Mononukleóza

347
5.5.10 20:40

Mononukleoza

Ahoj,jsme hospitalizovani s mym synem v nemocnici,zjistili mu dnes z krevnich testu mononukleozu.Je mu teprve 27 mesicu.Jsem z toho takova rozhozena,nepripravena na to,ze by mohl takhle onemocnet.Zitra mu jeste budou delat jaterni testy a pusti nas domu.Je tu nekdo,kdo ma zkusenost s tohle nemoci u ditete?Diky za vsechny ohlasy ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Michaelakkk
5.5.10 20:49

no u dítěte zkušenost nemám ale mám zkušenost se sebou chytila jsem ji od přítele před 4 lety…

• Nahlásit
  • Citovat
28793
5.5.10 20:52

Emička měla podezření na mononukleozu teď v dubnu.Taky byla hospitalizovaná v nemocnici.Mononukleozu jí nakonec ani přes zvýšené jaterní testy neprokázali..

Taky jsem měla strach,když jsem to slyšela,ale mě naše dr.i v nemocnici uklidnili,že u tak malého dítěte by to neznamenalo nic vážného.Prý hodně dětí toto onemocnění prodělá,aniž by se o tom vědělo.Dnes už se netrvá na přísné jaterní dietě,samozdřejmě záleží na stavu pacienta,jeho jaterních testů.U malého dítěte stejně většinou nedáváme nic smaženého,kořeněného,tak to neznamená ani výrazné omezení.

Prý to obecně malé děti snáší velmi dobře.

Emičku taky ještě po čase čekají kontrolní jaterní testy,ale konečná diagnoza byla jiná.
Držím pěsti,ať se malý brzy uzdraví :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2904
5.5.10 20:58

Ahojky,

tak my ji měli se sestrou cca v pubertě, ale její syn jí měl, no mohlo mu být tak 2 a půl, u něj se to teda projevovalo úplně jinak než u nás - klasicky jako angína, on měl zduřené uzliny za ušima, takže měli podezření na přiušnice, ale dr. jim řekla, že buď toxoplazmoza nebo mononukleoza, nebyl v nemocnici, ale držel poté jaterní dietu a docela dlouho, měl neskutečně mírný průběh, ale dlouho se mu netvořili protilátky, byl potom často nemocný.

Neboj bude dobrý. Ale chápu, když děti marodí, rodiče šílí. Ta bezmoc prťátkům pomoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
5.5.10 21:02

diky za uklidneni:-)s tou dietouto taky nevidim tak cerne…varim celkem zdrave,jen maly miluje zajisene polevky a to nevim,jestli je zrovna vhodne…a taky zboznuje omacky,vlastne nic jineho krom tehle dvou druhu teple stravy moc nechce jist,tak nevim,jak to zvladneme…
to nemuzu delat ani kure na paprice,kdyz mu tam pak dam misto smetany jogurt?vsude pisou,ze se nesmi smazit tak to ani jako cibulka na zaklad omacky??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3706
5.5.10 21:07

Maly 4,5 roku ji mel ted v lednu. Dietu drzel jenom 14 dni ( dostal hotovky pro velka mimina :oops: ale oni mu chutnaji :). Mel zvetsene vsechny uzliny-zprava z ultrazvuku n a pul stranky a jatra a slezinu.Po 14 dnech uz byly jaterni testy v poradku.A na 3 mesici dostal zakaz detskeho kolektivu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24837
5.5.10 21:08

Ahoj, Davča mononukleozu prodělal v necelých 3 letech. Začalo to zduřenými uzlinami na krku, byli jsme na pohotovosti, dostal Prednison. Samozřejmě je třeba dodržovat klidový režim, dieta (ale jak už psala Jana, tříleťák se necpe bůh ví čím nezdravým :wink: ). Na kontrole jaterních testů jsme byli jednou, cca po 14 dnech a byly OK :-) Někdo to prodělá ani o tom neví a přijde se na to náhodou a někdo to odskáče s plnou parádou jako já, když jsem s mononukl. skončila na infekčním :roll:
Neboj, bude to dobré :-) Držím pěsti, ať je malý brzo v pořádku :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2904
5.5.10 21:12

fragol taky jsem ležela na infekčním. A ta dieta nesmí se hlavně alkohol, takže pozor u těch tříletých, smažený, slaný a čokoláda - kakao. Omáčky, polívky dle mého v pohodě, když mu to hodíš trošku dietně, moje sestra je třeba trošku fanatik, takže malý nesměl nic a mám pocit, že to vydržela skoro rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
5.5.10 21:36

3 mesice zakaz detskeho kolektivu???to je nejaka, s promminutim,blbost nebo ne?to si teda neumim predstavit.A co kdyz to ma dospely?To taky 3 mesice nemuze mezi lidi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28793
5.5.10 21:38

Známá to měla v pubertě a byla doma 2 měsíce.Dietu měla přísnou.Nemohla chodit do školy.Vždycky záleží na stavu konkrétního člověka a jeho konkrétních jaterních testů a ostatních výsledků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2904
5.5.10 21:43

lupi nevím, jak to bylo myšleno, ale řekla bych, že by se dítě 3 měsíce nemělo strkato do školky, protože má oslabenou imunitu, já měla mono… v osmé třídě a byla jsem doma od začátku listopadu do skoro konce ledna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3378
5.5.10 22:09

Měla jsem mononukleozu v 15ti. Průběh jako hoodně silná angína (brečela jsem, když jsem musela něco sníst, nebo polknout prášek jak mě bolelo v krku)+ obří opar.
Jinak dietu jsem měla poměrně přísnou a doma jsem byla přes 2 měsíce, z toho měsíc jsem byla fakt zavřená jen doma, druhý měsíc jsem měla alespoň dopolední vycházku. :roll: A dietu jsem měla tak půl roku.

Držím palce, ať je brzo dobře. Dětičky to často fakt lépe snáší než my, dospěláci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28793
6.5.10 06:20

Já k tomu pro doplnění připíšu,že nejde jen o tu oslabenou imunitu po prodělaném onemocnění.Ale zákaz kolektivu a sportování je i proto,že u těžších případů bývají zvětšena játra,někdy i slezina.Pro lékaře jsou při zvětšení normálně hmatná jako volná rosolovitá hmota.Hrozí poranění,natržení a krvácení do vnitřních orgánů.To se nemusí stát jenom při sportu,ale i při normálním blbnutí ve školce nebo škole..

A nemocí podobných mononukleoze je víc,jsou různé formy,existuje i syndrom infekční mononukleozy.
Mě v nemocnici říkali,že ty lehoučké formy,kdy jsou jaterní testy trochu zvýšené a za dva týdny v pořádku,může to být toto.Ne pravá mononukleoza..
Při těžké,pravé mononukleoze nemusí být jaterní testy v pořádku měsíce,někdy i rok.A je nutná skutečně dlouhá rekonvalescence..

Ale je to případ od případu.Nedá se to zevšeobecnit.Dnes se už pacientům šije dieta na míru,podle jeho stavu.Někdo má lehčí,někdo přísnější.

Ale prý hodně dětí něco podobného prodělá,ani o tom neví.Nikdo nezkoumá protilátky na EB virus nebo cytomegalovirus..Snad jsem to napsala dobře - nejčastější původci mononukleozy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3706
6.5.10 09:51

Syn nesmel do skolky 3 mesice ,kvuli oslabene imunite.Ted tam byl tyden a uz je zase doma a nastydly.Mel mononukleozu zpusobenou CMV .V nemocnici si nas nenechali,protoze jsem doma s miminem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
7.5.10 14:41

ahoj vsichni,
tak nas vcera pustili domu.Vitek je na tom dobre,v krku prakticky uz nic,aft zmizel,ale co je dulezite-JATER TESTY jsou OK!!!!Jsem stastna,protoze temer nemusime drzet vubec zadnou dietu a ven muzeme uz po vikendu…
tak to snad vse dobre dopadne a budeme v poradku!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama