Mononukleóza u kojence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bgf
Stálice 67 příspěvků 13.02.18 14:38
Mononukleoza u kojence

Dobry den,

Dceři ( 11 měsíců) zjistili z krve pozitivní EBV IgM - primoinfekci EBV viru. Jaterní testy ( AST, ALT) měla v normě. Měla asi čtyři dny teploty a teď ma rýmu a občas kašle.

Znamená to, ze ta infekce teď probíhá a je to mononukleóza? Nebo mám čekat, ze se to ještě projeví- četla jsem, ze inkubační doba je 4-6 týdnu.

Za dva týdny jdeme na kontrolní krevní test.

Mate někdo zkušenosti s touto infekci z miminka?

Děkuji

Reklama

Reakce:

enyf
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 13.02.18 16:44

Pokud se správně pamatuji, tak mononukleoza lze z krve zjistit až asi měsíc po jejím propuknutí, až si tělo vytvoří protilátky, protože právě protilátky se testují. Takže dcera se nakazila již dřív, mononukleoza nemusela propuknout vůbec (a teď už nepropukne), prostě se dcera v minulosti nakazila virem, který se většiny lidí mononukleozou neprojeví, ačkoli jí u některých lidí způsobí. To znamená, že se můžeš nakazit virem, co způsobuje mononukleozu, ale přesto u tebe nemusí propuknout.

Kašel a rýma navíc nejsou příznaky mononukleozy.

zoy
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 13.02.18 16:54

Asi v roce jsem měla mononukleozu (dle dokumentace), podle rodičů se to projevilo pouze zvětšenými krčními uzlinami a pak nevědí, protože mě soudruzi zavřeli na měsíc na infekční a rodiče mě mohli vídat přes okno. Dcera měla mononukleozu ve 3 letech, také výrazně zvětšené krční uzliny, tak to dr. radši nabrala. Měla lehce zvýšené AST a kromě těch uzlin jí nic nebylo.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

„Jouda“ Youd chtěl zabít ženu a dítě: V letadle, kterým vletěl do domu, uhořel sám!

Některé věci vám prostě hlava nebere. Člověk ještě pochopí, že se někdo po... číst dále >

Šlechtová zase jede bomby: Po tragédii v Janově se fotila se zříceným mostem na své dovolené!

Bývalá ministryně obrany Karla Šlechtová (41) má na dovolené na Balkáně... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama