Mohl spolknout magnetek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.18 14:50
Mohl spolknout magnetek?

Ahoj, mám 6 měsíčního syna. V nestřeženém okamžiku na zemi v pokojíku vzal udici co s ní starší děti loví rybičky magnetem. Hrál si s ní a najednou koukám magnet pryč. Ale stalo se už dřív že vypadl. Teď nevím zda už tam nebyl nebo ho syn spolkl. Magnet je slabý kulatý, asi 1 cm v průměru. Na zemi jsem všude hledala, není. Nevím jestli není zapadlý někde v bordelu v boxíkách. Syna jsem celou dobu slyšela, kdyby to spolkl myslím že by kašlal ale nemám zkušenosti. Jsem docela vyděšená, doma s dětma sama. Myslíte že půlroční dítě by to spolklo aniž by se dusilo? A co by mu to mohlo udělat? Mám jít do nemocnice? Jak tam na mě budou koukat? Ale zas mám hrozný strach, i když není jisté že ho spolkl tak co když mi třeba umře a já si to budu vyčítat že jsem měla jít? Že jsem kráva že jsem to neuhlídala to vím to mi psát nemusíte.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Lucie Lexová
Kecalka 325 příspěvků 23.10.18 14:54

Pokud spolk pouze 1 magnet, měl by vyjít brzy ven se stolicí. Pokud je ale reálná šance, že spolkl minimálně 2, běžte okamžitě na pediatrii do nemocnice (pokud by spolkl 2 a ty magnety mezi sebe secvakly kus střeva, že to život ohrožující stav).

Katka372
Stálice 93 příspěvků 23.10.18 14:55

Já slyšela, že spolknout magnet je smrtelně nebezpečné.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.18 14:55

@Lucie Lexová pouze 1 to vím na 100%. Žádné jiné doma nemáme, mám z toho respekt…

Heivka
Závislačka 3200 příspěvků 23.10.18 14:57

Tak pokud je ten magnetek jeden a malý může bez problému projít, problém je kdyby ty magnety byly dva nebo by k tomu spolknul něco kovového. Takže radši bych jela na pohotovost, aspoň budete vědět na čem jste.

Uživatel je onlineJar Jar
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 23.10.18 15:00

Mohl. Hlavně mu už nedávej druhý :-) Kontrolní rentgen za tři dny.

blumen
Hvězda diskuse 42017 příspěvků 23.10.18 15:04

V tomto pripade bych sla na rentgen. Magnet je strasne nebezpecny, protoze pokud se priblizi ke kovu, treba lednici nebo topeni, tak muze pak tim tlakem protrhnout strevo.

Dle me by se zakuckal. Ale pokud ho nenajdete, je lepsi rentgen.

JinyUhelPohledu
Nováček 4 příspěvky 23.10.18 15:20
@blumen píše:
V tomto pripade bych sla na rentgen. Magnet je strasne nebezpecny, protoze pokud se priblizi ke kovu, treba lednici nebo topeni, tak muze pak tim tlakem protrhnout strevo.Dle me by se zakuckal. Ale pokud ho nenajdete, je lepsi rentgen.

Co to pisete za nesmysly? Videla jste nekdy takovy magnetek? Si myslite, ze pres brisni stenu se spoji s kovem? To je nesmysl. Nebezpecny je, pokud se spoji s jinym spolknutym kovem, nebo magnetem.

LindaPraha
Extra třída :D 13539 příspěvků 23.10.18 15:23

@blumen dej mu @JinyUhelPohledu :mrgreen:

JinyUhelPohledu
Nováček 4 příspěvky 23.10.18 15:28
@LindaPraha píše:
@blumen dej mu @JinyUhelPohledu :mrgreen:

Tak ja nevim, ale takto desit uz dost vydesenou matku se mně zdá dost přes čáru. Ja jsem velmi přecitlivělá, co se týká zdraví, ale toto je opravdu hloupost. Lednice si maleho pritahne, protoze možná snedl maly kousek a perforuje mu strevo :nevim:

Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 23.10.18 15:38
@blumen píše:
V tomto pripade bych sla na rentgen. Magnet je strasne nebezpecny, protoze pokud se priblizi ke kovu, treba lednici nebo topeni, tak muze pak tim tlakem protrhnout strevo.Dle me by se zakuckal. Ale pokud ho nenajdete, je lepsi rentgen.

Navenek určitě ne. Síla magnetu slábne se třetí mocninou vzdálenosti, přes břišní stěnu a kůži už není šance se k něčemu přimagnetovat. Jediné nebezpečí by bylo, kdyby děcko spapalo ještě další magnety nebo šroubky :-) Zase nepřehánějte :-)

blumen
Hvězda diskuse 42017 příspěvků 23.10.18 15:40
@JinyUhelPohledu píše:
Tak ja nevim, ale takto desit uz dost vydesenou matku se mně zdá dost přes čáru. Ja jsem velmi přecitlivělá, co se týká zdraví, ale toto je opravdu hloupost. Lednice si maleho pritahne, protoze možná snedl maly kousek a perforuje mu strevo :nevim:

Pisou to v knizkach a i v clancich o magnetech na netu ;)

Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 23.10.18 16:03
@blumen píše:
Pisou to v knizkach a i v clancich o magnetech na netu ;)

Tak si to zkus. Vezmi si do dlaně magnet a vyzkoušej, z jaké vzdálenosti se začne chytat třeba na ty dvířka od ledničky :-) Sama uvidíš, že na netu píšou blbosti :-)

Heivka
Závislačka 3200 příspěvků 23.10.18 16:56

@blumen To Jo ale to kdyby dítě spolklo silný magnet z elektromotoru, měli jsme ho doma, u kovových zárubní držel i přes ruku a dost to bolelo, ale aby ho někdo spolknul, no možná tak lidožravá krajta.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Bávo za 700 tisíc na usmířenou! Růžička si svou Marušku snadno koupil zpět

Chvíli to vypadalo, že je s láskou mezi hokejovým trenérem Vladimírem... číst dále >

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >