Marseillské mýdlo, výroba domácího gelu na prani

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Luluu2
Povídálka 47 příspěvků 22.01.17 18:48
Marseillská mydlo/prani , domaci gel na prani

Ahoj, prosím o radu. Koupila jsem si kvalitní Marseillske mýdlo, že z něj vyrobim praci gel, bohužel se nepovedlo a místo konzistence gelu je spíše voda :(, pridavala jsem krystalickou sodu na praní.. jak používáte Marseillská mydlo, nebo jen nastrouhat do bubnu pračky? Děkuji :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63291 příspěvků 3 inzeráty 22.01.17 18:50

@Luluu2 Já ho jen nastrouhám a nasypu do takového toho nesmyslu na prací gel, co sedává přímo do bubnu a do druhého případně tu sodu.

Jeess
Kecalka 261 příspěvků 22.01.17 18:55

Ahojky zakladatelko :D Já vařím mýdlo už moc dlouho…mám alergie na prací prášky a po pracím gelu nic…Já používám jakýkoliv prací mýdlo, jelena, lanzu nebo i marseilské je to jednu :) Moje várka je tři litry horké vody do ní dám 60gramů nastrouhaného mýdla a 24gramů práškové prací sody…pokud máš krystalickou tak stejné množství jako mýdla :) Vše pořádně zamíchám at tam nemám kousky mýdla a nechám uplně schládnout :) Po vychladnutí teprve má konzistenci pudinku :lol: :lol:

mktka80
Povídálka 15 příspěvků 22.01.17 19:10

Mne se taky jednou povedl hodne tekuty sliz, ale nez jsem se rozhodla, jak ho zahustim, zustal par dni v otevrenem kybliku (obvykle ho hned po vystydnuti prikryju vikem) a zhoustl sam, jak se asi pomalu odparuje voda.

Luluu2
Povídálka 47 příspěvků 22.01.17 19:23

Vyzkouším ho znovu :), máme tvrdou vodu tak mám dát stejně praci sody keramické jako mýdla? Udělala jsem asi chybu, že jsem to po chvili nalila do nádoby a asi se nemohla pomalu vyparovat ta voda :think:

analoja
Závislačka 3780 příspěvků 22.01.17 19:29

@Luluu2 já sliz nevařím, nastrouhaný mýdlo dávám přímo do bubnu… tak dvě hrsti a lžíci sody do přihrádky na prášek… když jsou v ní velký kusy, tak ji rozpustím v troše horký vody

Luluu2
Povídálka 47 příspěvků 22.01.17 19:49

Vyzkouším ho znovu :), máme tvrdou vodu tak mám dát stejně praci sody keramické jako mýdla? Udělala jsem asi chybu, že jsem to po chvili nalila do nádoby a asi se nemohla pomalu vyparovat ta voda :think:

Apaji
Kelišová 5381 příspěvků 22.01.17 20:04

Já dávám polovinu váhy krystalické sody oproti marseillskému mýdlu (kupuju od Emma Noël). Postrouhám mýdlo zaleju 1 litrem vařící vody, míchám a přidávám sodu. Potom doleju zbytek vařící vody.

P. S. Jednou jsem koupila marseillské mýdlo olivové - zelené. Neztuhlo mi :think:. Bylo řídké a méně pralo - opravdu nechávalo fleky, které mi bílé m. mýdlo vypralo. Od té doby kupuju jen BÍLÉ. Olivové mi nesmí domů.

Luluu2
Povídálka 47 příspěvků 22.01.17 20:10

Taky mam olivové..

hellivete
Zasloužilá kecalka 688 příspěvků 22.01.17 20:26

@Luluu2
Problém můžou dělat použité suroviny. Ne každé mýdlo má stejnou kvalitu. Občas výrobci přidávají i další složky jako krémy, parfémy a při pokusu o sliz se to právě takhle rozteče.
Já většinou používám jádrové mýdlo od českých výrobců nebo přímo Jelena. Marseillské mi připadalo nejlepší asi od Lanzy, ale dražší značky jsem moc nezkoušela.
Pokud vaříš z Marseillského mýdla tak uber množství prací sody. U krystalické si dej pozor! Na některé látky může být moc agresivní, prášková je lepší.
Kámoška směs ještě prošlehávala starým šlehačem a nechávala přes noc v kýblu. Teprve pak plnila do láhve.

Když se hned napoprvé nepovede, nezoufej! Musíš trochu experimentovat. Poměry se mění podle tvrdosti vody i podle použitého mýdla.

Apaji
Kelišová 5381 příspěvků 22.01.17 20:29

Já tedy použila práškovou sodu jen jednou a už nikdy více. Prádlo bylo šedé. Krystalická soda na mé poměry (tvrdost vody, pračka apod.) pere mnohem lépe, prádlo nikdy nezešedlo.

Luluu2
Povídálka 47 příspěvků 22.01.17 21:39

Děkuji za rady, myslíte že mohu použít i tu várku co se nepovedla?

jana_m
Závislačka 4972 příspěvků 04.03.17 10:58

Ahoj, potrebuju poradit s pracim gelem. Co tak ctu, asi jsem ho udelala blbe :D dala jsem na radu kamaradky 5 l vody, 150 g lanzy (marsejske), 100 g zlucoveho a 100 g krystalicke sody. Neni to gel, ale tvrda kejda (jako maslo).. Pridala jsem 2,5 l vody, je to lepsi, ale pudink ridky to neni.. Mam pridat jeste nebo to nechat byt? Aby to pak zase pralo.. A kolik tak davate do pracky? Mam pracku na 7 kg pradla.. Dekuji

bublinek
Kelišová 5110 příspěvků 04.03.17 20:27

Ahoj, když to celé promícháš nezlepší se konzistence.
Já mám tedy jiný poměr. 200g mýdla, 200g sody k tomu 12 l vody.
Konzistence je pudink, ale když to celé promíchám tak to celé „povolí“.

jana_m
Závislačka 4972 příspěvků 05.03.17 09:38

Tak jsem tam pridala vodu, celkem teda 7,5 l.. Uz to je jak ztuhly pudink.. Jsrm zvedava, jak bude prat :) a davas jen marsejske nebo i zlucove?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >