Miminko 3 týdny, stále pláče

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
27.10.21 09:38

Miminko 3 týdny,stále pláče

Miminko 3 týdny stále pláče
Dobrý den, mám doma 3 týdny staré miminko… Už třetí den mi stále pláče a nemůže vůbec zabrat, v klidu je pouze u mě v náručí a to stejně nevydrží dlouho, pak plive dudlík a kňourá… Nemyslím si ale, že je to hlady, prs nehledá ani necumlá ručičky, kojila jsem častěji než jednou za 3 hodiny ale pak nás kvůli tomu trápila zácpa a tím i bolení bříška, teď už kaká normálně a já se snažím kojit nejdříve po dvou hodinách abych předešla tomu bolení břicha…tak nevím jestli je to hlad, nebo to bolení břiška, poraďte mi prosím čím to může být?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15882
27.10.21 09:43

Ma hlad nebo potrebuje uklidnit, na oboje dej prso.

Kojit za dlouho v nejakem intervalu je totalni nesmysl.
Koj klidne po pulhodine, nic se nestane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.21 09:59

@Lucie_Sx bylo mi právě receno, že z toho častého kojeni ho bolí to bříško a nemůže kakst tak nevím

• Citovat
  • Nahlásit
15882
27.10.21 10:00
@Anonymní píše:
@Lucie_Sx bylo mi právě receno, že z toho častého kojeni ho bolí to bříško a nemůže kakst tak nevím

To mi prijde fakt jako blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4498
27.10.21 10:44

U nás teda malá ty potíže s trávením, když jsem ji kojila moc často, měla, i zvracela obloukem (a pak zákonitě zase měla brzy hlad…) a teprv, když se nám podařilo ty intervaly protáhnout na 1,5 hodiny, tak to bylo ok. Ale u nás to tedy nebylo tak, že by brečela hlady, spíš jsem tehdy ještě nebyla moc schopná poznat, co ji vlastně trápí, a tak jsem jí na uklidnění při jakémkoliv problému to prso cpala.
A víceméně do těch 3, 4 týdnů jsem měla pocit, že brečí (nebo spí, nebo se kojí) skoro pořád, když se nosila, nebo naopak nenosila, někdo ji převlékal, bolelo ji břicho, vlastně cokoliv… zhruba mezi tím 3. a 4. týdnem se to začalo lámat a od té doby je to vcelku pohodové miminko. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.21 10:52

@klamonožka on byl právě doteď hrozně v klidu, pořád spal, budil se pravidelně po těch 3 hodinách na jídlo, pak chvílí koukal a hned zase usnul…se zvracením máme taky problém od porodnice, ale nijak mu to nevadilo a na váze přibíral moc hezky…až poslední týden začal být víc haldový a po kojení po 2h nebo 1.5h ho začalo bolet bříško a nemohl kakat asi dva dny, začala jsem zase kojit po 3h a když začal zase kakat normálně bolest bříška přestala…teď ty poslední 3 dny je to k nevydržení, nejvíc mě trápí že nevím co mu vlastně je a jak mu pomoct :/

• Citovat
  • Nahlásit
2502
27.10.21 10:55

Ma rustovy spurt a ma hlad. Dej mu najist. Ty drz kojici dietu a pij kojici caj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4498
27.10.21 11:01
@Anonymní píše:
@klamonožka on byl právě doteď hrozně v klidu, pořád spal, budil se pravidelně po těch 3 hodinách na jídlo, pak chvílí koukal a hned zase usnul…se zvracením máme taky problém od porodnice, ale nijak mu to nevadilo a na váze přibíral moc hezky…až poslední týden začal být víc haldový a po kojení po 2h nebo 1.5h ho začalo bolet bříško a nemohl kakat asi dva dny, začala jsem zase kojit po 3h a když začal zase kakat normálně bolest bříška přestala…teď ty poslední 3 dny je to k nevydržení, nejvíc mě trápí že nevím co mu vlastně je a jak mu pomoct :/

Aha, tak to u nás byla spavá a v pohodě tak ani ne první týden, pak byl 14 dní, 3 týdny sajgon a od té doby už pohoda. Ale přibírala od začátku pořád hodně. Tak ho holt zas zkus kojit častěji, třeba to teď potřebuje, uvidíš. :nevim: Taky jsme pak pár takových období měli, i když kratší intervaly, než těch 1,5 hodiny, to asi nebyly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.21 17:03

Takže, byli jsme u dr na prohlídce…přibral za čtyři dny 350g a bylo mi řečeno že za týden má přibrat jen 100-150g a že prý plače protože je hrozně přejedený, bolí ho břicho a zvrací…takže striktní zákaz kojit dříve než za 2.5h a to 10min pouze z jednoho prsa, z druhého už nedávat…tak mi teda řekněte, co mám teď dělat?? Jsem už zoufalá, každý mi říká něco jinýho a malej stále pláče :(

• Citovat
  • Nahlásit
14941
27.10.21 17:07

Vyprdni se na poucky, kolik ma dite vypit a kolik pribrat :hug:. Pokud ho prso uklidni, tak bych mu ho dala. Jinak ja mela prvni dite rvounka nespaveho a nepomahalo moc ani to prso, treti dite bylo spokojene a pribiralo nejlepe, i kdyz jsem kojila jen 5-6krat za 24hodin :nevim:. Kazde dite je opravdu jine. Zacpa vypadala jak? Syn dokud byl plne kojeny, tak kadil 1krat za 10-14 dni, rekord mel 17 dni bez bobku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
930
27.10.21 17:14
@Anonymní píše:
@Lucie_Sx bylo mi právě receno, že z toho častého kojeni ho bolí to bříško a nemůže kakst tak nevím

Bože to Ti řekl kdo? Kdy tyhle mýty skončí??? Kojí se na požádání, intervaly jsou hloupost. Když bude chtít, měj ho na prsu klidně pořád :). Ono se to srovná, je to ještě pidi mímo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6657
27.10.21 17:47

Ach jo, to je fakt peklo, tyhle „odborné“ rady pediatrů, kteří o kojení nevědí téměř nic a to co vědí, tak je celé špatně :zed: Tímhle způsobem si akorát tak pokazíte kojení a za měsíc budeš zakládat diskusi, jak prcek odmítá prso, pediatr to „vyřeší“ sunarem a bude :roll:

Reaguj na potřeby miminka a dej na svůj vlastní pocit. Intervaly krmení mají smysl u dětí na UM, kojené si vypijí kolik potřebují a kdy potřebují, akorát jim nikdo nemá co dávat striktní zákaz plnění jejich potřeb 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15882
27.10.21 18:50
@Anonymní píše:
@klamonožka on byl právě doteď hrozně v klidu, pořád spal, budil se pravidelně po těch 3 hodinách na jídlo, pak chvílí koukal a hned zase usnul…se zvracením máme taky problém od porodnice, ale nijak mu to nevadilo a na váze přibíral moc hezky…až poslední týden začal být víc haldový apo kojení po 2h nebo 1.5h ho začalo bolet bříško a nemohl kakat asi dva dny, začala jsem zase kojit po 3h a když začal zase kakat normálně bolest bříška přestala…teď ty poslední 3 dny je to k nevydržení, nejvíc mě trápí že nevím co mu vlastně je a jak mu pomoct :/

Tohle nejspis vubec s kojenim nesouviselo.
Ono je taky dost zasadni, co zrovna snis ty, jak s miminkem hybes atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15882
27.10.21 18:52
@Anonymní píše:
Takže, byli jsme u dr na prohlídce…přibral za čtyři dny 350g a bylo mi řečeno že za týden má přibrat jen 100-150g a že prý plače protože je hrozně přejedený, bolí ho břicho a zvrací…takže striktní zákaz kojit dříve než za 2.5h a to 10min pouze z jednoho prsa, z druhého už nedávat…tak mi teda řekněte, co mám teď dělat?? Jsem už zoufalá, každý mi říká něco jinýho a malej stále pláče :(

Vykasli se na doktorku, vetsina z nich nerozumi ani kojeni, ani vyzive.
Koj na pozadani, on si ten fofr zase dorovna pozdeji, kdy ti treba nepribere nic (a bude to opet normalni).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1095
27.10.21 19:10
@Anonymní píše:
Takže, byli jsme u dr na prohlídce…přibral za čtyři dny 350g a bylo mi řečeno že za týden má přibrat jen 100-150g a že prý plače protože je hrozně přejedený, bolí ho břicho a zvrací…takže striktní zákaz kojit dříve než za 2.5h a to 10min pouze z jednoho prsa, z druhého už nedávat…tak mi teda řekněte, co mám teď dělat?? Jsem už zoufalá, každý mi říká něco jinýho a malej stále pláče :(

Tak tohle je neskutecnej nesmysl 8o krom kojeni na pozadani muzes zkusit metodu dle Karpa, to nam na uklidneni maleho zabralo vzdy - zavinout, dat si ho na bok do naruce, pustit bily sum, dudlik a hopsat na balonu nebo se pohupovat. Popr bych zkusila satek nebo nositko, treba by se u tebe zklidnil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat