Mate doma fonendoskop?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.11.21 11:00

Mate doma fonendoskop?

Premyslim o koupi stetoskopu nebo fonendoskopu na poslech prudusek a plic v pripade kasle, abych pokazde nemusela k doktorovi s detmi. Je slozite poznat jestli tam je zanet? Pouzivate to nekdo doma?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4954
15.11.21 11:01

Poznám i jen přiložením ucha na hrudník, takže myslím, že s tím to musí jít samo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5788
15.11.21 11:02
@Anonymní píše:
Premyslim o koupi stetoskopu nebo fonendoskopu na poslech prudusek a plic v pripade kasle, abych pokazde nemusela k doktorovi s detmi. Je slozite poznat jestli tam je zanet? Pouzivate to nekdo doma?

No a k cemu ti bude zjisteni ze ano, na pruduskach to chrci, stejne nebudes vedet jak medikovat, jestli to je bakterie nebo vir :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.11.21 11:06
@lilith1 píše:
No a k cemu ti bude zjisteni ze ano, na pruduskach to chrci, stejne nebudes vedet jak medikovat, jestli to je bakterie nebo vir :nevim:

Abych aspon slysela, zda tam neco je. A nebyla pri kazdem kasli u dt. K nemu chodim taky jen na poslech, az kdyz se mu neco zda, bere crp.

• Citovat
  • Nahlásit
25917
15.11.21 11:07

Máme doma z jiného důvodu (učila jsem syna, aby se nechal v klidu vyšetřit na kardiu) a stejně bych díky němu děti nediagnostikovala. Když jim chrčí na průduškách je to slyšet i jen uchem a když ne, je to dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
824
15.11.21 11:17

Mám, jsem doktor. Tobě nevím k čemu bude. Poslechový nález se učí i medici řadu měsíců interpretovat. Nedá se řídit heslem „jestli něco uslyším“, třeba i proto, že po odkašlání je nález jiný než před ním a někdy i při závažném stavu může být poslechový nález zcela normální…a tisíce dalších zásadních „drobností“…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36874
15.11.21 11:24
@Anonymní píše:
Premyslim o koupi stetoskopu nebo fonendoskopu na poslech prudusek a plic v pripade kasle, abych pokazde nemusela k doktorovi s detmi. Je slozite poznat jestli tam je zanet? Pouzivate to nekdo doma?

Máme dětský. Když je dítě nemocné, jdeme k lékaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6318
15.11.21 11:39
@Anonymní píše:

Ano, mám, ale spíše jako hračku, ne na něco, na co nemám kvalifikaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1933
15.11.21 11:40

No nevím, mně to trvalo tak dva roky studia, než jsem se naučila jakž takž rozpoznávat. Otázkou je, na kom se to chceš učit, abys všechny ty fenomény bezpečně poznala a pak diagnostikovala dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71631
15.11.21 11:47

Mám, jsem lékař a děti jsem nikdy neposlouchala a nemám to ani v plánu. Do pediatrie ani jiných oborů v tomto směru nefušuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2064
15.11.21 12:04

Jo, mam :lol:…chapu tvuj dotaz. Strasne nerada chodim k doktorum. Pokud jde o detske virozy spojene se soplem a kaslem, tak ja se ridim teplotou. Tedy jakmile vyskoci jako pridatny priznak jiz nejakou dobu trvajicimu kasli a soplu horecka, tak je mi jasny, ze to nekam sedlo a jdu k doktorovi. Ono jako i bezteplotovy zanet prudusek vylecis samolecbou, nejlepe tim, ze s nim budes doma. Kdyz bude litat po venku a chodit do skolky, tak u urcitych jedincu to vzdy nakonec skonci horeckou a antibiotikama. Nektery deti kvuli soplu kaslou celou sezonu, chodi do skolky a antibitika nevyuziji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
610
15.11.21 12:06

Nemám a ani nevím, k čemu by byl dobrý.
Nejsem odborník a případný nález bych stejně nebyla s to rozpoznat. Zdraví svých dětí neriskuji a když se mi zdá, že je s nimi něco v nepořádku, jdeme k lékaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17071
15.11.21 12:32
@Anonymní píše:

Je to úplně easy a pozná to každý laik na první dobrou - univerzitní vzdělání lékařů je úplně zbytečné, každému troubovi přece stačí mít doma fonendoskop (plus Google či eMimino) a hned je jasno :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
15.11.21 12:48

My mame doma fonendoskop…poslouchame s nim trubky kdyz nam rupne voda :D a manzel rikal, ze to je slyset hezky :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4954
15.11.21 13:06

Mi přijde, že většina z vás nepochopila, o co zakladatelce jde. Ne o žádné domácí diagnózy a léčby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat