Mléčné výrobky - jak se počítají?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Genovesa
Extra třída :D 11272 příspěvků 21.02.13 12:09
Mléčné výrobky- jak se počítají?

Ahoj, vím, že podle kojení. net by mělo batole přijmout asi 0,5l mléka denně. Kojila jsem asi do 14m, pak malá už nechtěla. Jakékoli UM i kravské plnotučné mléko odmítá. Snaží se jí dávat jogurty, domácí pribiňáky z tvarohu, mléko jí dávám do jídla, sem tam sní chleba s cottage nebo žervé, popř. tyčinku sýru Béďa. Pořád řeším, jestli má dost mléčných výrobků. Kdysi jsem kdesi četla, že jogurt se počítá jako dvojnásobek mléka. Už to ale nějak nemůžu najít a zajímalo by mě, jestli to tak je, popř. jestli třeba tvaroh je to samé, nebo ne. Děkuji.

Příspěvek upraven 21.02.13 v 12:32

Reakce:
MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 21.02.13 12:24

Tak si najdi důvod toho, proč to mléko mají mít a budeš mít jasno:)

Genovesa
Extra třída :D 11272 příspěvků 21.02.13 12:31

@MarieOVMUC Promiň, ale tvou odpověď můj mateřstvím postižený mozek nepobral :think: :nevim:. Já vím, proč má člověk pít mlíko. Ale pořád přesto nevím, jak se mléčné výrobky počítají, abych mohla odhadnout, zda má dostatečné množství :nevim:.

MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 21.02.13 12:32

Jr tam vápník a bílkoviny, ale to je v lusteninach např. taky. Dávej podle chutí a potřeb. Uvádí se, že mlecna dávka ma být 3× denně, - jogurt, kase, jaksi, puding, tvaroh, obecně kysané a hustejsi je lepší. Moje malá se pořád koji, ale ji už vše a tak třebas ma jen večer kaši z um, občas jogurt nebo puding, ale ma problém s mlékem, takže po skromnu. Pozor na sýry, bývají velmi slané i když se to nezdá.

soldi
Neúnavná pisatelka 17276 příspěvků 21.02.13 12:52

@jajul aha, napr. take morske riasy obsahuju podstatne viac vapnika nez nejaka mliekova voda :D staci pridat do polievky trosku morskych rias a malo by to pokryt dennu davku.
u nas sa mliecne vyrobky nekonzumuju, takze nahradzame vacsinou takto :D
plus rastlinne mlieka- mandlove, ryzove, spaldove, ovsene.

MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 21.02.13 13:00

@soldi ty rasy se kupujou sušené ve zdravé výživě nebo jak to funguje? Dost dobrý nápad, díky za tip:)

Genovesa
Extra třída :D 11272 příspěvků 21.02.13 13:02

@soldi Zajímavý tip, určitě pořídím. Navic je tam určitě i jód. Děkuji :kytka:!

Příspěvek upraven 21.02.13 v 13:03

soldi
Neúnavná pisatelka 17276 příspěvků 21.02.13 13:03

@MarieOVMUC u nas maju v kazdom bio obchode, alebo potom cez net :D
niet zac, sama som to riesila tento tyzden, kedze maly mi prestal pit uz aj rastlinne mlieka, tym padom nema vobec ziadne mliecne vyrobky :D

Genovesa
Extra třída :D 11272 příspěvků 21.02.13 13:05

@soldi Můžu být dotěrná :roll: :mrgreen:? Nejíte, protože nechutnají, nebo je tam jiný důvod :think:?

MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 21.02.13 13:08

Je, já kdybych mohla, tak piju 2 litry čerstvého denně:))

soldi
Neúnavná pisatelka 17276 příspěvků 21.02.13 13:11

@jajul he he, mozes :mrgreen:
mne mliecne vyrobky nechutia, maximalne si dam niekedy tvrdy syr, pripadne jogurt- hollandiu- a o kravskom mlieku si myslim same skarede veci :lol:
takze ich nedavame ani malemu- sporadicky teda trochu tvrdeho syru (parmezan) alebo cottage syr, ale to asi tak raz za dva mesiace.

nase stravovanie ide trosku makrobiotickym smerom  :D

MUFICE
Hvězda diskuse 48765 příspěvků 21.02.13 13:18

@jajul Najed si třeba na kalorické tabulky a ty jednotlivé výrobky si tam zadej, ono ti to pak sčítá vápník, který přijmeš za celý den ;)

neprihl.Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.13 13:20

@jajul pocitaji se vsechny mlecne vyrobky, nic jako dvojnasobek. Davej jogurty, syry (cottage, lucina, gervais - bez prichuti) a muzes vyzkouset, zda by nepila ochucene UM (delaji jahodove, bananove…), ale tam pozor na cukr. Nedavala bych toho moc, spis jako doplnek. Muzes zkusit i nakypy, krupici…

Pak muzes vyzkouset rostlinne zdroje - jak uz tu bylo uvedeno - ale spis jako doplnek mlecnym vyrobkum. Sice obsahuji dost vapniku, ale jeho vstrebatelnost je u rostlinnych zdroju mnohem nizsi nez u ml. vyrobku.

Kravske mleko by se do 2-3 let ditete nemelo davat pit, jen pouzovat do jidel, ale kdyz by ho chtela, tak bych hrnecek denne klidne dala.

AnastazieB
Echt Kelišová 8545 příspěvků 21.02.13 17:12

Já jsem v životě žádné mléčné výrobky nepočítala a mé dítě kupodivu žije :lol:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Matka utýraného chlapečka Simona je opět těhotná. Informaci potvrdila tyranova sestra

V sobotu to byl přesně měsíc od chvíle, co byl v Lounech utýrán ani ne... číst dále >

Muž roku Jiří Kmoníček: Čekal jsem lechtivé zprávy, ale ne fotky penisu od muže

Nejkrásnější Muž Česka Jiří Kmoníček (24) je po vítězství v soutěži krásy na... číst dále >