Skvrny na listech květiny

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pimperelle
Kecalka 181 příspěvků 01.01.18 10:44
Skvrny na listech květiny

Před 2 týdny jsem dostala pokojovou rostlinu, během pár dnů se jí udělaly velké tmavé suché skvrny na listech viz fotky. Myslíte, že jen prochladla cestou z obchodu nebo je to něco jiného? Pomohlo by přihnojení? Na okně byla jen na focení, běžně je na druhé straně pokoje.

Hezký Nový rok.

Reakce:
Janli
Kelišová 6271 příspěvků 01.01.18 10:49

Nejspíš ji moc zaléváš. Nejdřív musí vyschnout substrát, pak teprve zalít. Pokud zůstane v misce voda, tak vylít. A bacha, anturie je pořádně jedovatá.

Pimperelle
Kecalka 181 příspěvků 01.01.18 10:53

Děkuji, zatím jsem ji zalila jen jednou. O jedovatosti vím, stojí mimo dosah dětí i kočky.

nozu
Extra třída :D 11751 příspěvků 01.01.18 11:00

Jeste bych ji zkusila presadit a klmlletne vymenit substrat. ja ji taky jednou prelila a uz to bohuzel nevydychala. substrat mi zplesnivel.

Malaga
Generální žvanilka 24851 příspěvků 01.01.18 11:16

Vypadá to na nějakou houbu, to už mohla mít z obchodu…postižené listy bych ustříhla a čekala, jak se to bude vyvíjet…
a nemáte náhodou tvrdou vodu?

Pimperelle
Kecalka 181 příspěvků 01.01.18 11:29

@Malaga

Máme velmi tvrdou vodu.

Asi ustřihnu ty nejhorší listy, ona to má na všech kromě těch malinkých.

Malaga
Generální žvanilka 24851 příspěvků 01.01.18 11:30

Tak to může být i převápnění…to anturie nemají rády…

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 01.01.18 11:50

Zkus dát na jiné místo :) a méně zalévat.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Další kráska s vlastní Miss? Kdo v tomhle byznysu sponzoruje Myslivcovou?

Mít vlastní soutěž krásy je v módě. Po Evě Čerešňákové, která stála v čele... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >