Miminko a rýma

Anonymní
4.1.20 11:14

Miminko a ryma

Ahoj, mám doma měsíční miminko. Včera začalo mít rýmu, nosanek má čistý, spíš to vypadá na tu zadní. V lékárně mi dali libenar, a říkali pokud je nos čistý tak neodsavat. Trochu chropti, v noci je to horší. Dnes jsem zkusila kapat i mateřské mléko. Na zanet spojivek nám pomohlo. :palec: dávám přes postýlku vyzdimany ručník, a přemýšlím zda ho nedat do kočárku ven? Nebo je to spíš blbost? Myslím si že tu rýmu má ze vzduchu co máme doma… Hodně topime protože máme starej barák, tlustý zdi, stará okna.. Takže regulovat teplo zas úplně nejde :? :( je ještě něco čím mu můžu pomoct? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

610
4.1.20 11:29

Pokud nema teplotu a venku nemrzne(novorozenec by nemel ven, kdyz je pod nulou), tak bych ven dala. Lze podlozit postylku (ne polstar), tak aby mel hlavu nahore, jestli ho ta ryma budi. Dat eukalyptovy olej do aromalampy nebo eukalyptovou esenci nakapat na mokry rucnik na topeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1272
4.1.20 11:32

Já při rýmě nikdy neodsávala. Častěji bych větrala a šla klidně ven. I mně je při rýmě chladný čerstvý vzduch příjemný. Doma bych si dala do aroma lampy Tea trea olej :) ten ničí bacily :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2511
4.1.20 11:33

Pokud možno jít ven, je to to nejlepší co může být, je velké vlhko a to dělá dobře. Tedy pokud nebydlíš někde, kde je mráz, jak píše @Oriseka :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
337
4.1.20 11:34

Mam 3 mesicni, a ted mela taky rymu.. A taky tu zadní.. Ja teda na doporuceni dětské lekarky kdyz chrcela tak jsem odsavala.. Rikala, ze kdyz neni ryma zbarvena do zluta nebo do zelena, tak nedávat zadny kapky a jen strikat detskou vincentku.. Tak podle rady delame, a po týdnu jsme bez rymy. :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
337
4.1.20 11:36

@DanielaD A taky presne nám i doktorka doporucila pokud neni teplota chodit ven..
A co nejvic davat prcka na brisko..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9286
4.1.20 11:56

U nás starší dotáhl ze školky rýmu hned týden po narození mladšího. Byl nám doporučený inhalátor, který se nedává na nosánek, ale držíš ho před hlavičkou ve vzádlenosti asi 10 cm. Stříkat vodu s mořskou solí a po vystříkání nosánku odstát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5503
4.1.20 12:08

Pokud chrci, klidne bych odsavala. Ta ryma tam muze zastydnout, usadit se. Znami byli s malym na cisteni dutin, ze neodsavali :nevim: asi je to vyjimka, ale i to se muze stat. Deti holt neumi smrkat, jako my dospeli. Libenar neni problem, je to vlastne morska voda - staci precist slozeni. Super je i Sterimar, delaji i s medi (lecivy), jen nevim, od kolika je vhodny. Vlhcit vzduch doma je dobre, pokud nemrzne, sla bych klidne ven. Podlozit postylku. Vic neudelas. Jak se rika: lecena ryma trva tyden, nelecena 7 dni. Je to tak. Zvladnete to, jsou horsi nemoci ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.20 12:29

@Kukacka123 právě že ji nic nevysaju, jak to je úplně vzadu… A potom libenaru se žádný hleny nespustí..ale jde vidět že ji asi uleví. No jako nechrci moc, spíš jen večer, a po ránu… Teď přes den je to zase ok :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.1.20 12:30

@Petula306 nic odsat ani nejde, odsavacka mi nedosahne až do zadu.. :? A nerozjelo se vám z toho nic?

• Nahlásit
  • Citovat
1272
4.1.20 12:41
@Anonymní píše:
@Petula306 nic odsat ani nejde, odsavacka mi nedosahne až do zadu.. :? A nerozjelo se vám z toho nic?

Zatím nic. Já teda ani odsávačku doma nemám, beru to dle neoblíbeného názoru, že kdysi dávno taky žádné nebyly :nevim: a někdy čím víc se odsává, tím víc se hleny tvoří. Myslím, že normální rýma prostě odezní sama a taková ta hnisavá je bakteriální a ta by se měla léčit a stejně ten hlen je v dutinách a všude možně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.20 12:45

@Petula306 Právě no…ale jako zas tak strašný to nemá. Spíš bych řekla v počátku. Protože chropti fakt jen občas. Při kojení dýchá v pohodě. Možná chropti i z toho že kojím přes kloboučky, mléko ji tam samo teče, proudem, a ona to nestíhá polykat, pak se zakucka a začne chrcet.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
1272
4.1.20 12:46
@Anonymní píše:
@Petula306 Právě no…ale jako zas tak strašný to nemá. Spíš bych řekla v počátku. Protože chropti fakt jen občas. Při kojení dýchá v pohodě. Možná chropti i z toho že kojím přes kloboučky, mléko ji tam samo teče, proudem, a ona to nestíhá polykat, pak se zakucka a začne chrcet.. :think:

Tak bych to nějak neřešila. Jen tím vzduchem a třeba tím sprejem do nosu nebo co že to máte :) já došla k závěru, že děti jsou unudlené skoro pořád :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.20 12:51

@Petula306 No..jak se říká, první dítě pro strach :palec: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
1272
4.1.20 13:03

To přejde :) já usoudila, že nejlepší je nic nikde nečíst, nestudovat a řídit se intuicí. Jinak by se člověk zbláznil. Mě třeba vyděsila 3 denní vysoké horečky, každý strašil, posílal nás na pohotovost. Byla z toho prach obyčejná 6. nemoc ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama