Je pro vás téma menstruace tabu?

24.7.15 15:04

Menstruace jako tabu?

Červenám se až za ušima ale zajímala by mě jedna věc. Dělá Vám problém mluvit o menstruaci? Nevím proč, ale u nás to bylo vždy takové téma o němž nikdo moc nemluvil, máma mi řekla jen to nejdůležitější a to ještě málem šeptem, aby to náhodou neslyšel táta. Co vím, tak když jsme byli někde nakupovat, tak si ani vložky nedala do společného košíku, asi je kupovala někde zvlášť když byla sama. Ve mně se toto zakořenilo a mám o tom taky problém s někým mluvit. Hrozně dlouho jsem třeba nechtěla spát u přítele, když jsem to měla, vždy jsem se na něco vymlouvala až na mě nastoupil s tím, že to je beztak tím, že to mám a proč se proboha stydím, že to je normální. Po čase jsem si trochu zvykla a už před ním nejsem v této otázce tak uzavřená, ale s ostatníma lidma je mi to blbý. Jednou jsem třeba byla na chatě s partou kamarádů a kamarádek a jedna z holek tam bez ostychu přede všema přiznala, že do rybníka nemůže, neboť to nečekaně dostala a má s sebou jen vložky. Pro mě nepředstavitelný. Ještě před klukama…Jak jste an tom vy? Stydíte se taky? Nebo o tom kecáte s kdekým a berete to jako normální?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19063
24.7.15 15:06

Přijde mi to normální, nechápu za co bych se měla stydět. Na druhou stranu ani nevidím důvod, proč bych to měla s někým řešit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18222
24.7.15 15:06

Nestydím, beru to jako normální věc. Bavím se o tom s kamarádkama a s přítelem. Vložky hážu do společného košíku :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Krasavicaa
24.7.15 15:07

Kecáme o tom úplně normálně, kolikrát i ve společnosti chlapů :mrgreen: Všichni to berou normálně. :nevim:
Za intimní hygienu se nestydím, proč taky :-)

Jednou byla v Makru akce a já si nevzala košík, měla jsem plnou náruč krabiček s tampony :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: No až se mě jeden chlápek ve frontě ptal, zda nejedu na nějaký ženský tábor :-D Tak jsem mu řekla, že ne, ale mám segry dvojčata a tři baby něco spotřebují :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
22314
24.7.15 15:08

Tak že bych každýmu na potkání hlásila, že to mám, to ne. Ale když vznikne diskuze, tak pohoda. Navíc používám třeba kalíšek a pro hodně lidí je to velká neznámá, tak se ptají :D
S chlapem o tom mluvíme normálně. A to koupání - co jiného říct, že se nechci koupat? Taky bych řekla pravdu.
Ale je jasný, že když si v tom vyrůstala, tak to tak citíš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
24.7.15 15:09

@zralokyne nestydim se za to, ale nemluvim o tom. Je to intimni a nevidim duvod, proc kamaradkam ci manzelovi hlasit a rozebirat s nima menstruaci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Krasavicaa
24.7.15 15:09
@Aries6 píše:
Tak že bych každýmu na potkání hlásila, že to mám, to ne. Ale když vznikne diskuze, tak pohoda. Navíc používám třeba kalíšek a pro hodně lidí je to velká neznámá, tak se ptají :D
S chlapem o tom mluvíme normálně. A to koupání - co jiného říct, že se nechci koupat? Taky bych řekla pravdu.
Ale je jasný, že když si v tom vyrůstala, tak to tak citíš…

Kalich je moje očí můra :roll: Koupila jsem si ho taky a leží v šuplíku :roll: prostě mi to tam překáží a bolí mě to :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
1715
24.7.15 15:10

Příjde mi normální se o tom bavit, s kamarádkama se tomu občas smějeme - jsme 4 a máme to ve stejný den (něco na tom bude, že s těma blízkýma se to za ty roky sjednotí). S přítelem se o tom taky normálně bavíme…resp. není to jeho oblíbené téma, protože když o tom začnu, tak ví, že má utrum… :lol:

Ale když o tom přemýšlím, tampony si nakupuju sama (mimo společné nákupy potravin apod.)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3348
24.7.15 15:11

Nestydim, ale taky se o tom nevykecavam, neni duvod, ja vetsinou ani nevim, ze ji mam. A chlapa si klidne pro tampony poslu a ani on nema problem mi je koupit, i kdyz si teda furt nemuze zapamatovat, jaky ze to pouzivam :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13534
24.7.15 15:12

Doma to bylo v pohodě, ne že bych s tátou rozebírala sílu menstruace :mrgreen:, ale do košíku jsme to s mámou házely normálně. Ale jo, asi mi to bylo trochu divné. :nevim: Před klukama ani nemám problém, i když je pravda, že běžně mezi přáteli nerozebíráme detaily. Ale pohybuji se mezi biology a mediky, takže se to asi taky bere trochu jinak, s mužem taky občas probíráme zajímavosti kolem cyklu (používáme taky PPM, takže jsme si o tomhel povídat museli) a ani ms nám nezabraňuje v ničem, naopak, bývám v tu dobu „přístupnější“. :mrgreen:

Příspěvek upraven 24.07.15 v 15:13

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1715
24.7.15 15:12
@Sinquinita píše:
Příjde mi normální se o tom bavit, s kamarádkama se tomu občas smějeme - jsme 4 a máme to ve stejný den (něco na tom bude, že s těma blízkýma se to za ty roky sjednotí). S přítelem se o tom taky normálně bavíme…resp. není to jeho oblíbené téma, protože když o tom začnu, tak ví, že má utrum… :lol:Ale když o tom přemýšlím, tampony si nakupuju sama (mimo společné nákupy potravin apod.)…

Ještě bych, ale doplnila, že pokud jsi takhle vyrůstala, tak je to naprosto přirozené, že je to tabu…

Pro pobavení: je to asi něco jako mi naši, když jsem byla malá říkali, že štěrk je jedovatý, obsahuje kyselinu a poleptá mi ruce (zrovna něco stavěli a nechtěli, ať jim štěrk roznáším v kyblíku po zahradě). Je mi 30 a mám to vsugerované, že se nemám štěrku dotýkat, protože je to kyselina..chlap si klepe na čelo…

Nevím proč se mi to s tímto spojilo…asi ta výchova :oops: :roll: 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Krasavicaa
24.7.15 15:14
@Gorlami píše:
Nestydim, ale taky se o tom nevykecavam, neni duvod, ja vetsinou ani nevim, ze ji mam. A chlapa si klidne pro tampony poslu a ani on nema problem mi je koupit, i kdyz si teda furt nemuze zapamatovat, jaky ze to pouzivam :).

Mě je chlap taky kupuje ;)

• Nahlásit
  • Citovat
50114
24.7.15 15:15

Nestydím, je to věc, která mě bude provázet nejmíň tak cca do 50, podle rodinné anamnézy ještě dýl, a tak si tím nebudu nějak znepříjemňovat život. Jako nemluvím o tom na potkání, ale v případě tý koupačky není problém. Dneska už i chlapi ví, že to tak prostě je a vůbec to neřeší (teda dospělí chlapi, puberťáci jsou jiná kategorie). To samé s nákupy. Žádný stresy, manžel mi pro ně někdy chodí sám :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
24.7.15 15:17
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.7.15 15:33

Beru to jako normální věc, ale nemám důvod o tom mluvit. Kdybych menstruaci dostala někde nečekaně, neměla bych problém požádat jinou ženu o tampóny. Hygienické potřeby kupuju při normálním nákupu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama