Mimino a hlad

Anonymní
16.12.19 11:27

Mimino a hlad

Ahoj mám doma 14 dní starého chlapečka. Přes den spinká krásně, kojim v rozmezí 3h cca po 15min. Po 7h je zvyklý se vykoupat, najíst a spinkat. Problém nastal poslední dva dny v noci, kdy mě kolem půlnoci co se vzbudí na jídlo nenechá spát. Dám mu nakojit, přebalit, pomazlit a do postýlce, kde pak prostě řve dokud si ho nevezmu a nedám zase k prsu. Vypadá jako hladový, pořád si žere zběsile ruce, ale když ho přiložím párkrát si cucne a usne. Po odložení zase ten samej scénář. Zase si říkám, že je ještě malý na takový zneužívání. Dudlík mi moc nechce. Já pak ale nevím když pořád žere ty ruce jestli má skutečně hlad, ale prostě si cucne a usina

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
270
16.12.19 11:36

To si asi „okusuji“ vsechny miminka ruce, je to spis pocit, ze maji neco v puse a uklidnuje je to.Jste zastankyne dudliku? Mozna by pomohl.Moje deti jej odmitaly, takze u nas v co nejvetsi tme v noci prebalit, nakojit a spaciho rychle prenest do postylky…kdyz se vzbudily, zapinala jsem na postylce takovy hraci kolotoc. Kdyz to nestacilo, sedla jsem si chvili k postylce a hladila od cela ke spicce nosu celou dlani, aby musely zavrit oci, vetsinou za chvili usnuly.Uz jsem z postylky po ulozeni nevytahovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
253
16.12.19 11:37

Nedodrzovala bych pres den zadne intervaly a nechala ho na prsu co nejvice. Syn byl pres den 80% casu u prsa. Kdyz ho v noci nakojis-pije nebo jen duda? Vzdy jsem maleho simrala na bradicce, aby pil, jinak si dudal a spinkal, tudiz se nenajedl a mel hlad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2045
16.12.19 11:37

Spíš chce být s tebou, nechce být opuštěný ve studené a děsivé postýlce. Chce jistotu a v tomto věku ji cítí jen přes tvé prso.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
16.12.19 11:38

Je to malé miminko, a to potřebuje kontakt s mámou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1813
16.12.19 11:57

Nedivím se mu. Chce být s mámou. To je naprosto normální, děti to dělají. Ani nemusí mít hlad, prostě chce být u tebe. Nech si ho u sebe v posteli a vyspite se oba.
A promiň, ale neodpustim si to. zamysli se, jak mluvíš o svém dítěti. Žere ruce? Žerou snad zvířata :zed: a zneužívání? Určitě přemýšlí nad tím, jak by tě zneužil. :nevim: a

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26201
16.12.19 12:09

No ono taky nastává období kdy jen už nespí, navíc chce být u tebe. Není to žádné zneužívání, prostě je to dítě co chce být s mámou u které byl 9m. A prsa jsou teď jeho největší kamarádka a jistota, nejsou jen na jídlo ale taky na utěšení. To si jeste můžeš gratulovat že kojíš co 3 hodiny, já mám 6t a kojim co hodinu :roll:

Příspěvek upraven 16.12.19 v 12:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1965
16.12.19 12:10

U 14denního miminka to určitě není manipulace a vynucování, že chce být s Tebou :). Já bych řekla, že ještě neumí sám usnout, potřebuje najít nějaký sebezklidňující rituál a to žužlání rukou se nabízí samo, protože mimča v tomhle věku (i starším) prostě rády něco dumlají. Za sebe bych doporučovala zkusit dudlíček (popř. + vzít miminko k sobě do postele, ale jestli jste tohoto odpůrci, tak nechat v postýlce - a nebo kompromis, postýlku přesunout k Vám, aby miminko nebylo v samostatné místnosti), jinak hrozí, že si začne dudat paleček, a to už je horší zlozvyk než dudlík, hůř se toho zbavuje a kupř. naše dcerka si už palečkem vycucala předkus na zoubcích. Miminka většinou nemají problém se spánkem jako takovým, ale spíše s usínáním + v noci u těch úplně malých je to vidět nejvíc a rodiče to často vnímají, že se mimčo schválně budí a nenechá je vyspat :). Požumlání prsa může být hlad, ale nemusí - když se koukneš na hodinky, tak nejlíp uvidíš, jestli se děcko budí cca po 2 - 3 hodinách nebo vyžaduje prso co 15 minut. Takže za sebe bych nakojila, pak dala dudánek a nechala mimčo žužlat… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1965
16.12.19 12:10

Popř. takhle staré miminko ještě můžete na noc pevně zavinovat do zavinovačky, to nám zabíralo u nejstaršího syna a spal jak dudek :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10616
16.12.19 12:51

Takhle malé miminko si ještě vytváří režim a ještě stokrát se to změní. Máš prostě kontaktní dítě, které nechce spát samo v posteli, ale mazlit se u mámy. Já to u prvního syna vyřešila postýlkou u postele bez bočnice. Kdykoliv jsem si ho k sobě mohla přitulit a když usnul, jen jsem ho odsunula do bezpečí. Zároveň jsem nemusela vstávat ke kojení, jen jsem vyhrnula tričko. Druhé dítě mám úplný opak, od narození usíná sama s plínou v ruce a dudlíkem. Ale už týden po porodu jsme skončily s kojením. Naopak na ruce se vzteká a neusne, musí mít svůj prostor. Dej mu, co potřebuje, malý je jen jednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat