Menší řemeslnická firma/příjem majitele ?
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
- Citovat
- Upravit
@Zumpa tak ani podle justice nezjistíš, příjem majitele. 1) povinnost zveřejňovat je rozvahu a přílohu. Nikoli výkaz zisků a ztrát. A člověk který nemá o účtu ani tucha, těžko z rozvahy něco vyčte. 2) i kdyby VZZ zveřejnili, to, že je zisk 2mega neznamená, že si z toho majitel něco vyplatil. Stejně tak nezjistíš, jakou má majitel mzdu. 3) i pokud je zisk 2mega, tak to neznamená, že je těch 2 mega připravené k vyplácení. Stačí, pokud se v loňském roce např. koupilo auto. To se ve výkaze neprojeví. Nebo se splácí úvěr.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Cenarius píše:
Ano, vložený kapitál nějakého investora a to ještě TEORETICKY. Nikoli pro majitele firmy
Tady je správná odpověď 0 -?? kč je příjem majitele firmy a NIKDO to neví a ani neodhadne.
Majitel firmy je taky sám sobě investorem. Když tam má utopené vlastní peníze, tak by měl pořád vědět, jestli by neudělal lip to rozprodat a vložit je do něčeho výnosnějšího.
Něco jak v tom příkladu shora při aktivech 80 mil. mít získ 2 mil., to je rendita 2,5 %.
Buď tahají peníze ven jinak (a nevěší to účetní na nos) nebo je nesmysl to provozovat, ten „zisk“ jim prakticky sežere inflace.
- Citovat
- Upravit
@Anonymní píše:
To jistě ne, ale lze z toho třeba odhadnout jaký tam asi platí nájem a a jaký má asi příjem aby se mu to vyplatilo…možná, třeba,,,nevím.
Tak my jsme 3 firmy v jednom areálu. Plocha zhruba stejná, 1plati 5000 měsíčně, druhá cca 20tis. A třetí kolem 50tis. Takže to prostě odhadnout nejde.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Na tohle ti nikdo odpověď nedá. Reálně se může jednat od 0 do jakékoli částky. Odhad příjmu podle těchto dat nedostaneš.
Dáváš tady informace, u kterých ti může někdo alespoň orientačně odhadnout náklady dané firmy a stejně ne všechny. I tak to ale zjistíš opravdu jen orientačně, protože jak už někdo psal, jde hodně o to, o jaké město se jedná, konkrétní poloha místa, kvalita používaných materiálů, dodavatelé apod.
Nicméně otázka je mířena na příjem a k tomu nepodáváš informace žádné (např. jaké jsou ceny, co vše nabízejí, kolik mají zákazníků…). Také se ptáš pouze na majitele, ale je zaměstnaný nebo je čistě jen majitel a má příjem pouze ze zisku firmy? Tady si skutečně nemusí měsíčně vyplácet vůbec nic.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Anonymní píše:![]()
Já vím a proto se ptám těch, co jsou na tom v tomto směru lépe než já. Pokud nejsi, nebo mi nechceš poradit, komenty o ničem by sis snad mohl odpustit ne?
Asi taky nebudeš „kapacita“ na všechno, že…
No ja vim, ze to ani odhanout nejde a ani nijak zjistit. Ale pokud si myslis, ze xxx lidi ti rekne ze nejde a budes cekat na toho jednoho, co ti rekne ze to jde. Tak preji pekne cekani. ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@aquarian píše:
Majitel firmy je taky sám sobě investorem. Když tam má utopené vlastní peníze, tak by měl pořád vědět, jestli by neudělal lip to rozprodat a vložit je do něčeho výnosnějšího.
Porad si pletes postoje a pristup MAJITELE a INVESTORA. Majitel, ktery firmu buduje, tak ji prece po dvou letech apod. neproda jen proto, ze neni ziskova. On ji vlastni a buduje, aby ziskova byla. Investor jen vklada penize, aby na nich idealne v prijatelnym horizontu, vydelal. Myslis si ze majitel a investor jsou ti sami a maji pristupovat k tomu stejne, ale to nejde.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Anonymní píše:
Chtěla bych se zeptat zda tu není někdo znalý věci, kdo dokáže reálně odhadnout čistý měsíční příjem majitele firmy dle následujícího popisu.
Jedná se o prodejnu podlahových krytin. Provozovna o rozloze cca 400m2, 3 zaměstnanci-prodavači, Dále pro firmu pracují další 3-4 lidi, jako řemeslníci. Prostory prodejny jsou pronajaté. Hodnota firmy je cca 5 000 000kč. Firma sídlí na menším městě.
Anonym nebo smazat prosím.
Příjem majitele firmy vypočítáš podle vzorce: Hodnota firmy x pí er na druhou děleno podlahovou plochou x 1/10 průměrného věku pracovníků příslušného finančního úřadu…
![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Cenarius píše:
Porad si pletes postoje a pristup MAJITELE a INVESTORA. Majitel, ktery firmu buduje, tak ji prece po dvou letech apod. neproda jen proto, ze neni ziskova. On ji vlastni a buduje, aby ziskova byla. Investor jen vklada penize, aby na nich idealne v prijatelnym horizontu, vydelal. Myslis si ze majitel a investor jsou ti sami a maji pristupovat k tomu stejne, ale to nejde.
Není to spíš o tom, že majitel a investor může být dtto osoba? ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Zumpa píše:
Není to spíš o tom, že majitel a investor může být dtto osoba?
A pokud někdy slyšel výraz náklady příležitosti, tak uvažuje jako investor vždycky. ![]()
- Citovat
- Upravit
@bse.pedro píše:
Příjem majitele firmy vypočítáš podle vzorce: Hodnota firmy x pí er na druhou děleno podlahovou plochou x 1/10 průměrného věku pracovníků příslušného finančního úřadu…![]()
![]()
Ano, to je ten správný vzoreček ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Asi taky nebudeš „kapacita“ na všechno, že…