Mimino a neočkované zvířata

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
28.11.21 16:01

Mimino a neočkované zvířata

Dobrý den. Zanedlouho budu rodit, v šestinedělí nás chce navštívit moje máma. Problém je v tom, že má doma kočky a psy, které nejsou očkované, ani je pravidelně neodčervuje, často se toulají všude možně po venku. Jsou i zablešené, jak jsme si minule na návštěvě všimli. Spí v posteli, věci, oblečení i nábytek jsou načichlé močí, na sedačce v obýváku jsme našli nějaké malé broučky.

Nepřijde mi v pořádku, aby člověk žijící v takových hygienických podmínkách chodil k čerstvě narozenému miminu bez imunity, mám strach o malou.

Prosím o vaše názory.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24091
28.11.21 16:17

Novorozeně má velmi dobrou imunitu získanou od matky, jeho imunita klesá kolem třetího měsíce a pak si buduje tu svou. Takže o mimino se fakt bát nemusíš. Navíc matka bude mít taky nejspíš imunitu lepší než vy tři dohromady. Infekce bych se v tomto případě nebála. Souhlasím s tím, že ti z jejího životního stylu může být poněkud šoufl a představa, že bude chovat mimino je hrozná. Trvej na důkladným umytím rukou. Ty sama už si budeš muset srovnat v hlavě, jestli mámu u dítěte zkousneš nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27739
28.11.21 16:24

A co že to to nebohe nemluvne, když si ho babička 10 minut pochová a bude se kochat nad posrtylkou, může pres tu babičku jako mezipřenašeče chytit? :think:

Chtelo by to trochu přemýšlet. ;)

Jediné, čeho bych se bála, jsou ty blechy. To je vopruz, je pak hubit.
Nám naskakaly do bytu, když jsme měli mimino, přes parapet od venkovní kočky sousedů při větrání. Na našem čisté domácím kocourovi se pomnozily, ale až na to prani lůžkovin zadnou kalamitu nezpůsobily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8232
28.11.21 16:25
@Anonymní píše:
Dobrý den. Zanedlouho budu rodit, v šestinedělí nás chce navštívit moje máma. Problém je v tom, že má doma kočky a psy, které nejsou očkované, ani je pravidelně neodčervuje, často se toulají všude možně po venku. Jsou i zablešené, jak jsme si minule na návštěvě všimli. Spí v posteli, věci, oblečení i nábytek jsou načichlé močí, na sedačce v obýváku jsme našli nějaké malé broučky.

Nepřijde mi v pořádku, aby člověk žijící v takových hygienických podmínkách chodil k čerstvě narozenému miminu bez imunity, mám strach o malou.

Prosím o vaše názory.

S prasetem, vo žije v takové špíně bych se nestýkala vůbec a k sobě domů si to netahala. K ní bych nešla ani omylem, matka, nematka. Možná může mít dobrou imunitu ona i mimuno, ale za mě je to dobytek. Promiň

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1731
28.11.21 16:30

Spis nez nad tvoji polozenou otazkou bych se zamyslela nad tim, proc moje matka zije v takovych podminkach a je takove prase… a zkusila s tim neco udelat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
19095
28.11.21 16:34

No prostě se nechceš vidět s matkou a hledáš k tomu zástupné důvody.

Nemusíš se s ní vidět. Ale když jí budeš říkat výmluvy, bude hledat protiargumenty.

A teda v rámci vlastní příčetnosti a toho, že velmi rychle spadneš do mateřské role a evidentně nejsí úplně srovnaná s vlastními kořeny a vztahem s matkou - zkus to řešit, ideálně v psychoterapii.

Dost hrozí že se v těch nedočistěných ranách utopíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2491
28.11.21 16:35
@Anonymní píše:

Prosím o vaše názory.

Fuj, nic se nestane, ale je to strašný, že takto někdo žije. Mě by to dost trápilo, že takto žije moje máma. Ne z důvodu, aby něco nedonesla, ale bylo by mi smutno v čem žije. A to máme v bytě dva psy a čistě domácí kočku, ale jsou pravidelně ošetřování proti parazitům, čistí, nohy psům myjeme po každým venčení atd. Nešlo by toho pro dobro mámy využít a trošku jí přitlačit, aby vyřešila třeba alespoň ty blechy? Klidně jí koupit přípravky, ale prostě, aby se trošku sebrala. Musí všechno vyprat, postříkat přípravkem a samozřejmě odblešit zvířata. Vnouče může být dobrá motivace. Protože když se ty blechy přemnoží, je to pak všude, v sedačce, v kobercích, v posteli a to musí být humáč, takhle by neměl nikdo žít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55399
28.11.21 16:38

Pokud babička sama nemá blechy, ať si pořádně myje ruce a vnouče jí pochovat dej. Na druhou stranu bych řešila, proč moje matka žije v takových podmínkách a co se s tím dá dělat. Očkování zvířat je fakt až ten nejposlednější problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41035
28.11.21 16:38
@Anonymní píše:

Prosím o vaše názory.

Proc tak žije?
O mimino bych se nebála. Předpokládám, že na návštěvu se máma převlékne, neockovani zvířata nechá doma. Takže po příjezdu stačí ji nasměrovat do koupelny a je to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
998
28.11.21 16:54
@Ou píše:
No prostě se nechceš vidět s matkou a hledáš k tomu zástupné důvody.

Nemusíš se s ní vidět. Ale když jí budeš říkat výmluvy, bude hledat protiargumenty.

A teda v rámci vlastní příčetnosti a toho, že velmi rychle spadneš do mateřské role a evidentně nejsí úplně srovnaná s vlastními kořeny a vztahem s matkou - zkus to řešit, ideálně v psychoterapii.

Dost hrozí že se v těch nedočistěných ranách utopíš.

Blechy psychoterapií nevyřešíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.21 16:57
@Kacatko1986 píše:
Spis nez nad tvoji polozenou otazkou bych se zamyslela nad tim, proc moje matka zije v takovych podminkach a je takove prase… a zkusila s tim neco udelat..

Je mi to jedno, chce tak žít, líbí se jí to, tak ať tak žije. Nenaděláš nic.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.21 17:08
@Matt 02 píše:
Fuj, nic se nestane, ale je to strašný, že takto někdo žije. Mě by to dost trápilo, že takto žije moje máma. Ne z důvodu, aby něco nedonesla, ale bylo by mi smutno v čem žije. A to máme v bytě dva psy a čistě domácí kočku, ale jsou pravidelně ošetřování proti parazitům, čistí, nohy psům myjeme po každým venčení atd. Nešlo by toho pro dobro mámy využít a trošku jí přitlačit, aby vyřešila třeba alespoň ty blechy? Klidně jí koupit přípravky, ale prostě, aby se trošku sebrala. Musí všechno vyprat, postříkat přípravkem a samozřejmě odblešit zvířata. Vnouče může být dobrá motivace. Protože když se ty blechy přemnoží, je to pak všude, v sedačce, v kobercích, v posteli a to musí být humáč, takhle by neměl nikdo žít.

No jí to nijak nevadí, mně je spíš smutno, že za ní a ona za námi nemůže jezdit častěji, na takovou návštěvu se musí člověk obrnět.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.21 17:18
@Svistice píše:
A co že to to nebohe nemluvne, když si ho babička 10 minut pochová a bude se kochat nad posrtylkou, může pres tu babičku jako mezipřenašeče chytit? :think:

Chtelo by to trochu přemýšlet. ;)

Jediné, čeho bych se bála, jsou ty blechy. To je vopruz, je pak hubit.
Nám naskakaly do bytu, když jsme měli mimino, přes parapet od venkovní kočky sousedů při větrání. Na našem čisté domácím kocourovi se pomnozily, ale až na to prani lůžkovin zadnou kalamitu nezpůsobily.

Tak není žádná novinka, že zvířata něčím nakazí lidi, přemýšlej ty, vždyť to teď žijeme ;)
Jedna kočka, například, má úplně vytrhanou srst, krvavé strupy.. co já vím, co to může být, třeba svrab doma fakt nechceš.

• Citovat
  • Nahlásit
LP4
298
28.11.21 17:23

Takovou osobu bych nechtela potkavat ani bezdetna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
28.11.21 17:25

Tak můžeš dostat svrab, ale to zase silně pochybuji, že je to až takhle šílený. Každý by si měl mýt ruce, tvá máma po umytí ještě dezinfekcí kvůli roupům.
Nebála bych se ničeho kromě blech.
Mám to letos v létě za sebou. Máme dva psy, kteří od nějakého psa v sídlišti chytili blechy. Dohromady 3krat odbleseni a stejně to nepomohlo. Dýmovnice také ne. Jeden ze psů chodí k dětem do pokoje a tam se blechy usídlily. Vždy to už vypadalo nadějně, ale po pár dnech znovu. Jen v dětském pokoji. Psi už blechy neměli, nasazené obojky. Žádné hnízdo jsme nenašli/nemohli najít.
Takže se opravdu všechen nábytek v dětském pokoji vyhodil, lůžkoviny také, postele, matrace pryč a co šlo se vypralo, co ne to se vyhodilo. Pokoj se oškrábal, nově vyštukoval, podlaha se několikrát vzala párou. Vše se muselo koupit nové. Byl to boj, který trval 3 měsíce. Takze blech bych se bála už jak čert kříže. Mám psy celý život a nikdy se mi nic takového nestalo a doufám, že už nestane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat