Miminko a finance

Anonymní
5.7.21 17:36

Miminko a finance

Ahojte, chtela bych se zeptat, jak jste to zvladali finančně vy a nový přírůstek do rodiny? Chtela bych pomalu miminko, pritel zatím chce ještě počkat a cestovat. Jen si rikam, stát se muže cokoliv a kdyby to prislo tak premyslim jak to zvládnout finančně. Přítel říkal, ze se to zvládnout dá, ze jsou na tom lidé mnohem hůř a zvládají to. Já mam trosku obavu. Oba vydelavame cca 60.000,– ale máme toho dost k placeni :internet:500,–/půjčky(rekonstrukce+auto: 12.656,– /elektřina : 900,– /sipo:4.600,–/ telefony:1.774,– /tankování do dvou aut +- (přítel dojizdi každý den proto taková castka): 6000,– /dilna:5.000,– (kde přítel nám opravuje auta a zároveň sem tam neco přivydělá. A jidlo a drogerie +- 7.000,– + 2.500(za měsíc co přítel ji v praci jelikoz pracuje od rana do vecera tak chodi na obědy v praci )
Chtela bych nejdříve splatit aspon půjčky, ale to je na několik let( me je 26 a přítelovi 30- jsme spolu přes 8let.) takže mit první dítě az ve 37.letech u me se mi moc nechce. Nasetreno neco taky máme a měli by jsme pak i kindrgeld z Německa, ale prislo by se o muj plat. Nepotřebovala bych vsechno nové a luxusní pro miminko…ptám se jen zda by jste do toho vy šli v me situaci.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
5.7.21 17:42

Tohle musí být provokace pro normální lidi nebo nevím, jestli jsou lidi dneska tak rozmazlený. My máme něco málo přes 30 tisíc dohromady, 2 děti hypotéka, opravujeme starý domek. Nežijeme nějak nóbl, ale nestežujeme si.

• Citovat
  • Nahlásit
24298
5.7.21 17:45
@Anonymní píše:
Ahojte, chtela bych se zeptat, jak jste to zvladali finančně vy a nový přírůstek do rodiny? Chtela bych pomalu miminko, pritel zatím chce ještě počkat a cestovat. Jen si rikam, stát se muže cokoliv a kdyby to prislo tak premyslim jak to zvládnout finančně. Přítel říkal, ze se to zvládnout dá, ze jsou na tom lidé mnohem hůř a zvládají to. Já mam trosku obavu. Oba vydelavame cca 60.000,– ale máme toho dost k placeni :internet:500,–/půjčky(rekonstrukce+auto: 12.656,– /elektřina : 900,– /sipo:4.600,–/ telefony:1.774,– /tankování do dvou aut +- (přítel dojizdi každý den proto taková castka): 6000,– /dilna:5.000,– (kde přítel nám opravuje auta a zároveň sem tam neco přivydělá. A jidlo a drogerie +- 7.000,– + 2.500(za měsíc co přítel ji v praci jelikoz pracuje od rana do vecera tak chodi na obědy v praci )
Chtela bych nejdříve splatit aspon půjčky, ale to je na několik let( me je 26 a přítelovi 30- jsme spolu přes 8let.) takže mit první dítě az ve 37.letech u me se mi moc nechce. Nasetreno neco taky máme a měli by jsme pak i kindrgeld z Německa, ale prislo by se o muj plat. Nepotřebovala bych vsechno nové a luxusní pro miminko…ptám se jen zda by jste do toho vy šli v me situaci.

jsi troll? nebo úplně mimo?
já měla jako samoživitelka plat 13000,–- alimenty 1500,–- a světe div se - vychovala jsem dítě už téměř do 5 let, a nic mu nechybí
tvůj příspěvek musí být provokace :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9171
5.7.21 17:47

No záleží kolik bude z těch 60tis, když budeš na rodicaku a budeš brát třeba těch 10tis. Kolik přítel je schopen vydělat. Jako máte toho k placení hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.7.21 17:48
@Anonymní píše:
Tohle musí být provokace pro normální lidi nebo nevím, jestli jsou lidi dneska tak rozmazlený. My máme něco málo přes 30 tisíc dohromady, 2 děti hypotéka, opravujeme starý domek. Nežijeme nějak nóbl, ale nestežujeme si.

To není provokace, a taky pisu ze by jsme o jeden plat přišli takže by jsme měli a dost min -27.000 třeba … a taky oba opravdu dreme(přítel chodi i soboty a jezdí v 7h rano a vrací se v 18h večer a já chodim taky víkendy. Nebylo to chlubeni jen jsem se chtela zeptat jak to ostatní zvládají i třeba kdyz mají prave baracek (jinak lidi s barackem obdivuji protoze do toho se dávají peníze porad)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.7.21 17:51

@Cenarius no tak -27.000 by jsme přišli co já vydelam a přítel říkal ze těch 5.000 za dílnu nemuzu pocitat, ze se mu to někdy vrátí i 2× a někdy zase moc ne, ale chapu ze si ji chce držet protoze je +ze nemusíme pak davat v autoservisu peníze a platíme jen za díly + ještě jeho prace v Německu.

• Citovat
  • Nahlásit
3711
5.7.21 17:53

Oba 60 nebo každý? A je to hrubé nebo čiste? Náklady mate cca 40. Nevim proč za mobily platíte tolik a nikde pro zmenu nevidím pojistku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.7.21 17:54
@stinga píše:
jsi troll? nebo úplně mimo?
já měla jako samoživitelka plat 13000,–- alimenty 1500,–- a světe div se - vychovala jsem dítě už téměř do 5 let, a nic mu nechybí
tvůj příspěvek musí být provokace :cert:

Já taky pisu ze víme ze jsou má tom lidi hůř, ale taky si přečtěte co vse máme k placeni a jen pro informaci : SAMOŽIVITELKY OBDIVUJI NESKUTEČNĚ JAK TO ZVLADATE.
Ale chapu no hold asi každý není tak chápavý jako ja tak jestli mate na me vztek, tak je mi to lito

• Citovat
  • Nahlásit
2992

Takže těch 60.000 Kč máte dohromady?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Proč by to měla být provokace nebo trol, mame to se zakladatelkou velmi podobně, a přesto i já řeším jak to budeme zvládat až budu na mateřské…

• Citovat
  • Nahlásit
3711
5.7.21 17:55
@Anonymní píše:
@Cenarius no tak -27.000 by jsme přišli co já vydelam a přítel říkal ze těch 5.000 za dílnu nemuzu pocitat, ze se mu to někdy vrátí i 2× a někdy zase moc ne, ale chapu ze si ji chce držet protoze je +ze nemusíme pak davat v autoservisu peníze a platíme jen za díly + ještě jeho prace v Německu.

A co ze to děla v Německu ze vydělá tak málo??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
5.7.21 17:55

Ano dá se to zvládnout. Máme plat jako vy dva a máme toho ještě více k placení než vy. Když nebude rozhazovat za zbytečnosti, tak to bude v pohodě. Navíc píšeš, že máte něco nasetreno. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.7.21 17:56

@hospodki 60.000 máme dohromady. Tolik za telefony ale je v tom i TV to jsem zapomnela napsat. Pojistku ani jeden nemáme, ale uvažujeme to.

• Citovat
  • Nahlásit
7028
5.7.21 17:57

Ne nedáte to dítě nejdřív za 10 let. 8o

Kde o to kolik vám reálné po zaplaceni zbyde ty sice nebudeš mít plat ale budeš mít půl roku mateřskou což je 70 procent hrubé mzdy. A pak rodicak který si můžeš dát třeba na 2 roky a ten to vyjde 15 tis třeba. Plus jsi něco psala o kindsrgeltu. Nevím kolik by sis představovala co kolik stojí. Výbava pro dítě vcetne kočárku postýlky atd se dá pořídit za 120 tis. Nebo i za 20 tis ( pokud si dáš práci a pojedeš druhá ruka ) malé miminko krom plinek nestojí skoro nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
498
5.7.21 17:57

No tak ani lidi s „baráčkem“ do toho nemusí cpát peníze pořád. Ono většinou se za těch tři až pět let, než se vrátí do práce, toho tolik nepodělá. Nájem v bytě se platí pořád, to jo :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat