Množení levandule - jak na to?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Berushka1
Kecalka 126 příspěvků 12.01.18 22:01
množení levandule

Poradíte mám namnoženou levanduli dle návodu z počátku to vypadalo dobře, jenže jak topíme tak i přes časté zalévání vypadá to jako by levandule zasychala, zemina je pořád vlhká. Co je menší zlo? Nechat to na místě jak je to teď, kde je hodně světla ale relativně teplo 22 C nebo to dát do chodby kde je větší chladno ale i více tmy?? děkuji za ohlasy a prosím vůbec mi sem nepište proč množím touhle dobou, zkrátka jsem to chtěla zkusit.

Reklama

Reakce:

Mmsg
Zasloužilá kecalka 767 příspěvků 12.01.18 22:04

A proč množíš touhle dobou, když je to navíc venkovní rostlina? Pokud se tedy nepletu. :mrgreen:

Berushka1
Kecalka 126 příspěvků 12.01.18 22:06

Ano je venkovní ale měla by se množit ve skleníku což mi při stříhání na podzim krásně vyšlo než to vyhodit a už jsem to nechala v květináči než budou venku podmínky na přesazení

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1319 příspěvků 12.01.18 22:08

Pokud je zemina stále vlhka a rostlinka sesycha, muzou ji uhnivat kořeny. To je potom bohužel konec…

Berushka1
Kecalka 126 příspěvků 12.01.18 22:11

@Marie432875 ano děkuji, dobré upozornění, hlídám aby to nebylo na uhnití ale uvidíme mohlo se zadařit

Uživatel je onlineTunrida
Hvězda diskuse 40952 příspěvků 12.01.18 22:23

Já ti to povím takhle. Já si koupila už sazeničky a nejlepší rozhodnutí bez nervů. Předtím jsem si káča koupila semínka, zasadila a ono nic. Hrozně dlouhou dobu. Pak jsem to vyhodila na balkon, tam to, myslím, i zmrzlo, pršelo do toho, úplný záplavy, a když jsem na balkon po dlouhý době vlezle, tak tam rostly maličký sazeničky :mrgreen: Jsem jako nepochopila :nevim: :mrgreen:

Heivka
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 12.01.18 22:36

@Tunrida Některá semena pto aktivaci růstové fáze potřebují projít mrazem. Pamatuju jak moje babička, když chtěla v létě mladý kopr, strčila semínka do mrazáku a za par týdnů sklízela ze skleníku.

Uživatel je onlineTunrida
Hvězda diskuse 40952 příspěvků 12.01.18 22:38
@Heivka píše:
@Tunrida Některá semena pto aktivaci růstové fáze potřebují projít mrazem. Pamatuju jak moje babička, když chtěla v létě mladý kopr, strčila semínka do mrazáku a za par týdnů sklízela ze skleníku.

No jo, tak to já to vlastně teda udělala správně. Jsem hustá :mrgreen:

Uživatel je onlineJanli
Ukecaná baba ;) 2489 příspěvků 17 inzerátů 12.01.18 22:55

Dokud jsem se levanduli snažila množit sama, tak to nešlo. Ovšem na zahradě jí to samotné jde tak, že ji musím vytrhávat. Prostě potřebuje propustný substrát, nejlíp s pískem a přes zimu chladno. Šoupni ji na chodbu. otázka je, jestli se ještě vzpamatuje, když už zasychá.

Uživatel je onlineJanli
Ukecaná baba ;) 2489 příspěvků 17 inzerátů 12.01.18 22:58
@Tunrida píše:
No jo, tak to já to vlastně teda udělala správně. Jsem hustá :mrgreen:

To jsi! Odborně se tomu říká stratifikace semen. Já mám teď v mrazáku šišky kleče. Doufám, že mi je manžel nesežere… :mrgreen:

Vlaďka 83
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 12.01.18 22:59

@Berushka1
Přesaď do propustné zeminy s pískem, která je vlhká, ale ne mokrá. Pak někam do chladná (cca 10-15°C) a ke světlu. Zalej postřikovačem nejdřív za týden. Pravděpodobně došlo k napadení kořenů plísní, ale s tím moc nenaděláš.

Titty
Echt Kelišová 7808 příspěvků 1 inzerát 12.01.18 23:26
@Janli píše:
To jsi! Odborně se tomu říká stratifikace semen. Já mám teď v mrazáku šišky kleče. Doufám, že mi je manžel nesežere… :mrgreen:
:lol: :lol: To jsi mě pobavila! Jsem si to živě představila, jak si pak ještě postěžuje, že to bylo poněkud tvrdé. :jazyk:

Berushka1
Kecalka 126 příspěvků 13.01.18 19:43

Děkuji všem koukám kolik tu je odborných rad, udělám to

Zuzana.El
Nováček 3 příspěvky 18.01.18 18:21

Predloni jsem tusim v dubnu ostrihala pucici vyhonky, ty zasadila do zeminy, zalevala a vsechny se se chytly. Ale je to beh na delsi trat, vloni byly rostlinky porad jeste dost male.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď Vondráčkové: Chtěla jsem tři děti, ale nebylo mi shůry dáno

Helena Vondráčková oslaví své jubileum koncertem v O2 Aréně. Dnes už si... číst dále >

Morbidně obézní pár se díky operaci po 11 letech dočkal sexu

Rena a Lee se potkali na klinice pro pacienty s těžkou formou obezity. Jejich... číst dále >

Reklama