Měsíční úbytek při vysoké obezitě

Anonymní
27.9.20 08:25

Měsíční úbytek při vysoké obezitě

Ahoj, prosím anonymně, moc se stydím.

Chtěla bych změnit celkově životní styl pravidelnou stravou, protože žádné diety apod. nechci, protože vím jak to končí :oops: Mám obezitu nejvyššího stupně a chci se zeptat, zda první měsíce může být úbytek váhy tři kilogramy? Vím, že se udává 0,5 kg - 1 kg týdně, později bych chtěla hubnout dva kilogramy měsíčně a potom třeba jeden kilogram, celkově chci zhubnout postupně padesát kilogramů v průběhu dejme tomu dvou až tří let.

Máte zkušenosti s výživovými poradci nebo obezitology? Nemám peněz na rozhazování ale sama bez odborné pomoci to asi nezvládnu…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8175
27.9.20 08:28

Je pravda, že na vysokou obezitu je to dost málo..
za mě - určitě bych vyhledala odbornou pomoc, je to velký rozdíl a dobrá motivace.. nemáš třeba i nárok od pojistovny na nějakou dietologickou poradnu?
kamarádka měla výbornou zkušenost s https://www.obezita-vyziva.cz/
Je tam lékař, pravidelné měření tuku, žádné doplnky stravy a ve výsledku to ani nebylo až tak drahé.. Tak třeba něco podobného tam, kde bydlíš?? držím palce!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1618
27.9.20 08:33

Hlavne nehubni sama. Pokud jde opravdu o obezitu, tk máš narok zdarma na nějakého dietologa, nekoho, kdo je opravdu odbornik a pomůže ti. Kilogram na měsíc je pri tvé váze opravdu malo. Když změníš jidlo a budes aspon půl hodinky denně chodit na prochazku, pujdou první měsíce kila dolů úplně sama. Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24682
27.9.20 09:02

Obezitou netrpím, ale mám na fcb kamarádku, která je silná dost. Začínala každodenními dlouhými procházkami, nejlépe s někým, ted už sdílí i příspěvky z různých posiloven, lymfodrenáží atd…A samozřejmě zeleniová jídla a saláty na milion způsobů. Podle fotek už je úbytek váhy znát, fandím jí :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.9.20 09:58

Mám vysokou obezitu, v plánu hubnout 50 kilo…jedu teď 2 týdny jinou stravu a mám 3 kila dole (je to vesměs voda)…pomalejší hubnutí je rozhodně lepší…já si zapisuju veškeré jídlo do kalorických tabulek a dodrzuju denní příjem..

• Citovat
  • Nahlásit
13867
27.9.20 10:08

Já jsem obézní. Zkoušela jsem se před rokem objednat do poradny přes pojišťovnu. A plno :(
Tak jsem si koupila jídelníček od Michala Josefa Tótha. Bohužel moje vůle je v krizích fuč :oops:
Ale za 14 dní co jsem ji zvládla držet 100% jsem zhubla 2 kg.
Doporučuje zhubnout maximálně 10% hmotnosti za měsíc, tak si to můžeš rozpočítat.
A pomalé hubnutí je lepší i u obézních.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
489
27.9.20 10:08

Najeď na striktní low carb, příjem 1200 kalorií denně.. Při vysoké obezitě je toto velice úspěšné a rychlé.. Přidej denně procházky a plavání.. Až dostatečně zhubneš, můžeš v omezené míře pomalu zařadit zpět sacharidy, jojo efekt nebude.. Životní styl low carb, je dlouhodobě udržitelný a velice efektivní.. :palec: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.9.20 10:26

Ahoj.. Dieta dle Havlicka, vesmes jsem tu stejnou dietu vyfasla i na OB klinice v Praze. Zhubla jsem 12 kg za 6 tydnu, hlad jsem nemela, spis naopak, chut na sladke me presla po tydnu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.9.20 10:40
@Anonymní píše:
Mám vysokou obezitu, v plánu hubnout 50 kilo…jedu teď 2 týdny jinou stravu a mám 3 kila dole (je to vesměs voda)…pomalejší hubnutí je rozhodně lepší…já si zapisuju veškeré jídlo do kalorických tabulek a dodrzuju denní příjem..

To hubneš sama bez odborníků, sama sis sestavila jídelníček? :kytka: držím pěsti.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.9.20 10:41

Holky děkuji všem za rady :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
74
27.9.20 10:44

Ze začátku může být ten úbytek i rychlejší, klidně pět šest kilo měsíčně.
Myslím, že i bez odborné pomoci se to zvládnout dá, v okolí takových případů mám několik, akorát potřebuješ definovat a pochopit, co k té obezitě vedlo, a tedy co potřebuješ změnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.9.20 10:47
@Netopirek píše:
Já jsem obézní. Zkoušela jsem se před rokem objednat do poradny přes pojišťovnu. A plno :(
Tak jsem si koupila jídelníček od Michala Josefa Tótha. Bohužel moje vůle je v krizích fuč :oops:
Ale za 14 dní co jsem ji zvládla držet 100% jsem zhubla 2 kg.
Doporučuje zhubnout maximálně 10% hmotnosti za měsíc, tak si to můžeš rozpočítat.
A pomalé hubnutí je lepší i u obézních.

To bych mohla zhubnout i deset kilo měsíčně, při těch deseti procentech :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
13867
27.9.20 10:51
@Anonymní píše:
To bych mohla zhubnout i deset kilo měsíčně, při těch deseti procentech :oops:

můžeš, ale pozor na to. Je lepší se držet těch 2kg měsíčně. S tím, že to někdy půjde rychleji, někdy pomaleji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1685
27.9.20 11:07
@Elin29 píše:
Najeď na striktní low carb, příjem 1200 kalorií denně.. Při vysoké obezitě je toto velice úspěšné a rychlé.. Přidej denně procházky a plavání.. Až dostatečně zhubneš, můžeš v omezené míře pomalu zařadit zpět sacharidy, jojo efekt nebude.. Životní styl low carb, je dlouhodobě udržitelný a velice efektivní.. :palec: :kytka:

Tohle ne, 1200 je pro ni málo… Má větší váhu, tak i větší příjem, neměla ten příjem tak drasticky snížit..
Jinak první měsíce to může jít rychle, klidně i 10-15 kg za měsíc, když máš velkou nadváhu a uděláš velké změny.. Ale šla bych na to pomaleji, tak 8-10 kg za měsíc..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5342
27.9.20 11:10
@Anonymní píše:
To bych mohla zhubnout i deset kilo měsíčně, při těch deseti procentech :oops:

Tak ono to pri takove obezite pujde ze zacatku rychle, ale davala bych si na to pozor, protoze pri 50 kg nadvahy tam bude hodne kuze a ta take potrebuje svuj cas, aby byla schopna se alespon castecne vratit do puvodniho tvaru.
Spocitej si na kaloricketabulky.cz bazalni metabolismus a snaz se se ho dodrzet, casem budes ubirat podle toho, jak se ti bude snizovat vaha. Hlida ti to i makra, takze si sestavuj jidelnicek tak, aby ses do nich alespon priblizne vesla. Je tam uvedena hodnota veskerych beznych potravin. Pokud mas hmotnost 100 kg a vice, je hloupost to hned na zacatku drzet na 1200 kcal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama