Migréna

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Vlkoška
Závislačka 4132 příspěvků 05.01.09 13:50
migréna

Ahoj, potřebovala bych poradit co si berete na migrénu. Mívám bolesti hlavy které trvají i 3 dny. Prostě mě večer začne bolet hlava, tak to jdu zaspat, ráno ovšem bolí pořád, vezmu si prášek a na chvilku to přejde večer už mě bolí jako čert, až je mi z toho blbě a chodím zvracet, to už pak žádný prášek v sobě neudržím, pak už to bývá ráno lepší,ale mírnější bolest a trochu nevolnost trvá klidně i další celý den. Nevím co bych si vzala, ibalgin a ani paralen moc nezabírá, tchyně mi dala nějaké homeopatika, ale z těch je mi špatně od žaludku. Mamka mě žene k doktorovi,protože za poslední měsíc už se mi to stalo 2×. Máte někdo podobný problém a jak ho řešíte? Když není manžel doma najsem ani schopná se pořádně postarat o malou, naštěstí ta nejhorší fáze s blitím mě chytá večer takže ji šupnu spát.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
Taz
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 05.01.09 13:52

Dojdi si určitě k dr… Já mívám také migrény a nezabírá mi nic z běžně dostupných léků… Po homeopatikách je mi taky zle…

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.09 14:18

Někdy mám taky blicí migrénu, no fuj, jednou jsem jela i na pohotovost a tam mi dali nějaké léky jako čípky, to ve mě zůstane a docela to zabírá i na hlavu, ale je fakt, že když mám normální (nezvracecí) bolest hlavy, tak mi funguje obyčejný Paralen.

Bibiana
Kelišová 6260 příspěvků 05.01.09 14:29

Určitě si zajdi na nuurologii, nanajdou na na míru léky na bázi Triptanů. Na migrénu zabírají, neoblbnou a hlavně stačí jeden a ne kvanta.
Ať je líp, migréna je mrcha.

O-LIN-KA
Stálice 82 příspěvků 05.01.09 14:35

Jo, holky, vim o cem mluvite… ja mam snad vsechny priznaky:( zvraceni, poruchy zraku a reci, precitlivelost na svetlo a vune…
fuj, je mi uplne spatne, jen to pisu:)
Osvedcil se mi Zomig, jakmile ucitim prvni priznaky (brneni v ruce) beru prasek a zachvat se tak nerozjede.
Je dulezite mit opravdu leky na migrenu (predepise pouze lekar a je jich spousta - Zomig, Naramig, Rosemig), protoze bezna analgetika nejsou schopna pusobit tak, aby zamezila zachvatu. Leky na migrenu pusobi primo na cevy v mozku. Zomig, ktery uzivam je docela drahy, doplaci se na nej cca 100 Kc na jeden prasek, ale pri zachvatu si pak tu stovku na celo neprilepim:) Ani nemam odvahu zkouset neco jineho, co kdyby to nezabralo, ta bolest je potom strasliva…
Preji co nejmene boleni!!!

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.09 15:20

Mám naprosto stejné problémy jako jsou popisovány v prvním příspěvku. Migréna ovšem bohužel přichází pravidelně, vždy první den menstruace. úděsný stav :(. Poslední dobou mi docela zabírá Saridon, ale musím si ho vzít opravdu po prvních náznacích, že se to blíží. Jak se to rozjede, nepomůže už vůbec nic :(.

Judycum
Kelišová 5009 příspěvků 05.01.09 17:30

Migrény máme v rodině, já byla v pohodě až asi do 23 let, pak to přišlo, a teď mě to trápí každou chvíli, nejčastěji před menstruací.Nedalo mi to pokoj ani v těhotenství­.Prevence je hodně pít, vyvarovat se velkým nebo vleklým stresům a únavě.Když to přijde, pomáhá Migrafleux, ale musím si ho vzít hned, jak začnu pociťovat první problémy.Není na předpis…A když je ještě hůř a nic nepomáhá, tak jak píšou holky, určitě neurolog.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.09 18:17

Ahojky, podporuju názor holek - určitě na neurologii. Taky jsem měla migrény s aurou a zvracením (tfuj tajxl) a pomohlo mi až souvislý léčení u neurologa. Předepsal mi dlouhodobě kapky Clavigrenin Forte, nepomohl přímo na záchvat, ale brala jsem ho poměrně dlouhou dobu a od té doby (ťuk ťuk ťuk) žádné zvracení a když už mám záchvat, tak je podstatně mírnější, bolesti hlavy přejdou po patnácti minutách max. Ještě přímo na záchvat jsem měla prášek Imigran. Hodně štěstí v boji :-((
Nepřihlášená Nessie

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 06.01.09 07:19
Migréna

Jak se migréna rozjede, tak zabere jen kladivo a mlátit do hlavy. Pokud mě hlava začíná bolet,stačí Ibalgin.A pokud je to rovnou silnější,tak Valetol. Ale ten má hroznou nevýhodu, že docela dost dráždí žaludek. Jednou mě chytla migréna,když jsem byla cca v osmém měsíci a doktorka na pohotovosti se se mnou ani nebavila. Že jsem těhotná a nic brát nesmím. Tak jsem trpěla týden. Ale doktora by to asi chtělo.

dzarunka
Neúnavná pisatelka 15039 příspěvků 3 inzeráty 29.08.11 18:04
že by migréna

už delší dobu mě z ničeho nic začne bolet šíleně hlava v místě nad očima a výš,oči mě vlastně bolí taky a je mi při tom i na zvracení,stává se mi to asi půl roku zpětně a nezabere mi ani Valetol,Brufen,Pa­ralen......tak jsem dle vašich příznaků vydedukovala,že mám asi migrény??Není tedy blbé napochodovat k mudře a tyto mé obtíže jí popsat??Nějak mě nenapadlo vypozorovat kdy se mi to stává,ale momentálně teď mám i menstruaci......

katek78
Ukecaná baba ;) 1052 příspěvků 29.08.11 18:33

být tebou, tak určitě vyhledám lékaře a popíšu příznaky, poradí jak obvoďák, tak neurolog
z mých zkušeností můžu říct, že migréna souvisí i s menses (změna hladiny hormonů), stresem, počasím, nepravidelným stravováním, pitným režimem … většina lidí má i tzv. "spouštěče: některé potraviny, třeba čokoláda, víno
sama můžeš zkusit léky od bolesti - Ibalgin, Valetol …, mudr. zřejmě napíše specializovanou medikaci a bude zkoušet, co zabere

panenka87
Extra třída :D 13290 příspěvků 29.08.11 19:16

Ahoj holky, mamce perfektně pomáhá zázvor, ale musíte si ho dát včas, než se to úplně rozjede :wink:

Rampepurna
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 29.08.11 22:14
dzarunka píše:
už delší dobu mě z ničeho nic začne bolet šíleně hlava v místě nad očima a výš,oči mě vlastně bolí taky a je mi při tom i na zvracení,stává se mi to asi půl roku zpětně a nezabere mi ani Valetol,Brufen,Pa­ralen......tak jsem dle vašich příznaků vydedukovala,že mám asi migrény??Není tedy blbé napochodovat k mudře a tyto mé obtíže jí popsat??Nějak mě nenapadlo vypozorovat kdy se mi to stává,ale momentálně teď mám i menstruaci......

Jojo, k MS to je hodně častý mít migrénu. Ale já jí mívám 3× do měsíce a jen výjimečně přesně vím, čím se mi rozjela.

A k tomu, jestli to není blbý nejít k Mudře :mrgreen: : Hele, mě to bylo blbý celých 5 let! Měla jsem strach, že budu vypadat jako slečinka bebínko, která s každým píchnutím hned upaluje k doktorovi, jako hypochondr … a teď si říkám, jak jsem byla blbá! Teď se úspěšně 3 roky „léčím“, tzn. mám předepsaný léky na migrénu a život je uplně jinej! Před tím jsem se trápila, trpěl i můj partner, pže jsem byla totál nepoužitelná i víc dní za sebou (blití, nechutenství, světloplachost, citlivost na pachy, točila se mi hlava … takže jsem ležela ve tmě třeba 3 dni :roll: ), bála jsem se každýho dne, jestli zase nepřijde.
Pak už se přítel naštval a objednal mě přímo k neurologovi (doporučení nepotřebuješ). Některý neurology je možný najít tady, pokud to je zrovna blízko tebe: http://www.bolestihlavy.cz/lekar.php

Vyzkoušela jsem postupně víc léků: Sumigra, Relpax a Zomig. Současně mám nejradši ten Relpax.
Béžný léky na bolest jsou uplně zbytečný, na migrénu nikdy nezabírají - tím se migréna dá rozpoznat od obyčejný bolesti hlavy.
Na nevolnost mi pomáhá ledová cola po lžičkách, mokrou plínku přes oči/hlavu, nahřátý pecičky na krční páteř zezadu, tlačit si kloubem ukazováčku na místo, kde začíná obočí a pak vydržáť pajoňér, modlit se, aby už prášek zabral a bylo zase hej.

K práškům jen pozor - jsou drahý jak prase, jedna migrénka mě vychází na 150-200,– Kč 8-o , a mají škaredý vedlejší účinky po tu dobu, kdy zabírají (trvá to tak 30-60 minut, takový tlaky na srdci, tíha do ramen, bolesti kloubů, pálení jícnu … to mi je vždycky na chcípnutí, ale je to furt lepší než migréna, to mi věř!)

Na migrénu trpěla moje babička, moje mamka do přechodu, trpí moje segra … vždycky si říkám, co jsem asi provedla, že mám takovej „trest“ ve formě migrény :-D

say
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 30.08.11 10:48

Migréna opravdu souvisí hodně s MS, trpím na to taky a řešila jsem na gyndě, lékař mi dal novou antikoncepci která udržuje hladinu estrogenu na nějaké výši.. při ms většinou hladina estrogenů rychleji poklesne…

Určo za doktorem zajdi, lepší než se trápit…

Rampepurna
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 30.08.11 11:06

say, jakou značku antikoncepce :jazyk: zvědavá!

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Ondráček vyhrožuje ředitelce Supraphonu, že to „roztočí“: Dej to právníkům!

Českou hudební scénou otřásá nevídaný spor. Na sociálních sítích se do sebe... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >