Moc nebo málo dárků?

Anonymní
28.12.20 20:47

Moc nebo málo dárků?

Holky, zajímá mě jak vnímáte, když dostanete výrazně více dárků od rodičů (babiček vašich dětí), než kolik jim dáváte. Jde o dárky pro děti i dospělé. Množství je 3-5 dárků vs. 10 dárků pro každého dospělého a 20-30 dárků pro každé dítě. Nebo když babička daruje dětem zlaté šperky apod. a vy jí dáte knížku :zed: Mně to je hodně nepříjemné a chtěla bych, aby oni dávali dárků méně a ne my více, protože dárky beru spíš symbolicky a jsou pro mě důležité jiné (ne materiální) věci.

Pozn.: Žádali jsme několikrát o méně dárků, např. max 3 pro každého. Zřejmě to berou jako zdvořilostní rozhovor a příště je to zase stejné.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
51615
28.12.20 20:54

Tak nektere babicky takove jsou. Chteji se rozdat.
Mam pocit, ze budu taky takova. I vlastnim detem chci doprat. Mas pusu, tak s nimi mluv.
Ale nekdy se to miji ucinkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3164
28.12.20 20:55

Zajímalo by mě, co v těch 20 až 30 dárcích je. Jako ono je to asi jedno. Náš malej 3,5let vždy se podívá na první 2 dárky a další ho hned nezajímají. Takže sice rozbalíme, ale další 3 dny se pak díváme, hrajeme s ostatními dárky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8577
28.12.20 20:55

30 dárků pro každé dítě? To jsou rodiče rockefeleři nebo balí každou ponožku zvlášť ne? Vadilo by mi to hodně. S rodiči bych promluvila že takhle komerčně vánoce slavit nechceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4739
28.12.20 21:01

Nechtěla bych aby moje dítě na vánoce dostávalo na vánoce 30 dárku. U nás jsme s rodinou domluvení. Nedáváme si mezi dospělými nic. Babičky dávají jen vnoučatům. Ale dávaji mi peníze a já jim pak dám ty dárky, k ním pod stromeček. A já nekupuji našim, a naši nekupují nic mi. Jen jsme letos dali babičkám kalendáře nástěnné s vnoučaty co se fotili u fotografky. Nekupujeme si dárky ani ni se segrou na vánoce, ani jejim dětem, nosí jím to ježíšek. A na narozky jen na kulatiny a jinak dětem. Kupují jen neteřím během roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.20 21:03

Také by mě zajímalo jak se cítí ten druhý.
Svoji mamce se snažím vybrat pěkné dárečky a ona mi dá vždy totální kýče :(
Má jedinou vnučku mou dceru a té dala taky hovadiny! Přitom finančně se má víc než dobře.
Jestli ji to vůbec dochází, nevím..
Sama vždy očekává velké dary a dokonce si i řekne co chce. Já když jí řeknu co chci, tak to nikdy nedostanu. Dám příklad letos jsem ji dala peněženku pravou kůží, kterou chtěla a pak parfém značkový, kvalitní víno. Dcerce dala potápěčské brýle a kalendář :nevim:
Mě ponožky a pantofle.
Navíc dárky předala v papírové tašce z Albertu polepenou balicim papírem. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
61594
28.12.20 21:03

My jsme dost megalomani, ale ani doma nemělo každé dítě 30 dárků :think: ono i záleží, co v dárcich bylo, zda drahé věci co blbiny :think: osobně bych jim to vždy připomněla před vamocema

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
782
28.12.20 21:08

Pominu-li finanční hodnotu, těm dětem se ještě dá vymyslet, ale co pořád vymýšlet těm dospělým? Co dostáváte každý rok v tolika dárcích? Navíc děti si toho asi těžko váží, že? 8o Vadilo by mi to hlavně ve chvíli, kdy by se babička, jak je rok dlouhý neozvala, vnoučatům nevěnovala a jenom si je „kupovala“ nebo pokud by to byly nesmysly k ničemu. Jinak bych se jí to taktně pokusila vysvětlit, ale pokud to nerespektuje, její rozhodnutí. :nevim: I nadále bych se dárkem pro ni snažila hlavně potěšit, ne hledět na nějaké množství, hodnotu, značku. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9731
28.12.20 21:12

Hele, je to strašně těžký. Mám známou, ta nakupuje takhle každému z rodiny. Hlavně aby toho byla co největší hromada. Ale většinou jsou to takové ptákoviny, že to vyhodíš a nebo nepoužiješ. Jako odměrky na vše možné do kuchyně, gumičky do vlasů, co prasknou po jednom použití a podobně. Ale kdyby někdo koupil 30 nákladnějších dárků naší rodině, byla bych naštvaná. Jen bych ale taky nevěděla, jak to řešit. Já řeším zase ten problém, že se mě rodina už od října ptá, co dětem mají koupit. Dala jsem jim typy jako modelínu, stolní hru od 3 let atp. Žádné vyloženě drahé věci. A děti, jako vždy, dostaly oblečení, kterého máme hromadu a radost z něj nemají, jsou ještě malé. :nevim: starší si přál modelínu a nedostal ji, protože se babička bála, že mu ji mladší bude jíst :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.20 21:14

Pořád lepší, než situace u nás. Buď ráda za takové prarodiče. Tchýně jednomu dítěti dala přes deset dárků, druhému polovinu a třetímu (tomu, které je teď ve věku, kdy si nejvíc dárky užívá), dva. Já dostala prací prášek, manžel mikinu, kterou na sebe v životě nevezme, protože není pubertální adolescent. Jo a hnusnou chlupatou předložku, která strašně smrdí.

My jí dali krásnou drahou vonnou svíčku (pořád jí tam něco hoří), poukázku do obuvi, naložila jsem ji hermelín, aby měla na Silvestra, sosku andilka, které sbírá a dcera ji ušila vánočního skřítka a vyrobila šumivé bomby do vany.

A večer pak volala muži, aby mu řekla, jak jsme nevděční parchanti, co jí dali jen samé pi… Jako vzhledem k tomu, že nás teď živím já a na vánoční dárky jsem šetřila po padesáti korunách odkládaných na stranu (ví, jak má tom jsme)..tak to byla pro mě velká síla a rozhodně se přes to jen tak nepřenesu.

No a tchánovi jsme přivezli taky plnou tašku dárků. Jemu i jeho partnerce. No a děti dostali každé jednu věc po stovce a my vůbec nic. Měl teda něco o tom, že se dnes s dárkem zastaví, ale jak jsem čekala, ticho po pěšině.

• Citovat
  • Nahlásit
29
28.12.20 21:19

To znám. Taky mi to je nepříjemný. Posledních asi pět let si s celou rodinou říkáme, že to nebudeme přehánět, všichni to odkývou, ale půlka to nedodrží. Pak se sejdeme celá rodina a dvě hodiny rozbalujeme dárky a všichni už se těší, až si konečně budou moct pořádně pokecat. Ale tak nějak mi došlo, že prostě jsou lidé, které to nakupování dárků opravdu naplňuje, takže těžko jim to vyčítat. A pokud to v rodině nedělá špatnou krev, což u nás nedělá, tak už to moc neřeším.
S manželem jsme letos vyzkoušeli úplný extrém. Dali jsme každý tomu druhému dvě drobnosti. Dcera je ještě malinká (16 měsíců) - ta od nás dostala snad jen tři dárky. Za 10 minut jsme měli rozbaleno a shodli jsme se, že to byla taková pohoda!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1278
28.12.20 21:21

Tak pokud uz jsi s nimi mluvila a oni dal davaji po svem, tak bych to respektovala, ale pocitala bych s tim, ze oni zase respektuji moje omezene mnozstvi. Asi vam chteji doprat, udelat radost, svuj nazor jsi rekla, vic bych nepodnikala. Verim ale, ze neprijemne to byt muze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5623
28.12.20 21:34
@Anonymní píše:
Holky, zajímá mě jak vnímáte, když dostanete výrazně více dárků od rodičů (babiček vašich dětí), než kolik jim dáváte. Jde o dárky pro děti i dospělé. Množství je 3-5 dárků vs. 10 dárků pro každého dospělého a 20-30 dárků pro každé dítě. Nebo když babička daruje dětem zlaté šperky apod. a vy jí dáte knížku :zed: Mně to je hodně nepříjemné a chtěla bych, aby oni dávali dárků méně a ne my více, protože dárky beru spíš symbolicky a jsou pro mě důležité jiné (ne materiální) věci.Pozn.: Žádali jsme několikrát o méně dárků, např. max 3 pro každého. Zřejmě to berou jako zdvořilostní rozhovor a příště je to zase stejné.

Obdivuji fantazii tvých rodičů, nevim přesně kolik vás je, ale jestli ty, manžel a třeba dvě děti tak je to minimálně 60 dárků. To si neumím představit, že bych vymyslela a ještě k tomu zabalila 8o :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.20 21:35
@Anonymní píše:
Holky, zajímá mě jak vnímáte, když dostanete výrazně více dárků od rodičů (babiček vašich dětí), než kolik jim dáváte. Jde o dárky pro děti i dospělé. Množství je 3-5 dárků vs. 10 dárků pro každého dospělého a 20-30 dárků pro každé dítě. Nebo když babička daruje dětem zlaté šperky apod. a vy jí dáte knížku :zed: Mně to je hodně nepříjemné a chtěla bych, aby oni dávali dárků méně a ne my více, protože dárky beru spíš symbolicky a jsou pro mě důležité jiné (ne materiální) věci.Pozn.: Žádali jsme několikrát o méně dárků, např. max 3 pro každého. Zřejmě to berou jako zdvořilostní rozhovor a příště je to zase stejné.

Trvalo mi asi 15 let, než jsem se s tím smířila.

Letos opět rozhovor:
„Co kdybychom si letos dali jen 1 dárek dospělí a 3 dětem?“
Odpověď:
„Dobře. Klidně.“

Realita: vezli jsme doslova plný kufr.

Já už to neřeším, nemá to cenu, prostě jsem se s tím smířila jako s realitou.

My dáváme babičce a dědovi 1 společný dárek a pak každému 2 menší. Bylo mi to extrémně blbé, že dostaneme vždy tolik, že to mám problém naskládat do bytu… ale nakonec, když jim to dělá radost… Blbé mi to je tedy ještě teď, ale už to tak neřeším.

Anonym, osobní info.

• Citovat
  • Nahlásit
1069
28.12.20 21:43
@Anonymní píše:
Pořád lepší, než situace u nás. Buď ráda za takové prarodiče. Tchýně jednomu dítěti dala přes deset dárků, druhému polovinu a třetímu (tomu, které je teď ve věku, kdy si nejvíc dárky užívá), dva. Já dostala prací prášek, manžel mikinu, kterou na sebe v životě nevezme, protože není pubertální adolescent. Jo a hnusnou chlupatou předložku, která strašně smrdí.

My jí dali krásnou drahou vonnou svíčku (pořád jí tam něco hoří), poukázku do obuvi, naložila jsem ji hermelín, aby měla na Silvestra, sosku andilka, které sbírá a dcera ji ušila vánočního skřítka a vyrobila šumivé bomby do vany.

A večer pak volala muži, aby mu řekla, jak jsme nevděční parchanti, co jí dali jen samé pi… Jako vzhledem k tomu, že nás teď živím já a na vánoční dárky jsem šetřila po padesáti korunách odkládaných na stranu (ví, jak má tom jsme)..tak to byla pro mě velká síla a rozhodně se přes to jen tak nepřenesu.

No a tchánovi jsme přivezli taky plnou tašku dárků. Jemu i jeho partnerce. No a děti dostali každé jednu věc po stovce a my vůbec nic. Měl teda něco o tom, že se dnes s dárkem zastaví, ale jak jsem čekala, ticho po pěšině.

Uprimne nechapu vas, sami mate hluboko do kapsy, ale kazdymu nakupujete, jako kdybyste byli ve vate. A proc? Sama vidis, ze pro nic. Kdyz na to nemam, tak to nedelam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat