Měkká voda a vlasy

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1
13.9.16 06:54

Měkká voda a vlasy

Ahoj, můj „problém“ se možná bude zdát směšný :) Nemá prosím někdo tip, jak si vyrobit tvrdší vodu na mytí vlasů? Naše horská voda je pro mé spíše jemné vlasy pohroma, co se objemu vlasů týče. Na dovolené ve městě jsem vlasy skoro nemohla rozčesat a tři dny držely tvar a objem…Myslím, že šampony to nezmění, po maskách jsou vlasy ještě jemnější. Napadlo mě zkusit při mytí minerální vodu s vápníkem a hořčíkem a nebo se přestěhovat :D
Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
18809
13.9.16 08:06

Jako samozřejmě můžete zkusit si na závěr spláchnout vlasy minerálkou, ale moc bych si od toho neslibovala. Obecně spíš tvrdá voda vlasy zatěžuje, přispívá k lámovavosti a bere jim lesk.

Když už, tak používejte odvar z kopřiv a přesličky - minerály v tom jsou, ale hlavně křemík, ne vápník. A vlasům a pokožce to dělá dobře.

CO pomáhá je vynechat jedno mytí a nahradit to suchým šamponem. Zmizí maz a přidá to objem. Nejpříejmnější je asi bastiste z DM drogerie. A stojí pár korun.

Ale osobně bych se vsadila, že hlavní podíl na té splihlosti bude mít vlasová kosmetika.

Používat na jemné vlasy masky je obecně hloupost, protože prostě zatěžují i když tvrdí, že jsou na jemné vlasy… stejně tak jako šampony a koncicionery se siliokny - kupte nějaký menší balení hloubkově čistítícho šamponu, na dvě, či tři umytí, aby se smylo všechno, co vám teď ve vlasech sedí. Nepoužívejte ho dlouhodobě, příliš by vysušoval.

http://dlouhevlasy.cz/…ilikony.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18809
13.9.16 08:54

Možná, pokud by se vám ty vlasy mastily, tak bych zkusila co vám udělá nějaký tuhý šampon a octový oplach.

Mně to dělá přesně to co píšete, že je žádoucí stav - totiž že to nejde rozčesat a všude to trčí. Ale já mám vlasy dlouhé, těžké a přesušené, takže je to pro mně cesta, kterou fakt nemůžu…

http://www.mydloteka.cz/…/6-1-SAMPONY

Určitě po umytí potřebujete vlasy spláchnout něčím kyselým - vodou s octem, či citronovou šťávou a nebo to klidně může býát nějaký bylinkový odvar s něčím kyselým. Jinak vám příliš vysoké PH tuhých šamponů bude dráždit pokožku na hlavě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat