Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Ahojky všem, plánujeme trochu oživit obývák, který teď předěláváme a narazila jsem na různé mechové stěny a květinové stěny.
Původně jsem si chtěla jen dát nějakým způsobem pár květin na zeď, ale nedávno na mě začala vyskakovat firma, co dělá mechové a zelené stěny.
A taky bych se chtěla zeptat na ty jednotlivé stěny. Zmiňují, že třeba o ty mechové stěny se člověk vůbec nemusí starat. Je to opravdu pravda? Tu mechovou stěnu bych nakonec upřednostnila před tou květinovou stěnou, jestli je ta údržba opravdu jednoduší ![]()
Děkuji všem za tipy ![]()
Edit adminem: umazán odkaz
Neumím si představit něco takového někde mít - doma nebo třeba někde v kanceláři, v recepci… Jak to vypadá třeba po roce? Vždyť to musí být zaprášené, něco z toho odejde… Nevěřím, že to bude vypadat dobře.
A vím, že je to od tebe jen reklama, takže - tohle tady není povolené.
Mech v bytě si teda neumím představit, venku na zahradě ano.
@Ewely128 No původně jsem si to taky neuměla představit, ale dost jsem se rozhlížela po internetu a všimla jsem si, že se to teď v interiérech dost používá. Myslela jsem si, že se to musí nějak zalívat, ale prý ne…
@AnastazieB to mi právě taky zajímá, jak to bude vypadat po pár letech. A nechtěla jsem, aby to vypadalo jako reklama. Hledala jsem různé zkušenosti ostatních lidí a nic jsem nenašla. Proto jsem založila tuto diskuzi…
Ja vim, ze znama si ji nechavala delat pred mnoha lety do obyvaku - mechovou. Ale moc se s ni nevidam, abych se poptala. Ja to videla jen tak ruzne v restauracich, firmach, ale vesmes nove, vypadalo to hezky, ale presne bych mela tu obavu, ze to po par mesicich bude jen samy prach. A neni to zrovna levne…
Za mechovou stěnu se nedoplatis. Máme doma dva malé obrazy a staly dardu. Ale nijak se o to nestame a po 4 letech to vypadá pořád stejně.
@JancaS84 No zkusím si ze zvědavosti nechat něco nacenit. Sama jsem zvědavá, kolik to může stát. I když tady mi spousty lidí odrazuje
. Možná dám přednost tomu svému původnímu nápadů s umístěním kytek na zeď
V rodině mají mechovou a mají to za sklem. Je to velmi vkusné. Rozhodně víc, než když vidím byty v realitkách a všecky jsou barevné jak u kolotoče a plno serepetiček kolem ![]()
@JancaS84 píše: Více
A je to živé nebo suché? Pokud suché, tak chápu, že je to prostě dekorace, ale za pár let to musí být zaprášené…
@AnastazieB píše: Více
Jde o stabilizovaný mech (takže vlastně neživý, co ale vypadá jako živý). Je to pěkné, ale hodně drahé. Ve veřejných prostorách je riziko, že ti na to každý bude šmatlat a zničí se to, což v obýváku naštěstí odpadá
Co se prachu týče, stabilizované mechy jsou antistatické, takže se na nich prach usazuje míň než třeba na nábytku (ale přeci jen nějaký ano, oprašuje se prachovkou, nesmí se vysávat).
Květinové stěny - tam bude klíčové světlo, co na danou stěnu dopadá. Aby ti tam květiny časem jen neživořily někde ve stínu.
Příspěvek upraven 22.04.26 v 11:17
@JancaS84 píše: Více
není to živé, ale stabilizované - takže vypadá jako živé, ale už neroste, nepotřebuje vodu atd.
Podívala jsem se ze zvědavosti na pár odkazů, neznala jsem. Je to tedy, s prominutím, strašně ohavné, příšerné. Já vím, že máme různý vkus, ale tohle je fakt děsný.