Reklama

Skvrny na listech květiny

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pimperelle
Kecalka 176 příspěvků 01.01.18 10:44
Skvrny na listech květiny

Před 2 týdny jsem dostala pokojovou rostlinu, během pár dnů se jí udělaly velké tmavé suché skvrny na listech viz fotky. Myslíte, že jen prochladla cestou z obchodu nebo je to něco jiného? Pomohlo by přihnojení? Na okně byla jen na focení, běžně je na druhé straně pokoje.

Hezký Nový rok.

Reklama

Reakce:

Janli
Kelišová 5680 příspěvků 9 inzerátů 01.01.18 10:49

Nejspíš ji moc zaléváš. Nejdřív musí vyschnout substrát, pak teprve zalít. Pokud zůstane v misce voda, tak vylít. A bacha, anturie je pořádně jedovatá.

Pimperelle
Kecalka 176 příspěvků 01.01.18 10:53

Děkuji, zatím jsem ji zalila jen jednou. O jedovatosti vím, stojí mimo dosah dětí i kočky.

Uživatel je onlinenozu
Extra třída :D 11572 příspěvků 01.01.18 11:00

Jeste bych ji zkusila presadit a klmlletne vymenit substrat. ja ji taky jednou prelila a uz to bohuzel nevydychala. substrat mi zplesnivel.

Malaga
Generální žvanilka 24592 příspěvků 01.01.18 11:16

Vypadá to na nějakou houbu, to už mohla mít z obchodu…postižené listy bych ustříhla a čekala, jak se to bude vyvíjet…
a nemáte náhodou tvrdou vodu?

Pimperelle
Kecalka 176 příspěvků 01.01.18 11:29

@Malaga

Máme velmi tvrdou vodu.

Asi ustřihnu ty nejhorší listy, ona to má na všech kromě těch malinkých.

Malaga
Generální žvanilka 24592 příspěvků 01.01.18 11:30

Tak to může být i převápnění…to anturie nemají rády…

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 01.01.18 11:50

Zkus dát na jiné místo :) a méně zalévat.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Kdo je aktivistka z Dukovy mše? Žena migranta, která protestovala s polonahým Hilšerem

Její protest byl poklidný a tichý, přesto jím aktivistka Aneta Petani... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >