Moje děti nevěří na Ježíška a jsme na koberečku už podruhé

5098
6.12.23 08:27

Moje děti nevěří na Ježíška a jsme na koberečku už podruhé

Téma zakládám spíš, že si chci odfrknout a asi dostanu stejně čočku, ale…

Naše dítě je dost zvídavé. Od tří let řeší smrt, Vánoce, oteplování a já nevím co. A je silně citlivý na lež nebo líp řečeno realitu. Takže prostě u nás otázky po původu dárků byly rychle na stole a my mu odpovídali popravdě. Samozřejmě jsem taky řekla, že jiné děti věří na Ježíška a nebudeme jim to říkat.

Nedávno seděli ve školce v kroužku, učitelka se zeptala: „Táaaaak děti, a kdoooo nosí dárky, víte?“ No a syn prostě vyhrknul, že rodiče. Tak jsme museli na kobereček. Oba. Ať mu domluvíme a že se to neříká. A já mu to samozřejmě zopakuju. Jen jsem asi unavená z tohohle neustálého řešení a drama, syna je mi taky líto, že mu to celé přijde asi jako podvod a obávám se, aby nebyl „za toho potížistu“ :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Charlotti
6.12.23 08:32

To neni tvoje povinnost diteti lhat a vymyslet si Jeziska. My to tak delame, ale nikdo nas nutit nemuze. Bych se školkou rychle vybehla…

  • Citovat
  • Upravit
3000
6.12.23 08:33

No tak bych si učitelku podala.
Zeptala se a dostala odpověď.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
53190
6.12.23 08:33
@Zmatka píše:
Téma zakládám spíš, že si chci odfrknout a asi dostanu stejně čočku, ale…

Naše dítě je dost zvídavé. Od tří let řeší smrt, Vánoce, oteplování a já nevím co. A je silně citlivý na lež nebo líp řečeno realitu. Takže prostě u nás otázky po původu dárků byly rychle na stole a my mu odpovídali popravdě. Samozřejmě jsem taky řekla, že jiné děti věří na Ježíška a nebudeme jim to říkat.

Nedávno seděli ve školce v kroužku, učitelka se zeptala: „Táaaaak děti, a kdoooo nosí dárky, víte?“ No a syn prostě vyhrknul, že rodiče. Tak jsme museli na kobereček. Oba. Ať mu domluvíme a že se to neříká. A já mu to samozřejmě zopakuju. Jen jsem asi unavená z tohohle neustálého řešení a drama, syna je mi taky líto, že mu to celé přijde asi jako podvod a obávám se, aby nebyl „za toho potížistu“ :nevim:

Moc se mi nechce věřit, že si vás pozvali do školky kvůli tomuto. Navíc, už to řekl, tak teď už to asi těžko napravíte :nevim: U nás „věří“ ještě i děti 11 a 8 let. Ne proto, že bychom je udržovali ve lži, ale proto, že nechtějí přijít o to kouzlo ;) Ona se ta pravda dá podat různě. Například, že kdo nevěří na Ježíška, tomu dárky nosí rodiče ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3792
6.12.23 08:33

Ne. Řekla bych učitelce, že neexistuje. Nebudu učit dítě, že lhaní je v pořádku. Nemá se ptát, když nechce slyšet odpověď. O to spíš, když se sama zeptala! :zed: To je od ní fakt vrchol. Já bych sebe i dítě rázně bránila, a řekla, že takhle teda fakt ne-e.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3811
6.12.23 08:34

Gratuluju, máš velmi inteligentní dítě. Ale na druhé straně, když bude takhle chytrý, tak bude stejně skoro všude narážet. Zvlášť, když zároveň nebude empatický, jako to předvedl ve školce. Když jsi mu řekla, že to nemá ostatním dětem říkat, tak měl alespoň mlčet, a ne to kazit jiným dětem. Bohužel, to tak často bývá, komu je naděleno na jedné straně, zase mu pak chybí jinde.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Charlotti
6.12.23 08:34
@unuděná píše:
Moc se mi nechce věřit, že si vás pozvali do školky kvůli tomuto. Navíc, už to řekl, tak teď už to asi těžko napravíte :nevim: U nás „věří“ ještě i děti 11 a 8 let. Ne proto, že bychom je udržovali ve lži, ale proto, že nechtějí přijít o to kouzlo ;) Ona se ta pravda dá podat různě. Například, že kdo nevěří na Ježíška, tomu dárky nosí rodiče ;)

presne tak… i ucitelky to mohly zahrat do autu

  • Citovat
  • Upravit
53190
6.12.23 08:35
@Charlotti píše:
presne tak… i ucitelky to mohly zahrat do autu

Ano, celkem by mě zajímala přímá reakce učitelky ve třídě. Já bych normálně řekla, že někde nosí rodiče, jinde Ježíšek a jinde zase Santa :nevim: Proč z toho dělat drama. A zvát si rodiče na kobereček, že jejich dítě řeklo pravdu? Fakt tomu moc nevěřím, spíš tam bylo ještě něco dalšího.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5098
6.12.23 08:36
@unuděná píše:
Moc se mi nechce věřit, že si vás pozvali do školky kvůli tomuto. Navíc, už to řekl, tak teď už to asi těžko napravíte :nevim: U nás „věří“ ještě i děti 11 a 8 let. Ne proto, že bychom je udržovali ve lži, ale proto, že nechtějí přijít o to kouzlo ;) Ona se ta pravda dá podat různě. Například, že kdo nevěří na Ježíška, tomu dárky nosí rodiče ;)

Ne nepozvali, vzali si nas bokem, kdyz jsme ho vedli. A ja mam skolku rada a ucitelky jsou prima, spis me tohle cele mrzi. Nechci, aby se detem kazily Vanoce, je mi lito syna, celkove moc nevim, co bych s tim kor ted jako mela delat…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21311
6.12.23 08:36

Ber to zase z pohledu tech ostatních dětí. My jsme na Ježíška nehráli nikdy, nesedí mi to, ale kluci naštěstí vždy udrželi pusu zavrenou. Mrzelo by mne, kdyby ostatním takhle vykecali jak to je.

Ale uhlídat je nonstop nejde, zvlášť, když jsi mu vysvětlila, aby to ostatním neříkal. Takže pokud to fakt neudelal schválně (jsou takoví experti, co dávají najevo převahu a jak jsou velcí), tak bych to dal neřešila.

Za potizistu určitě nebude, kdybys věděla, co musí ve školce s dětmi řešit mamka - tohle je jen malá drobnost.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3792
6.12.23 08:36
@Da12 píše:
Gratuluju, máš velmi inteligentní dítě. Ale na druhé straně, když bude takhle chytrý, tak bude stejně skoro všude narážet. Zvlášť, když zároveň nebude empatický, jako to předvedl ve školce. Když jsi mu řekla, že to nemá ostatním dětem říkat, tak měl alespoň mlčet, a ne to kazit jiným dětem. Bohužel, to tak často bývá, komu je naděleno na jedné straně, zase mu pak chybí jinde.

Ale on neběhá po školce a nevytrubuje to, učitelka se přímo zeptala! :cert:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
22752
6.12.23 08:37

Zase to ber, ze vetsina deti v tomto veku na Jeziska veri a takto jim to muze zkazit. Kdyz je tak vyspely, tak by mohl chapat, ze jini veri. Skolka je kolektivni zarizeni a je tam tech deti hodne a je spravne se prizpusobit. Ale samo to ta ucitelka muze i detem vysvetlit, ze nekdo veri a nekdo ne.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Charlotti
6.12.23 08:37
@Zmatka píše:
Ne nepozvali, vzali si nas bokem, kdyz jsme ho vedli. A ja mam skolku rada a ucitelky jsou prima, spis me tohle cele mrzi. Nechci, aby se detem kazily Vanoce, je mi lito syna, celkove moc nevim, co bych s tim kor ted jako mela delat…

Klid. :-) Myslim, ze dneska se stane ve skolce jine drama a na toto si nikdo uz nevzpomene.

  • Citovat
  • Upravit
5098
6.12.23 08:37
@unuděná píše:
Ano, celkem by mě zajímala přímá reakce učitelky ve třídě. Já bych normálně řekla, že někde nosí rodiče, jinde Ježíšek a jinde zase Santa :nevim: Proč z toho dělat drama. A zvát si rodiče na kobereček, že jejich dítě řeklo pravdu? Fakt tomu moc nevěřím, spíš tam bylo ještě něco dalšího.

Tu reakci taky neznam, podle me se na to da rict, ze ruznym detem nosi darky ruzni lide nebo bytosti a bylo by.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
53190
6.12.23 08:38
@Zmatka píše:
Tu reakci taky neznam, podle me se na to da rict ze ruznym detem nosi darky ruzni lide nebo bytosti a bylo by.

Nejspíš to tak učitelka taky udělala. Cos jí řekla, když to s tebou probírala?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Chrastítko Špendlík

  • (4.6) + 67 recenzí

Dudlík Perfect

  • (4.7) + 53 recenzí

BABY NA UCPANÝ NOS 50 ML

  • (4.9) + 41 recenzí

Dudlík Space 0–6m

  • (4.9) + 41 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek