Máte doma kalendář?

31603
10.7.13 23:08

Máte doma kalendář?

V souvislosti s diskuzí o svátcích mě napadla jiná otázka - máte doma klasický kalendář?

Babička měla kalendář na televizi. Každý rok si přepisovala ze zadní strany jakési údaje, fakt už nevím, co to bylo, data narozenin, svátků, netuším, ale do kalendáře si zaznamenávala do příslušného okénka, že někdo něco má, myslím, že i průběžně si tam psala nějaké plánované akce…
Maminka měla kalendář, ale tak nějak ho moc nepoužívala, vlastně ani nevím, jak to má teď, jen otáčela listy každý týden.

No a já kalendář nemám. Na nějaké stránky, kde se zobrazují svátky nechodím a tak netuším, kdo má svátek. Jsou dny, kdy nevím ani co je za den v týdnu a horko těžko se rozpomínám, zda je pátek či svátek.

Jak to bylo a je u vás?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

71457
10.7.13 23:12

No, klasický kalendář mám doma v šuplíku, dělám pro babičky s dětmi, tak udělám i jeden pro sebe, ale pak ho nepoužívám… a jinak používám kalendář v outlooku a na googlu, bez toho bych se neobešla, ale jelikož svátky neuznávám, tak je ani nikde nezjišťuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
995
10.7.13 23:13

Mam, ale je jen jako doplnek na policce, svatky v nem nesleduju a nic do nej neznacim, mam jeden na chodbe na komode a jeden v kuchyni. Jen ze zvyku, zadny jiny ucel nemaji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13505
10.7.13 23:13

Měli jsme doma kalendář, nezapisovalo se nic.
Teď ve své rodině mám ten klasický stojací církevní, abych měla přehled i o církevních svátcích + se pokochám pěknými citáty atd.
Na lednici mám připnutý měsíční plánovací, kam zapisujeme rodinné události typu: vyzvednout brýle, divadlo, tábor, lékaři atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Any11
10.7.13 23:14

Doma jsme kalendar nemeli (ale babicka ho vzdycky pouzivala a doted si je schovava, aby vedela, co se kdy delo), ale co jsem vdana, tak mame po byte asi tri.. jeden se zviratkama u dcery v pokoji, jeden „firemni“ v obyvaku a jeden v loznici… Jako ja to moc nechapu, ale manzel to ma rad. :lol: Do toho s policky si i zapisuje dulezita data (svatky, narozeniny, doktory) a to ma jeste diar. (Rekla bych, ze to bude nejaka uchylka.) :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Poison Ivy

Mám, malý s kočkama a mám ho na barovém pultu. A u něj mi leží diář, kam fakt zapisuji, co máme kdy v plánu a kolik toho svišť za den vypil :))).

• Nahlásit
  • Citovat
2183

Vzdy jsme meli v domacnosti kalendar. i ted ho mame na zdi, ale otacet stranky musi manzel. ja jsem na to lina. pak mame planovac a tam tedy zapisuji jen ja a skoro vse. a jeste mam kapesni diar kam si vse tez pisi. mam rada prehled. a prvni cena je v novem diari, ze si poznacim datumy narozenin a svatky :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10636
10.7.13 23:15

Kalendář máme a to díky tchyni :mrgreen: kupuje nám buď vaření nebo pečení :mrgreen: aby asi synáček nestrádal :think: :mrgreen:
babička si zapisovala, důležité" věci, mamka taky a já jsem to „zdědila“ :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Klasický kalendář doma „vystavený“ nemáme.
Moje babičky, partnerova máma, moje máma a pár kamarádek - mají, většina jen jako „dekoraci“, ale babička tam má i to co za den utratila, jednu dobu zapisovala i telenovely…Já mám diář, tak jména jsou, ale nějak to nesleduju - pokud jde o svátky, přeju jen dětem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7566

Mám - jak se otáčí list každý týden.
Mám ho na očích, je pro mě pak snadnější orientace v datumech nebo dokonce dnech - hlavně teď na rodičáku :mrgreen:
Nejsem pořád na PC, do telefonu nekoukám… prostě je jednodušší jen zvednout oči :)

Jinak používám diář, kam si všechno píšu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4604
10.7.13 23:16

Já kalendář používám. Píšu si do něj co máme ikdy v plánu, kdo má kdy narizeniny a svátek. Asi jsem divná ale mě to tak vyhovuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7932
10.7.13 23:16

Ano, mám kalendář v kuchyni, mám v něm napsané narozeniny a svátky celého širokého příbuzenstva, sousedů a kamarádů (a jejich dětí) :) píšu si tam i svoje záležitosti (kosmetiku, kadeřníka, doktory apod.) - sice to mám v mobilu, ale takhle na papíře je to pro mě příjemnější :)

a manžel taky má na psacím stole klasický kalendář, taky si tam píše schůzky a podobné věci, ani jeden nepoužíváme diáře, takže to máme místo toho :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Poison Ivy
10.7.13 23:17

Btw ani diář a ani kalendář mě neuchrání od toho, že nikdy nevím, že má někdo blízký svátek. Nevzpomenu si v den D ani na sebe, natož na někoho jiného :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
9274

Já mám kalendář u počítače, takový A4 přeložený, jsou tam čtverečky na celý měsíc. Tam si píšu co kdy kde. Pak máme nástěnný s fotkama dítěte, ten dělám každý rok k Vánocům po babičky. Tam ale jména nejsou, ten je na ozdobu a pro hrubou orientaci. Kalendář v PC nepoužívám, v mobilu jen občas, potřebuju ho mít na očích.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7

Máme jeden s fotkami našeho města, výhra v tombole :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama