Maminko, kde se vzalo miminko?

24.7.15 09:51

Maminko kde se vzalo miminko

Holky a už k tomu došlo i u nás. Prckovi budou v září čtyři a už tak tři měsíce mě terorizuje dotazama ohledně miminka. Kde se vezme, jak se dostane na svět a tak. Vše jsem zatím zvládla odpovědí maminka má vajíčko a taťka spermíka. Když se mají rádi tak spermík skočí do vajíčka a už roste v bříšku mimi. Pak přišli dotazy na porod. To už bylo horší ale spokojil se s tím, že některé mamince rozříznou bříško některé vyleze pipinkou:-) Ale dnes od rána se dožaduje odpovědi jak se dostane spermík od tatínka k mamince a fakt netušim jak to šetrně formulovat. A za taťkou ho posílat nechci ten by mu to řek na tvrdo. A ten náš brepta to pak bude prezentovat na hřišti a to fakt ne:-D Jak jste vysvetlili?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24.7.15 10:01

Hm… ještě jsem tedy nevysvětlovala. Naše malá má 3 roky. A zatím se neptá. tak jsk jsi mu to vysvětlovala tak se mi to líbí tal bych v tom asi pokračovala. 6e jako když se maminka a tatínek maslí tak jsou si hodně blízko a mají se moc rádi a že tím jak jsou blízko tak se spermík k vajíčku dostane. a zbytek už zná. maximální podrobnosti bych vzhledem k věku a riziku ukecanosti dítěte nerozváděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13920
24.7.15 10:04

@zdenik1988 u nás tohle bylo zjednodušený tím, že děti jsou zvyklé na připouštění zvířat, takže odpově´d prostě zněla, že pindík se musí strčit do pinďule a hotovo.. následovala chvilka ticha a otázka : a bolí to? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.7.15 10:13

Já jsem to řekla, tak, že když se maminka s tatínkem mají moc rádi, tak si pořád dávají pusinky a pak vznikne miminko :D detaily jsem neříkala, myslim, že k věku nevhodné. Určitě ve starším věku už bych to řekla na rovinu.

• Nahlásit
  • Citovat
24.7.15 10:30

A já si zrovna nemyslím, že tak běžný normální a přirozený proces jako je zplození dítka potřebuje nějak okecávat (tím spíš nesmyslama, za rok, dva, mu zase budeš vysvětlovat, že to tak není, že je to jinak, že jsi si vymýšlela, protože sis myslela, že je ještě malej?)

Takže normálně, maminka má vajíčko v břiše, táta spermíky v pindíkovi. Táta pindíkem zasadí semínko přes pipinu, pak tam miminko roste a nakonec se stejnou cestou zase narodí. nebo tak nějak…u nás se tohle téma zatím neprobíralo, žádnou těhuli v okolí nemáme :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
24.7.15 10:34

@zdenik1988 řekla bych v noci v posteli, když se mají hodně rádi. že je to krásné a tak trošku tajemství každé maminky s tatínkem :D Nebudeš lhát a zároveň nezabředneš do k věku nevhodných detailů. Ale máš tedy zvídavce.. já mám 6tiletého a spokojil se s tím, že v bříšku roste miminko a spojí se semínko od tatínka a vajíčko od maminky..ale technické provedení jak se tam to semínko dostane zatím neřešil :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
24.7.15 10:36

@Mar__tanka1983 jo a ve školce bude nějaké holčičce pak chtít strkat pindíka do pipinky, aby měla miminko, že :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20386
24.7.15 10:36

Ja jsem to vyresila zatim tak, ze jsem malemu pustila pohadku „byl jednou jeden zivot“ a zrozeni ;) A maly se od te doby nepta, spis se pta na otazky smerujici k tomu serialu. ;)

A nejvetsi sranda byla, kdyz mel zanet stredniho ucha, tak panu doktorovi vysvetloval, jak ty modre bakterie lezou do ouska s baterkou a pak mu tam delaji neplechu :D :D :D Pan doktor jenom ziral (tak jsem vysvetlila) a pak se jenom smal… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2170
24.7.15 10:39

Já bych u 4 letého spíš zůstala u toho že se mají rodiče moc moc rádi… my budeme mít 3 roky a zatím otázky typu jakto že ty nemáš pindíka? :lol: :lol: a co to tam máš?… takže už se těším na jiné otázky tohoto typu :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.7.15 10:41
@Mar__tanka1983 píše:
A já si zrovna nemyslím, že tak běžný normální a přirozený proces jako je zplození dítka potřebuje nějak okecávat (tím spíš nesmyslama, za rok, dva, mu zase budeš vysvětlovat, že to tak není, že je to jinak, že jsi si vymýšlela, protože sis myslela, že je ještě malej?)Takže normálně, maminka má vajíčko v břiše, táta spermíky v pindíkovi. Táta pindíkem zasadí semínko přes pipinu, pak tam miminko roste a nakonec se stejnou cestou zase narodí. nebo tak nějak…u nás se tohle téma zatím neprobíralo, žádnou těhuli v okolí nemáme :mrgreen:

To je super.. prave taky nechci moc lhát ale ta¨khle je to super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2170
24.7.15 10:42
@pelikan21 píše:
Ja jsem to vyresila zatim tak, ze jsem malemu pustila pohadku „byl jednou jeden zivot“ a zrozeni ;) A maly se od te doby nepta, spis se pta na otazky smerujici k tomu serialu. ;)A nejvetsi sranda byla, kdyz mel zanet stredniho ucha, tak panu doktorovi vysvetloval, jak ty modre bakterie lezou do ouska s baterkou a pak mu tam delaji neplechu :D :D :D Pan doktor jenom ziral (tak jsem vysvetlila) a pak se jenom smal… :D

Byl jednou jeden život…také máme a výborná věc…také jsme pouštěli a syn seděl jako zařezaný zapomněl i dýchat ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1987
24.7.15 10:45

Kluk je teda hodně zvědavý:-) Já bych to řekla normálně, že se rodiče rozhodnou mít miminko a tak tatínek předá mamince přes pipinku semínko :nevim:. Zatím bych vynechala slovo sex a nepopisovala kopulační pohyby. Prostě hodně jednoduše, rozhodnou, táta pusinkuje maminku a předá jí semínko z pindíka do pipinky. Mám sedmiletou dceru a ta se zatím neptá. Syn 4 roky se mě už ptal na co má varlata a tak jsem mu řekla, že tam má semínka na to, aby měl miminka až bude velký. Spojilo se mu to v hlavě s klasickými semínky rostlin a chvilku tu chodil, že má semínka na kytičky :lol:. Jsem ale spíš zvědavá na tu dceru, svoje tělo už objevila a zatím se neptá. Syn je otevřenější, rozčiluje se, že ho má občas „v pozoru“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1987
24.7.15 10:52

Děkuji za info - pohádka Byl jednou jeden život. Vyrůstala jsem v cizině a tohle jsem neviděla. Dceru hodně zajímá jak funguje mozek, krev, kůže apod. Už stahuji :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20386
24.7.15 10:57
@Bunnies píše:
Děkuji za info - pohádka Byl jednou jeden život. Vyrůstala jsem v cizině a tohle jsem neviděla. Dceru hodně zajímá jak funguje mozek, krev, kůže apod. Už stahuji :palec:

musim rict, ze na tohle je to uzasne… ;) Syn u toho taky vydrzi, porad kouka dokola a pak to vsem vyklada ;)

@loven píše:
Byl jednou jeden život…také máme a výborná věc…také jsme pouštěli a syn seděl jako zařezaný zapomněl i dýchat ;)

ano, je to fakt super… maleho to hrozne bavi a i dcera (2 roky) uz na to kouka jako zarezana a hrozne ji to bavi ;) I kdyz jeste nerozumi ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5320
24.7.15 11:10

@Mar__tanka1983 přesně, úplně souhlasím, nechci a nebudu na ně hrát žádnou habaďůru. U nás to proběhlo přesně podle Tvého výkladu, syn to pochopil a vzal a je s tím takhle spokojený, více se neptá.
@Hanka253 je taky třeba říct, že miminko můžou mít jen velké paní - maminky. Synovi jsem řekla, že on semínka ještě nemá, že na to je taky potřeba, aby byl velký. Takže tento nesmysl by ho určitě nenapadnul.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama