Reklama

Miminko tři týdny - dehydratace?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Veronika Kai
Stálice 81 příspěvků 1 inzerát 29.07.18 22:15
Miminko tři týdny dehydratace?

Ahoj, v pátek jsem z ničeho nic dostala horečku 38,6,bylo mi i na zvracení a nebyla sem schopna ničeho. Bohužel jsem přišla o mlíko, malá pořád brečí i kvůli prdum, takže mě nenapadlo, že má hlad a ze z prsa mi tahs na prázdno, až dneska ????. Celý den brečela a já ji. prendavala od prsa k prsu a ona pořád honila, že má hlad. Něco málo ze mě asi dostala, ale nebylo to dost. Celé odpoledne včera prospala a v noci spala 6,5 hodiny. Dneska sem ji dala. prikrm a spokojene usla, všimla sem si, že ma propadlou fontanelu a teď se bojim, že kvůli těm vedrum je ještě dehydratovana když mi nedoslo, že place hlady ????. Pleny sem nepocitala kolik jich má pocuranych za den. Ale před koupanim se mi pocurala a moc byla svetla a bylo ji docela dost si myslim. Můžu ji podavat nějaké tekutiny, nebo to má propadle hlady? Děkuju moc ???? v tehle vedrech mám vážně strach jestli sem ji nějak neublizila a naše doktorka ma dva týdny dovolenou ????

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

sediza
Ukecaná baba ;) 1467 příspěvků 29.07.18 22:19

Jestli močí, tak bych se nebála. Jste si opravdu jistá, že ta fontanela nebyla trošinku propadlá už od narození? Ono to tak byvá. Vy si hlavně zvyšte příjem tekutin a jezte!!!

Enmamma
Závislačka 2781 příspěvků 29.07.18 22:19

Jestli se bojíš, že jí něco je, nečekej na doktorku dva týdny a mazej na dětskou pohotovost. Já bych běžela. Radši ať jsem za pitomce, než něco zanedbat. S dětmi také běhám a občas za pitomce jsem, ale jsem spokojená, že je vše v pořádku. Držím palce, ať jsi jen za pitomce :mrgreen: :hug:

sediza
Ukecaná baba ;) 1467 příspěvků 29.07.18 22:20

A jinak s temi příkrmy opatrně. Pokud chcete kojit, tak přikládat a kojit na pozádáni.

Veronika Kai
Stálice 81 příspěvků 1 inzerát 29.07.18 22:24

To já prikladam k prsu pořád,začala sem brát homeopatika na kojení,piju čaje na.kojeni,dělám všechno proto,abych se znovu rozkojila :?

Limi123
Závislačka 3016 příspěvků 29.07.18 22:29

Pokud se bojis dehydratace, muzes ji dat trochu prevarene kojenecke vody. Nejlip to jde takovou tou odmerkou od Panadol sirupu, lzickou se mi syn zakuckaval. Ale pokud ted vypila prikrm a nebyla uplne bez moci a ted se chova normalne, tak si myslim, ze se ji nic nestalo a dehydrovana mozna trosku byla, ale uz neni. Pokud uz pije (prikrmy), tak bych k dr. nejezdila, jen bych hlidala, at se poradne napije. Nebo ji to mliko muzes vice naredit, tim do ni dostanes vic vody.

Podle fontanely zas tolik nepoznas, tvrdi nas doktor. Dulezite je, jestli dost cura.

Jinak tech prikrmu se neboj, klidne dokrmuj po kojeni. Ja mam cas od casu take malo mlika, tak si syn obcas trochu cucne z lahve a kojim uz 5 mesicu, prikrm ma tak jednou dvakrat tydne, jinak plne kojim.

A prolij se poradne vodou, to na mliko pomaha. Pij i v noci, v noci se tvori nejvic mleka.

Příspěvek upraven 29.07.18 v 22:33

prcekniky
Závislačka 3342 příspěvků 29.07.18 22:30

@Veronika Kai Pokud dostatečně čůrá, moč je světlá a nezapáchá, tak má mlíčka dost. Pokud se Ti fontanela nezdá, dojdi k dr. A jinak příkrm bych nedávala, zalezte si nahaté spolu do postele a kojit, kojit, kojit..

Veronika Kai
Stálice 81 příspěvků 1 inzerát 29.07.18 22:34

@Limi123 No po.prikrmu byla najednou klidna,hezky si krkla a koukala ????. Pak ji teda trapili ty prdy,tak sem ji nosila a uspavala v náručí,pak usla kroutila se v postýlce,třikrát se asi pěkně nahlas posrandila a vesele si v tom teď spinka ????. Tak ji zkusím dát tu.vodu,děkuju moc za radu,nebo sem četla,že dávají i fenyklovy čaj když ma ty prdy ???? ten bych ji mohla kdyžtak dát taky ????

Veronika Kai
Stálice 81 příspěvků 1 inzerát 29.07.18 22:36

@Limi123 no vypila 30 ml,takže něco ze mě dostat asi musela,jinak by to bylo málo ne? :)

Limi123
Závislačka 3016 příspěvků 29.07.18 22:40
@Veronika Kai píše:
@Limi123 No po.prikrmu byla najednou klidna,hezky si krkla a koukala ????. Pak ji teda trapili ty prdy,tak sem ji nosila a uspavala v náručí,pak usla kroutila se v postýlce,třikrát se asi pěkně nahlas posrandila a vesele si v tom teď spinka ????. Tak ji zkusím dát tu.vodu,děkuju moc za radu,nebo sem četla,že dávají i fenyklovy čaj když ma ty prdy ???? ten bych ji mohla kdyžtak dát taky ????

Jj, ten caj muzes take.

Hele, ja moc neverim, ze kdyz das obcas z lahvicky, ze se dite odstavi. U prvniho syna jsem chodila hned po narozeni jeste obcas (vyjimecne) na par hodin do prace, takze parkrat dostal prikrm hned po narozeni a pak vyjimecne obcas take a horko tezko jsem odstavovala v 15 mesicich. Mleka jsem mela az moc.

U druheho syna bojuju nektere dny s nedostatkem mleka. Take jsem to zjistila v tech hicech (kdyz mu byly asi 2 mesice), kdyz cely den prorval. On normalne neplace. Po par desitkach mililitru najednou klid. Takze ted, kdyz place a nevim uz co, tak dam prikrm. Ted je mu 5 mesicu a porad kojim. Dnes treba nemohl asi dve hodiny usnout, tak jsem mu dala flasku. Vypil asi 40 mililitru (coz je na petimesicni miminko malo, takze ocividne z prsu take vytahl dost) a behem peti minut spal. Planuju, ze budu take kojit aspon do roka. Prijde mi, ze se ty obcasne prikrmy strasne demonizuji.

Mam lahvicku s malinkou dirkou od Aventu.

Veronika Kai
Stálice 81 příspěvků 1 inzerát 29.07.18 22:44

@Limi123 No já musela prikrmovat týden po odchodu z porodnice než sem se pořádně rozkojila a teď teda,že sem přišla o to mléko. Taky to neodsuzuju,když to jinak nejde,lepší než přestat úplně kojit. No včera malá celý den prospala a dneska právě vážně jenom řvala a řvala,až prikrm ji uklidnil. Takže když to jinak nepůjde,tak radši ať usne se spokojenym briskem než aby se uplakala a usla unavou :)

Limi123
Závislačka 3016 příspěvků 29.07.18 22:44

@Veronika Kai jj, pokud vypila tak malo, tak urcite dost vytahla z tebe.

Sousedka o patro vys musela asi 3 tydny dokrmovat 15-30 ml po kazdem kojeni (jinak mela neklidne dite) a pak asi od 2 mesicu uz kojila plne, mleko se ji rozjelo.

Veronika Kai
Stálice 81 příspěvků 1 inzerát 29.07.18 22:47

@Limi123 ještě se zeptam,kolik tak té vody ji mám dat????? dat to do flasticky je asi hloupost,třeba 10 ml aby si to vypila?

Limi123
Závislačka 3016 příspěvků 29.07.18 22:50
@Veronika Kai píše:
@Limi123 ještě se zeptam,kolik tak té vody ji mám dat????? dat to do flasticky je asi hloupost,třeba 10 ml aby si to vypila?

Tak kolik vypije, rekne si sama… Otazkou je, jestli to bude z lahvicky pit, kdyz uz u toho mlicka si rekla, ze vic nepotrebuje (jinak by preci pila dal?). Spis dej do te flasticky vic, at nepolyka vzduch.

Ja ted v tech horkach, kdyz se mi zdalo, ze maly pije malo (mel horecky) a malo i cural, tak jsem mu davala trosku vody v te odmerce od Panadol sirupu, poradila mi to doktorka. A pil to z ni pekne.

Veronika Kai
Stálice 81 příspěvků 1 inzerát 29.07.18 22:53

@Limi123 no to ona přestala pít jak měla dost právě,tak asi koupim panadol sirup,vůbec to doma nemám a nic jiného mě nenapadá čím ji to dát než vážně tou lžičkou,ale jak je malinka tak se taky bojím,že se zakucka,kolikrát se mi zakuckala i u prsa.kdyz hltala :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama