Reklama

Mononukleoza u 4 levého dítěte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Luciet2
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 21.12.16 18:51
Mononukleoza u 4 levého dítěte ???

Zdravim mamky,
mate někdo zkušenost?
Od čtvrtka něco jako angína tak ATB ospen pak teploty nebyly. Až v neděli najednou 39. Od té doby pořád 39.7 srazime pouze na 38. Dnes nás dr poslala do nemocnice. Hospitalizace že bakteriální onemocnění v krvi takže ATB do žíly, která nám samozřejmě nejde napichnout(už pichaly 7krat a praská:()
Leukocyty 17000 a prý zvetseny játra a slezina že zítra pujdem na rtg.
Prej zatím neví co léčí, má teda sirokospektralni ATB a ted zas 39.8
Ja osobně myslím že mononukleoza:( Tim pádem nás asi nepustí a zadny vanoce:(
Co myslíte? Máte někdo zkušenost? Pominou někdy ty horecky?:(

Reklama

Reakce:

medunka23
Kelišová 6779 příspěvků 21.12.16 19:14

Na mononukleozu se dělají testy, minulý týden je dělali mojí 3leté, takže to vím. Takže je určitě už dělali, jinak pokud ty horečky nejdou srazit ani v nemocnici, tak bych asi vánoce neřešila, uděláte si je později, hlavně ať je prckovi dobře a vyléčený :hug: :hug:

Luciet2
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 21.12.16 19:16

@medunka23 to je jasny:) to neřeším. Jako vyloženě testy na mono?

medunka23
Kelišová 6779 příspěvků 21.12.16 19:22

Jo, malá se vysypala po ATB co měla na zánět ouška, ale takovým způsobem, že jsem sní frčela na pohotovost o víkendu a tam mi dali zprávu přímo s žádostí na testy na mnonukleozu, i ty leukocity se přitom sledují, spíš si myslím že to mononukleoza u vás nebude, ve zprávě mi právě napsali, že poté by nasadili ten ospen co už ty jsi pro prcka dostala.

K82
Ukecaná baba ;) 1078 příspěvků 7 inzerátů 21.12.16 20:06

@Luciet2
ano, to vypada na mono, ale na ni atb nezabiraji, je to virove onemocneni.atb se davaji pouze u
v pripade pridruzene bakt. infekce nebo velkeho zanetu. a ano, z krve se zjistuje hodnota tzv. CMV a EBV viru, ktera mono potvrdi/vyvrati. a pak take jaterni testy. hodne stesti a at je ditko brzy fit!

Luciet2
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 21.12.16 23:55

@K82 no máme právě bakteriální z krve infekcí plus asi tu mono uvidíme výsledky za 3 dny

Luciet2
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 21.12.16 23:57

@medunka23 no taky se trošku osypala zde po nových atb co ji pichaji ale fenistyl a je to fuč. Mame bakteriální infekcí plus možná mono prý výsledky teda za 4 dny

medunka23
Kelišová 6779 příspěvků 22.12.16 08:51

@Luciet2 tak pokud zabral fenistyl, tak mono to nejspíš nebude, to mi říkala dr na pohotovosti, že to by na to nezareagovala. Ale může mít třeba atypický průběh… Jinak tedy nevím, ale já měla výsledky do odpoledne, u sebe když jsem jí měla před 16ti lety do druhého dne :nevim: :nevim:

Luciet2
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 22.12.16 23:47

@medunka23 no tak vypadá to na zápal plic asi, nález na rtg

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Gondík, Měcháček a Hanuš ve hře Zkurvení havlisti: Nazí muži, co rozumí všemu

Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu. Přesně tak mluví tvůrci... číst dále >

Telefon za volant nepatří! Snad to byla u Patricie Solaříkové jen výjimka

Používání mobilního telefonu za volantem je sice od roku 2002 na českých... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama