gyndu k šípku.

Od té doby už 4 měsíce menstruace žádná, piju už několik měsíců čaj z kontryhele a teď dva měsíce gynex, obvodačka mi udělala hormonální profil, protože mi nejde ani váha dolů po porodu a to jím podle dietologa a cvičím, takže tady problém nebude, hodně mi padají vlasy, problém se spaním atd. ta mi zjistila nízkou štítnou žlážu a nízkou hladinu progesteronu, začala léčba žlážy a prý už ok, progesteron nikdo neřešil, několik měsíců hlídám ovulaci a žádná též není, měřím bazalku a i testy nějaký čas byly, gynda též potvrdila, že nic.

Já už prostě nevím kudy kam ani co dělat, nikdo nic neřeší a furt jen jděte do car, jenže tam zas bude chemie apod. což bych nerada, bohužel ani hned za měsíc nedám dohromady tak velké výdaje do caru, po tom koktejlu na gyndě už nemám ani tu pitomou menstruaci a chemie nadělala jen větší zlo, v tu jsem ztratila naději, nevíte náhodou co s tím? nebo aspoň neměla jste to některá nějak stejně jako já? podařilo se vám nakonec otěhotnět?

Připadám si jako ženská totálně na nic a trochu naděje bych uvítala, omlouvám se, že je to tak dlouhé, ale musela jsem to ze sebe dostat…děkuju a snad i dalším snažilkám zadaří

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3152
4.2.21 21:19

No ja nevim jakou chemii myslíš? Jako hormony? V CARu ti aspon prijdou na to, proč nemas ovulaci…tudis pravidelnou ms. A navsteva je na pojistovnu. Plati se pak pripadne IVF, ale primarne udelaji vysetreni a nabidnou řešení, na které buď pristoupis nebo ne. To mi prijde celkem fér.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1576
4.2.21 21:31

Mě tedy v CAR pomohli moc, chodila jsem tam přes rok a nikdo mě zásadně nenutil zobat hormony a chemii, na pojišťovnu jsem absolvovala několik vyšetření, aby se zjistil problém, nabídli mi několik řešení, šla jsem cestou bez hormonů a klaplo to pod kontrolou doktorky. Zkus to, vždycky to můžeš stopnout, kdyby nebyli korektní a nutili tě k čemu nechceš ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
4.2.21 22:02

Ahoj holky jsem s přítelem 9 let nikdy jsme se nechranili nebrala jsem nikdy antikoncepci nebránili jsme se miminku ale nechali sme tomu volný průběh až se podaří tak teprve bude no a roky utekli a já ještě těhotná nikdy nebyla před rokem jsem začala mít problém s cystou tak mám po laparoskopii moje gyndařka mi řekla že bude dobré to začít řešit dala mi žádanku na kliniku tak jsem si vybrala Pronatal ve Varech udelali nám vyšetření přítelovi spermio nic nenašli přítel spermio ukázkové zkontrolovali mi vejcovody jsou oba průchodné pak jsme šli na první inseminaci to bohužel taky nevyšlo teď zvažuji jestli pokračovat nebo jít rovnou na ivf jen mám strach že dám tolik tisíc a ani to nevyjde miminko si už moc preji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
4.2.21 22:29

Hele v car začnou vyšetřením krve, ultrazvukem v době předpokládané ovulace, konzultace. To vše ti hradí pojišťovna. :pankac: Pak většinou zkusí clostilbegyt ( cena cca 300 jedno balení), kontrola jeho účinků ultrazvukem opět hradí pojišťovna, případný ovitrelle si zaplatíš ( cena cca 100). Pak třeba zkusí inseminaci, případně IvF. A ta jde přeci taky na pojišťovnu i když si část stejně platíš. :nevim: a dítě chcete i tatínek? Ten by taky teda mohl hodit kačku na stůl. :nevim: mimochodem HA je taky chemie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 22:53

Zakladatelka:

holky udělaly jste mi radost, ani jsem nečekala, že na ten můj román někdo odepíše :D jste zlaté :)

k tématu, měla jsem na mysli HA, proveru, utrouš apod., když jsem po vysazení HA viděla ty změny apod. už nikdy víc…

zkusím dát tedy na vás a zítra se zkusím objednat do CARU, snad pomohou, máte nějaký tip kam jít? docela se podle recenzí líbí IVF CUBE :nevim:

jinak Petulinko28, je mi líto, čím procházíte, musí to být šílené :( bohužel ti neporadím, sama se v tom topím, každopádně vím, že dítko za to stojí a nebála bych se jít do toho na plný plyn, aspoň si člověk řekne, že udělal maximum, ty výdaje nejsou malé a sama z nich mám strach, tak snad to zvládneme i my, snad se vám zadaří a budete mít štěstí :kytka:

to jsem zvědavá kdy začnou, když nemám ovulaci nic, jsem jako mrtvá tam dole, každopádně děkuji za info., tatínek chce taky a penízky šetříme, akorát nás čeká stěhování apod., takže jich moc už není a nemůžeme je dát hned v jednom měsíci

• Citovat
  • Nahlásit
517
5.2.21 19:33

Ahoj, ja si taky myslím, ze by byla dobrá návštěva v caru. Tam jsou specializovaní a určitě ti pomůžou. My se snažíme dva roky a do caru taky chodíme. Není se čeho bát 🙂
@Petulinka28 Můžu se zeptat, jaci jsou v pronatalu? Ja zatím chodím do varu do fericare, tak me zajímá konkurence 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
5.2.21 20:28

@Lira123 v Pronatalu jsem velice spokojená hodně jsem si první četla recenze atd a hodne lidi přecházelo od jinud k Pronatalu tak jsem to riskla a v poho..jsou tam vážně perfektní vše řádně vysvětlí prokonzultuji s vama a hlavně žádné čekání na nic prvně jsem zavolala a hned za 2 dny jsem byla objednana udělali mi ultrazvuk atd vzali krev přítelovi taky pak přišli výsledky hned sme šli znovu na konzultaci přítel dával sperma fakt rychlost během měsíce jsem šla na kontrolu vejcovodu laparoslopicky protože jsem měla cystu tak mi ji hned odstranili a po 14 dnech po zakroku jsem šla na první inseminaci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
517
5.2.21 20:30

@Petulinka28 Tak to je fofr. Ja chodím do caru uz skoro rok😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
5.2.21 20:38

@Lira123 já jsem tam od září takže 6 měsícu ale naposled jsem tam byla v listopadu teď se zkoušíme snažit zase sami ale asi budu volat na druhou inseminaci doporučili mi 2 a pak ivf no ale do toho se mi moc nechce hodně jsem četla že byli případy kdo byl na první inseminaci a nepovedlo se že se jim poté zadarilo samo..tak zkoušíme vydržím ještě tento měsíc včera mi skončila menstruace tak zkusím ještě teď jestli se nezadári :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
517
5.2.21 20:40

@Petulinka28 Ja podstoupila také jednu inseminace, ale mam PCO a moc vysokou šanci tomu normálně nedávají. Také jsme se teď snažili sami, ale zase zkoušíme s pomocí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
5.2.21 20:44

@Lira123 jestli se můžu zeptat co je PCO? Já tomu ještě moc nerozumím tak nevím tý zkratky nám nic nenašli říkali že přítel má spermio ukázkové no a že se teda zaměří na mě tak ty vejcovody jsou průchodné a o ničem jiném mi neřekli v cem by to mohlo být že se nedaří u mě po kontrole a ultrazvuku a krve vše v pořádku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
517
5.2.21 20:54

@Petulinka28 to je syndrom polycystických ovarií, má to hodně příznaků, ale ve zkratce mi nedozravaji folikuly a nemám tim pádem ani ovulaci. Ja se divím, že ti hned odstranovali tu cystu. Ja je mám celkem často, teď 6 cm a většinou po ms zmizí a přes ms se udělá znova 🤦‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
5.2.21 20:59

Aha už rozumím no mě před 2 roky praskla cysta na vaječníků hned z práce mě odvazela sanitka s bolestmi a na hodinu na to operace a tato nebyla moc velká ale řekli že když jsem si vybrala tu kontrolu průchodnosti laparoslopicky protože já za živá na nic nepůjdu bez narkozy tak řekli že při jednom mi nechají odstranit i tu cystu :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
5.2.21 21:03

@Lira123 no teda když nemáš ovulaci to te hned netlacili do ivf? Já sice nevím ale mě řekla že to prý nejde zjistit jestli ovuluješ jinak než až když půjdeš na ivf řekla mi že může být u mě třeba že nemám ovulaci a proto se nedaří ale bylo mi řečeno že to oni nezjistí až jedině na ivf

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat