Jenže proč riskovat geny z dárcovského vajíčka? Není lepší mít dítě aspoň z poloviny biologické po rodičích? Z poloviny budete vědět rodinou historii, anamnézu. Já bych se bála, že z altruismu kvůli partnerovi dostanu vajíčko nějaké geneticky zatížené dárkyně, nastanou problémy a budu si říkat, že je škoda, že dítě není aspoň částečně z rodiny.
Mně prostě dárcovské vajíčko + dárcovská spermie připomíná risk adopcí, kdy vůbec nevíš, s čím se dítě časem bude potýkat. Proč tedy rezignovat na svůj genetický materiál?
Jasně, pokud ani jeden nemůže použít svůj genetický materiál, tak pořád lepší dárci než jít do adopce, ale když jeden může použít svůj materiál, tak proč to neudělat. Z jiného pohledu je to i plýtvání dárkyněmi, když neřešíš neplodnost u sebe.
Jenže proč riskovat geny z dárcovského vajíčka? Není lepší mít dítě aspoň z poloviny biologické po rodičích? Z poloviny budete vědět rodinou historii, anamnézu. Já bych se bála, že z altruismu kvůli partnerovi dostanu vajíčko nějaké geneticky zatížené dárkyně, nastanou problémy a budu si říkat, že je škoda, že dítě není aspoň částečně z rodiny.
Mně prostě dárcovské vajíčko + dárcovská spermie připomíná risk adopcí, kdy vůbec nevíš, s čím se dítě časem bude potýkat. Proč tedy rezignovat na svůj genetický materiál?
Jasně, pokud ani jeden nemůže použít svůj genetický materiál, tak pořád lepší dárci než jít do adopce, ale když jeden může použít svůj materiál, tak proč to neudělat. Z jiného pohledu je to i plýtvání dárkyněmi, když neřešíš neplodnost u sebe.