Měsíční miminko a spánek

42
7.2.20 15:50

Mesicni miminko a spanek

Maminky mam na vas prosbu, asi je to brzy, ale snažím se svou měsíční dceru jiz od narození „naucit“ nějakému rezimu, tzn. v 18 hod koupani, najist a max 19 az 19:30 spanek. Pres den spi krasne, většinou v obyvaku na gauci a to je zlata. Ale jakmile zacne večer a ja chci praktikovat nejaky rezim, zacne rev. Mala ani za boha nechce spat v postylce v loznici, kam ji ukladam. Rve treba 2 hodiny, dokud zase nema hlad a nebo mi přijde, ze se vecer nemuze „dojist“ a cpe se jak zjednana. Minule jsem uspavala 3 hodiny! Totalne vyflusana… Nemate nejake rady, figle jak na to? Nebo po ni chci asi moc, je jeste malicka?
Dekuji za rady!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2449
7.2.20 15:53

Ano, je ještě malá. Zatím bych to vůbec neresila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
7.2.20 15:58

@JancaS84 a odkdy mam zacit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.2.20 15:59

A proč jí necháš dvě hodiny plakat!? Bože chce jen cítit společnost, je jí měsíc! Tak si kup šátek, zapni fén nebo jí prostě jen chovej. Musíš co nejvíc napodobit pobyt v bříšku takovému miminku, prostě jí to ještě chybí. A přestaň jí lámat ignorací. Může jí třeba i bolet bříško, používáš nějaké kapky? Masíruješ bříško? Cvičíš nožičkama? Nikoho nezajímá, že jsi vyflusaná, máš miminko tak musíš holt fungovat 24 hodin nebo ať pomůže manžel. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.2.20 16:02

Pokud dítě nebudeš takhle lámat tak si režim utváří v podstatě samo. Nechodí to tak, že ty řekneš miminku; budeš chodit spát v 6 a ono to jen tak přijme. Nám malej pravidelně sám usínal v 7. Kolem roka se to posunulo na 10 a to už si drží. Dřív ho taky neuspim a když to zkusím, tak potom špatně spí. Úplně zbytečný kolem toho dělat takový chaos.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61107
7.2.20 16:02

@Bachorka88 je brzo. Prizpusob se miminku, zjisti jeho potreby a rezim bych zavadela az kolem 3 mesice, delala jsem to tak u prvniho a delam i u druheho a klape to dobre. A dve hodiny bych miminko rvat nenechala ani omylem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
214
7.2.20 16:03
@Bachorka88 píše:
Maminky mam na vas prosbu, asi je to brzy, ale snažím se svou měsíční dceru jiz od narození „naucit“ nějakému rezimu, tzn. v 18 hod koupani, najist a max 19 az 19:30 spanek. Pres den spi krasne, většinou v obyvaku na gauci a to je zlata. Ale jakmile zacne večer a ja chci praktikovat nejaky rezim, zacne rev. Mala ani za boha nechce spat v postylce v loznici, kam ji ukladam. Rve treba 2 hodiny, dokud zase nema hlad a nebo mi přijde, ze se vecer nemuze „dojist“ a cpe se jak zjednana. Minule jsem uspavala 3 hodiny! Totalne vyflusana… Nemate nejake rady, figle jak na to? Nebo po ni chci asi moc, je jeste malicka?
Dekuji za rady!

To je moc brzy zavádět nějaké režimy, to má čas. Možná to má obrácené, když spí přes den a v noci pláče, že uspáváš i dlouhé hodiny. Radu bohužel nemám, v mém případě začla malá spávat po Um. Když kojíš, tak to chce trpělivost. První 3měsíce asi budou krušné ale určo si to později sedne :kytka: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61107
7.2.20 16:03

@AnnaNuvoletta07 presne. Nas usina kolem 18 hodiny, spi 12 hodin (a kojeni). Kdyby spal 10 hodin a sel spat v 8, tak bude chodit spat v 8. Zadny stres hlavne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7567
7.2.20 16:05

To jako opravdu necháš měsíční miminko plakat dvě hodiny? Myslíš, že pláče jen tak? Můžou to být tříměsíční koliky, prdíky… To, že ji budeš učit režim, neznamená, že ji budeš nutit spát. Prostě jí vykoupej, dej najíst a,, klidový režim ". To všechno ve stejný čas. Mně na povel nespí ani sedmiměsíční. Jednou usne v sedm a podruhé v půl deváté. Chceš radu? Smiř se s tím, že miminko prostě není panenka, kterou odložíš a že ono vše řídí, ne ty. Tak to bohužel první měsíce je…

Příspěvek upraven 07.02.20 v 16:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61107
7.2.20 16:05

@Bachorka88 jo a to ji nechavas usinat jen v postylce? Tak chce treba ponosit nebo usne v obyvaku, u Tebe v posteli a podobne. Hlavni, at usne a zbytek bych neresila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
7.2.20 16:14

@AnnaNuvoletta07 psala jsem, ze place 2 hodiny, ne ze ji nechavam plakat. Samozřejmě nejsem ignorant, abych sve dite nechala rvat. Delam vse mozne, jen proste je schopna i presto rvat dve hodiny… Tak me hned nanapadejte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
7.2.20 16:14

@AnnaNuvoletta07 dobre, dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
7.2.20 16:17

Spatne jsem se vyjadrila, mininko opravdu nenecham plakat 2 hodiny, jen je schopna s prestavkami 2 hodky rvat a to ji nosime, bílý sum, zpivam, povidam, krmeni atd… Aby jste me nemely za nejakou silenou matku :see_no_evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61107
7.2.20 16:20

@Bachorka88 aha, to z toho textu neslo pochopit :kytka: no mne malej rval, kdyz byl pretazeny. Cim lepe spal pres den, tim lepe usinal vecer. Nesnasel svetlo zarovky a spat jsem ho proto davala uz kolem te 18 hodiny, jak jsme zacali svitit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15041
7.2.20 16:23

@Bachorka88 vypada to, ze ma jeste obraceny rezim. To miminka po narozeni asto mivaji, spi ve dne a v noci radi.

Taky mam doma 5 tydenniho chlapecka, takze vim svoje. Novorozenec by mel spat tak kolem 18-20h denne (ten muj zcela urcite tolik nespi, ale to je jedno, jedna se o prumer). Spocitej si, kolik hodin je vzhuru pres den,… ona to asi dohani v noci. Nekdy proste vzhuru byt musi.

Training na obraceni rezimu zni: pres den neuspavat, pokud dite samo nechce. Mluvit normalni hlasitosti a kdyz je dite vzhuru, tak si s nim hrat. Neomezovat rodinny zivot, jenom proto, aby spinkalo.

V noci pak zadne ostre svetlo, obzvlaste ne ze stropu diteti do tvare, nejlepe prebalovat u nocniho svetylka. Ticho a tlumene mluveni. Prebalovat co nejrychleji, na dite spis nemluvit a nijak ho nestimulovat. Tak se rychleji nauci, ze pres den se zije a v noci spinka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama