Reklama

mimčo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hellik
Ukecaná baba ;) 1690 příspěvků 09.10.08 20:34
mimčo

Ahojda, holky. Mám za sebou první snažení s manželem. Samozřejmě, že nám to vyšlo na neplodné dny :-). Do této doby jsem absolutně netušila, že něco takového existuje… Samozřejmě, že jsem si po třech dnech udělala těhotenský test… a prd. No tak nevím… Je vůbec nějaká šance otěhotnět mimo plodné dny? V pondělí bych měla mít OVU, tak jsem zvědavá…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

izabela12
Ukecaná baba ;) 1819 příspěvků 09.10.08 20:36

Ahoj heli a ako si teraz prišla na to že máš v pondelí ovu. Já napríklad nikdy nevím kdy mám ovu, každej mesíc jí mám jinej den.

Hellik
Ukecaná baba ;) 1690 příspěvků 09.10.08 20:40

No to jsem si dneska vyčetla na netu :-) Hele já pomalu zjišťuji, že to asi bude věda. Teď jsem si pročítala další kalkulačku a tam mi vycházejí úplně jiné dny. Když si vzpomenu, jakou jsem měla panickou hrůzu z otěhotnění - teda když jsem ještě mimčo nechtěla… Teď koukám, že můžu otěhotnět pouze tak během 6 dnů. Až se mi tomu nechce věřit.

izabela12
Ukecaná baba ;) 1819 příspěvků 09.10.08 20:43

múžeš otehotnet jenom počas 24 hodín, je to hrúza, ja se už snažím víc jak rok a stále nic. never tím kalkulačkám na netu, vyskoušej merit bazalní teplotu a podle toho zistíš OVU.

Hellik
Ukecaná baba ;) 1690 příspěvků 09.10.08 20:51

Tak to jsem zvědavá, jak tohle vysvětlím doma :-) Honzík si myslí, že na to vlítnem a bude to… Já to ještě beru, ale chlapy jsou strašní ješitové… Tak doufám, že to zkousne. Já mám pocit, že to zas tak rychle nepůjde. On kouří a vím, že má problém přestat.
Zatím jsem taková natěšená. Doržujete plodné dny? A ví on o nich? Kamarádka se snažila přes půl roku a říkala, že mu to prostě nevysvětlovala, že prostě mu řekla, že má dneska chuť a hlídala si dny sama. Prý, že mu nemám nic vysvětlovat,… No já teda nevím. Na jednu stranu je to fakt asi lepší, když žijou v nevědomosti.

izabela12
Ukecaná baba ;) 1819 příspěvků 09.10.08 21:01

já mu vysvetlluju všechno, ale on je hodne chápavej, myslím že je dodržujeme protože máme tulení každej den, tak si myslím že se vždy trefíme ale zatím to nevychází, musím dát udelat manžílkovi spermiogram tak uvidíme.

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 09.10.08 21:06

Ahoj, no popravdě mi tvůj dotaz připadá trochu … hmmmmm … zmatený. Zkus si o ovulaci a početí něco víc nastudovat, ať víš, kdy jsou plodné dny, jaká je šance kdy na početí a hlavně taky jak ty plodné dny zjistit. Svému mužskému raději nic nevysvětluj, pro chlapy je to většinou španělská vesnice :lol: a řiď si to sama. Navíc - těhotenský test se má dělat nejdříve v den očekávané menstruace. Některé hodně citlivé testy dokáží ukázat těhotenství tak 10. den po oplodnění. Ale vzhledem k tomu, že u tebe ovulace ještě nenastala (jak říkáš, ale jistotu nemáš), tak nebylo co oplodnit. A i když dojde k oplodnění vajíčka, tak trvá zhruba týden, než se uhnízdí a pak teprve se začne hCG zvyšovat. Takže na závěry máš ještě spoustu času.
Pokud chceš vědět, kdy u tebe k ovulaci skutečně dochází (kalkulačka je jen teorie, která vychází z pravidelné délky cyklu), tak si meř BT, ale chce to několik cyklů, aby jsi věděla, který den to většinou je (platí samozřejmě při pravidelných cyklech), BT ti řekne, že k ovulaci došlo a ne že k ní dojde. A nebo si nakup ovulační testy a ty ti předpoví ovulaci 24 hodin před tím, než k ní dojde.

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 09.10.08 21:10
mimčo

Ahoj, ono to opravdu někdy není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Možná je vše dobré, možná ne, člověk nikdy neví (já už bohužel vím, že jinak než díky IVF to nepůjde).
Pro stanovení ovulace je fajn sledování ovulačního hlenu a měření bazální teploty, ať víte, kdy se snažit :wink: .
Hodně článků je na netu, např.

http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
http://merenibt.xf.cz/index2.html
http://www.zdravi4u.cz/view.php?….

Ale doporučuju až po chvilce trpělivosti při snažení, ať zbytečně brzy nestresujete! :wink:

PS jestli o tom chlapovi řeknete nebo ne, že sex plánujete, je na Vás a Vašem miláčkovi. Ale bacha, ať se z nich nestanou sex machine :-) to by to potom mohlo jít dolů :D .

Tak nestresujte a užívejte si, zdravý pár by měl otěhotnět do roka, takže to nemusí být hned v prním cyklu :) - B.

Hellik
Ukecaná baba ;) 1690 příspěvků 09.10.08 21:12

tak to máte super 8) No to u nás nehrozí :-) Manža je často pracovně pryč :( Tak mi právě říkal, že to musíme asi začít hlídat (plodné dny). Celkem se o to zajímá a to mě právě trošku děsí :-) Takže trefit se k tomu ještě do plodných dnů…Na to jsem zvědavá. Teď mi zase odjel na 4 dny. Ach jo. Tak si říkám, Myslíš, že má cenu dělat si těhotenský test po 3 dnech?

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 09.10.08 21:23

No to znám, pak fakt nezbývá, než si plodné dny hlídat. Ale to se nic tak hrozného nedějě. Každodenní sex neznamená větší šanci na oplodnění :wink: , jde o to se správně trefit a pak ještě na věci mezi nebem a zemí, jak já říkám :lol: . My se snažili 3/4 roku ve správné dny (podle ovulačních testů) a nic a pak jsem to nehlídala, ovulace si po 3/4 roce (bez mého vědomí :lol: ) přispíšila o několik dní (vždy byla pravidelně ve stejný den, takže záhada :D ) a jen malé neplánované „odskočení“ a k mému velkému překvapení o dva týdny později byly na testu //. Takže si to příroda zařídila sama.
Ale fakt je, že dělat si test 3 dny po styku je blbost, jak jsem psala, nedošlo by ještě ani k uhnízdění vajíčka, takže by test nic nezjistil i kdyby k oplodnění došlo. Vyčkat na 1. den předpokládané mestruace.
Jinak se bere šance na oplodnění až 5 dní před ovulací (pokud to ty spermie vydrží), ale daleko větší jsou 2 dny před až 1 den po ovulaci.
Pokud předpokládáš ovu v pondělí a dnes je teprve čtvrtek a ke styku došlo před třemi dny, tak si spočítej, kolik dní by ty spermie musely vydržet = zázrak. Ale třeba u tebe už k ovulaci došlo :wink:

Hellik
Ukecaná baba ;) 1690 příspěvků 09.10.08 21:25

Holky díkajs,
Já jsem si to právě moc nepročítala, už kvůli tomu, že je ještě brzy tohle řešit. A přesně - nechci být sex machine :-) na miminko. Už jsem si něco pročetla a mám v tom lehce jasno. Jenže pořád mi není jasný, jestli je vůbec nějaká šance otěhotnět před tou zpropadenou ovulací :-) Všude je psáno, že nejlepší doba k otěhotnění je OVU, ale šance je ještě tak tři dny před. Je teda vůbec nějaká šance třeba 8 dní před? Smějete se? :-)
Já sama sobě taky, připadám si jako novicka…Ale mě to zajímá a všude o tom píšou jako že trošku, nebo vůbec. Nicméně nemám se na to spoléhat, pokud to beru jako antikoncepci. Tak bože, co je tohle za vědu? Uznávám, test tři dny po tom mi přišel jako hloupost už když jsem čůrala na papírek, ale zvědavost byla silnější.

Hellik
Ukecaná baba ;) 1690 příspěvků 09.10.08 21:31

aha, odpověď přišla dřív :-)
takže má šance na otěhotnění: buď má můj manžel superspermie, které trénovaly přežití v krutých podmínkách, nebo mám já super vajíčko, které ovuluje když lusknu…

izabela12
Ukecaná baba ;) 1819 příspěvků 09.10.08 21:40

Heliku,ono je to težký, ješte nikdo nezvítezil na prírodou. je hrozne moc vplyvu které mohou branit k otehotnení, ja jsem si taky nemyslela že to bude takhle težké, ale už jsem se z toho prebrala, a už počítam s tím že to nevíde. Je to hrozný na psychiku.

Hellik
Ukecaná baba ;) 1690 příspěvků 09.10.08 21:50

Prosím tě, tak to vůbec neřeš.
Kamarádky sestře je 36 a tak dlouho to oddalovala, až to nešlo… Pak šla na umělé a hned otěhotněla. Při porodu měla ještě císař. A při císaři jí doktor udělal malý zákrok. Neměla průchodné cesty k vaječníku. Pak jí ještě porodník řekl, že díky tomu zákroku by příště mohla docela klidně otěhotnět přirozeně. Druhá kamarádka na to pracovala taky rok. Teď jsme si řekly, že druhý budeme mít spolu a ona hned napoprvý otěhotněla. Prostě byla vyklidněná a šlo to hladce. Takže já jí teď doháním :-)

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 09.10.08 21:52

Nooo, 8 dní před, to by byly fakt superspermie :lol: Já jsem kdysi četla, že max. 5 dní, ale i to je malá šance. Ty 2 dny už jsou opravdu reálné, důkaz je i moje dcera (tenkrát jsem měřila BT, takže to vím jistě), v den ovu se to bere jako největší šance, ale ne jistota.
A to že nelze spoléhat na plodné dny je hlavně proto, že nikdy přesně nevíš, kdy k ovulaci vlastně dojde. Může se přispíšit nebo opozdit. Nemusí to být v každém cyklu přece stejné.
Ten hlen, jak radila Boriska, je taky dobré navíc sledovat. U mě byl vždycky ten nejplodnější (bílek) 2 dny před ovu až 1 den po. U těch neplodných hlenů nemají spermie šanci.
Chce to hlavně klid, trpělivost a brát snažení v pohodě. 1 rok jako lhůta pro zdravé páry, které se pravidelně snaží - to ti řekně každý doktor.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >