Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Zdravím, myslíte, že to jsou neštovice?
V kontaktu jsme byli přes 3 týdny. Třetí den dceři vyskakuje vyrážka. Na zadku a břiše. Prvně to vypadalo jako kopřivka, pak potnicky. Ale ráno to třeba skoro nemá, odpoledne to vyskace. Přijde mi to takové maličké na neštovice.
To nebudou neštovice. Ty začínají obvykle jednou hlavní velkou neštovicí v oblasti hlavy nebo horního hrudníku, která se zvětší, praskne a zaschne.
Obě děti měly neštovice zároveň a každý trochu jiné vyrážky a úplně jiný průběh. Takže je to opravdu hodně individuální.