Masivní lebeční švy

1152
10.7.13 21:17

Masivní lebeční švy

Ahoj holky, měla jste některá u svých miminek velké vystouplé masivní lebeční švy. Naše malá je má už od narození, doktoři stále straší, aby se předčasně neuzavřely a už nerostla hlavička. U nás byl problém i ten, že malá byla po narození resuscitovaná a měla otok na mozku, takže u nás hrozí i nějaké poškození mozku. I když zatím to vypadá, že se z toho postupně dostane. Ale ta hlavička mě trápí, i fontanelu už má malinkatou jen asi půl centimetru. Ale hlavička jí roste, sice pomalu, ale roste. Má tři měsíce a hlavičku nyní 37 cm, ale ona je celkově ještě hodně malinká, má jen 4,5 kg.
Měly jste někdo podobnou zkušenost a bylo to dobré? Díky za info.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8071
10.7.13 21:21

Můj nejmladší syn má velké vystouplé lebeční švy. Nikdo to neřeší. Fontanelu má naopak podle mě hodně velkou, hlavičku taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8071
10.7.13 21:26

Jinak, mrkni se do očkovacího průkazu do tabulek. Já bych vzbudila prcka, kdybych tam teď lezla. Ale myslím, že je to v normě, ta hlavička. Fontanela, to nevím, kolik má být.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5429
10.7.13 21:36

Malá měla ve 3 měsících obvod 39.5 a taky byla prcek Narodila se sváhou 2660.Ale ta fontanela by určitě neměla zarůst před prvním rokem.To je blbý. Všem třem dětem zarostla až mezi 14-18 měsícem :think:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8071
10.7.13 21:39

Ta hlavička je podle grafu OK. S fontanelou uvidíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
136
10.7.13 23:47

Ahoj, moje sestra má děvče, dnes už je v pubertě a ta měla srostlé lebeční švy. Malá podstoupila operaci hlavy, když jí bylo půl roku.Je z ní šikovná slečna, která studuje gymnázium. Narodit se o pár let dříve, kdy se taková operace neprováděla, tak by to nedopadlo dobře. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama