Mononukleóza u kojence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bgf
Stálice 56 příspěvků 13.02.18 14:38
Mononukleoza u kojence

Dobry den,

Dceři ( 11 měsíců) zjistili z krve pozitivní EBV IgM - primoinfekci EBV viru. Jaterní testy ( AST, ALT) měla v normě. Měla asi čtyři dny teploty a teď ma rýmu a občas kašle.

Znamená to, ze ta infekce teď probíhá a je to mononukleóza? Nebo mám čekat, ze se to ještě projeví- četla jsem, ze inkubační doba je 4-6 týdnu.

Za dva týdny jdeme na kontrolní krevní test.

Mate někdo zkušenosti s touto infekci z miminka?

Děkuji

Reklama

Reakce:

enyf
Ukecaná baba ;) 1520 příspěvků 13.02.18 16:44

Pokud se správně pamatuji, tak mononukleoza lze z krve zjistit až asi měsíc po jejím propuknutí, až si tělo vytvoří protilátky, protože právě protilátky se testují. Takže dcera se nakazila již dřív, mononukleoza nemusela propuknout vůbec (a teď už nepropukne), prostě se dcera v minulosti nakazila virem, který se většiny lidí mononukleozou neprojeví, ačkoli jí u některých lidí způsobí. To znamená, že se můžeš nakazit virem, co způsobuje mononukleozu, ale přesto u tebe nemusí propuknout.

Kašel a rýma navíc nejsou příznaky mononukleozy.

zoy
Ukecaná baba ;) 1487 příspěvků 13.02.18 16:54

Asi v roce jsem měla mononukleozu (dle dokumentace), podle rodičů se to projevilo pouze zvětšenými krčními uzlinami a pak nevědí, protože mě soudruzi zavřeli na měsíc na infekční a rodiče mě mohli vídat přes okno. Dcera měla mononukleozu ve 3 letech, také výrazně zvětšené krční uzliny, tak to dr. radši nabrala. Měla lehce zvýšené AST a kromě těch uzlin jí nic nebylo.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak to jen dělal? Vědci popsali Jacksonův trik s popíráním gravitace

Vzpomínáte si na tanec Michaela Jacksona v klipu Smooth Criminal? Král popu v... číst dále >

Vedle něj sedět doma nebude! Kopřivová opět odjela bez Jágra, prý na týdny

Modelka Veronika Kopřivová (27) opět utíká od svého přítele Jaromíra Jágra za... číst dále >

Články z Ona Dnes

Slavné matky po čtyřicítce se varování odborníků nebojí

Ačkoli gynekologové ženy před mateřstvím ve starším věku spíše varují, matky... číst dále >

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

Reklama