Miminko 15 měsíců - jaké mléko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mayunka
Zasloužilá kecalka 592 příspěvků 4 inzeráty 15.12.18 10:30
Miminko 15 měsíců - jaké mléko?

Ahoj maminky, prosim, jake davate mlicko detem? My jsme delsi dobu na Hami, ale prijde mi, ze prcka vubec nezasyti. V noci se vecne budi. Kolikrat i dvakrat dam mlicko, aby usnul. Pres den ji dost. Nekdy i jidla prolozime mlikem. A pak stejne treba po pul hodce ma hlad. Dekuji za zkusenosti.

Přečtěte si článek: Umělá výživa kojenců: Které mléko vybrat?

Reakce:
Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 15.12.18 10:51

A pije i normální tekutiny? Myslím, že je to zlozvyk, v tomto věku už by mléko mělo být jen jako doplněk, rozhodně by nemělo nahrazovat ani jídlo, ani pitný režim.

z92
Kecalka 212 příspěvků 15.12.18 11:05

Od šesti měsíců do roku a půl dostávala před spaním kaši a spala mi celou noc. Ale ono to u vás bude spíše ze zvyku to buzení, než z hladu :think:

cverunka
Závislačka 2716 příspěvků 15.12.18 11:06

Já myslím, že se nebudí hlady, ale ze zvyku. V noci už by mu na žízeň klidně stačila voda. Takhle velké děti už se hlady nebudí, spíš zkouší, kolikrát je maminka ochotná mléko v noci podat ;)

mayunka
Zasloužilá kecalka 592 příspěvků 4 inzeráty 15.12.18 12:04

No ja si myslela.. Pres den pije hodne. Tak ja mu zkusim v noci dat napit vody. Taky jsem si rikala, ze jak mu lezou zuby, tak zda to neni tim

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 15.12.18 14:22
@mayunka píše:
No ja si myslela.. Pres den pije hodne. Tak ja mu zkusim v noci dat napit vody. Taky jsem si rikala, ze jak mu lezou zuby, tak zda to neni tim

Než něco uděláš, dobře si rozmysli, jestli jsi ochotna neustoupit. Většinou odbourávání tohoto zlozvyku provází několik nocí řev. A z výchovného hlediska to nejhorší, co můžeš udělat, je po nějaké době ustoupit a vlastně dítěti splnit, co si vyrve. Další pokus o odbourání by byl o to těžší, dítě si bude pamatovat, že ječením se nakonec domohlo svého a o to vytrvalejší by bylo.
Já si takhle mladší dítě naučila na flašku se šťávou, v podobném věku jsem to utla, vytrvale nabízela pouze čistou vodu. Trvalo několik nocí, než pochopil, že už nedostane. Přesto se až do cca 20 měsíců budil jednou za noc na tu vodu. Ale to jsem akceptovala, že holt tu žízeň má.
Takže si stanov, co chceš, proč to chceš, kde máš své hranice. Pokud víš, že třeba hodinovému pláči ustoupis, tak to raději ani nezkoušej, zkus vymyslet jinou taktiku, třeba postupně ředění mléka, postupně ubírání množství nebo třeba víkend jen s tatínkem, který vydrží nedat.

Růžička17
Povídálka 18 příspěvků 21.01.19 11:24

Syn má um Naše mléko (kozí um) a spinká celou noc cca od šestého měsíce. Budí se jen když mu lezou zoubky, jinak to neznáme. Na noc dávám občas i Kozí kaši. Teď má rok a půl a je skoro bez mlíčka, už ho chce spíše jen výjimečně. Ale kaše mu chutnají pořád :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >