Monstrozní obezita

Anonymní
19.2.14 11:05

monstrozni obezita

Prosím o anonymitu… :oops:
Minulý týden jsem byla hospitalizová na gyndě kvůli zákroku a v propouštěcí zprávě jsem se dozvěděla, že jsem monstrózně obézní a že bylo těžké se dostat k rodidlům i přes roznožení atd.
Vím, že jsem dost při těle ale mám milujícího manžela který mě má takovou rád, cítím se opravdu dobře a nikdo mi nikdy nic neřekl ani praktický lékař.
výšku mám 164cm a váhu 110kg…
nikdy jsem neměla problém ani s muži před manželem… Otěhotněla jsem na první pokus a taky vše bylo v pořádku.
ale ty dvě slova jak kdybych byla monstrum, to mě dostalo :( jsem fakt monstrum?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

19.2.14 11:09

Monstrum nejsi, pokud se cítíš šťastná a spokojená.
Ale zamyslela jsi se třeba nad tím, jaká je to zátěž pro tvoje srdce a klouby?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.2.14 11:10

Monstrum? Neeeee to nejsi..to si vůbec neříkej proboha :zed: :hug: ja mám 172 cm a před porodem jsem měla těch 110.teď mám 92 a mám obezitu.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.2.14 11:10

@zelenaprisera ano jistě… ale nevím co mám dělat, bylo mi řečeno, že mám k tomu gen. předpoklady, jinak jím pravidelně, malé porce, hýbu se… ale furt jsem stejná :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
6302
19.2.14 11:11

To je lékařský termín. Jako že velká obezita, rozhodně to neznamená, že jsi monstrum. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2440

To monstrozni, jsem tedy nikdy nikde necetla..jako ve zprave od mudr a to jsem sla rodit s mega nadvahou.

Vim, ze si spokoje, ale spis bych se zamyslela nad tim, jestli ta,,spokojenost" stoji za znicene zdravi. Mame tady uzavrenou skupinu, kde spolecne uspesne hubneme, vysledky jsou krasne. Kdyby si chtela, muzes se pridat. Na tvoji vysku 110kg, je dost. Hlavne zatez na klouby. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3696

Monstrozní budova je taky jen veliká budova a ne budova, co vypadá jak monstrum. :) Pokud se cítíš dobře ty, tak si z toho slovíčkaření nic nedělej. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2777
19.2.14 11:12

Určitě nejsi monstrum, ale je pravda, že je to velká zátěž pro klouby a srdce, případně i pro další těhotenství. Ale chápu tě, já mám také v papírech obezitu druhého stupně. Mám 156cm a 92 kg :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2440
@Anonymní píše:
@zelenaprisera ano jistě… ale nevím co mám dělat, bylo mi řečeno, že mám k tomu gen. předpoklady, jinak jím pravidelně, malé porce, hýbu se… ale furt jsem stejná :nevim:

gen. predpoklady muzou byt. Mozna nikdy nebudes modelka, ale treba na 80kg, co? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171

To je podle mě strašně drsné a tohle by si snad ani neměli dovolit tam psát. Možná poradit co s tím nebo si s tebou promluvit, ale takhle je to hnusné. Možná, že poměr váha x výška jsou trochu nerovnoměrné, ale pokud se ty cítíš dobře a nemáš z toho komplexy sama, tak si z nějaké zprávy nic nedělej. Pokud tě to zaskočilo a přemýšlíš nad tím, zkus s tím něco udělat. Třeba pár kilo a uvidíš, jak se budeš cítit potom. Já se svou váhou taky teď bojuju. Mám 165 cm a 80kg, po roce porodu mi stále „nadbývá“ 10kg, abych se dostala do původní váhy. Začala jsem před měsícem být hodně aktivní, jíst pravidelně a lehčeji a cítím se dobře. Ne kvůli okolí, ale kvůli sobě. Držím pěsti a ještě jednou…nic si nedělej z důležitých doktorských keců. ;)

Příspěvek upraven 19.02.14 v 11:15

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jitka1976

Je to dost…pokud ti to nevadí psychicky, mělo by zdravotně…rychle si ničíš tělo…srdce, klouby…a mohlo by se stát, že to v pozdějším věku budou těžce snášet tvé děti…hloupé poznámky ostatních dětí, dokážou být hodně kruté…
Pokud to nemáš ze zdravotních důvodů (štítná žláza apod.), tak bych zkusila pomaloučku dát dolů pár kilo…procházky svižnějším tempem, upravit jídelníček…

• Nahlásit
  • Citovat
8780

Ne nejsi monstrum. Doktor si pravděpodobně spletl termíny a chtěl napsat „morbidní obezita“, což je specifický termín pro lidi s BMI nad 40 bodů a tam ty spadáš. Cítíš-li se dobře, je to fajn, pokud nemáš psychické problémy, je to super! Ale ta váha by ti v budoucnu mohla činit zdravotní potíže a něco by to rozhodně shodit chtělo, to si nenalhávejme. To, že se doktoři nedostanou, kam potřebujou, tomu jen nasvědčuje a je to jedna z mnoha možných komplikací..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7731
19.2.14 11:13

Od těch doktorů je to hrozný ten přístup, ale mají částečně pravdu je to už silná obezita a tak to asi mysleli. Já mám 88kg při výšce 167 a taky si připadám tlustá a proto hubnu. Bohužel patřím k těm co mají problém otěhotnět tak i proto chci zhubnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Monstrum určitě nejsi, já měrím 167cm a vážím 126 kg. Otěhotněla jsem bez problému, těhotenství dobrý a porod řekla bych normální.
Monstrozni znamená morbidní. Je to prostě obezita posledního stupně dle vypočteného BMI.

• Nahlásit
  • Citovat
7213

Monstrum nejsi, ale obezni jsi…Bohuzel je to tak…

Vsak tohle neni konecna, muzes zhubnout a fyzicky byt na tom lepe, budes se citit jeste vic, chlap bude na tebe hrdy, ze am doma kocku, milovat te muze, ale neznam chlapa, ktery chce mit doma kulicku…

Ja byla taky tlusta…Mela jsem metrak a muj pritel me miloval, ale vedela jsem, ze uvnitr moc spokojeny neni, ze by se rad dival na peknou zenskou, mela jsme zdrav. problemy…Zhubla jsem 35kilo a citial jsem se neskutecne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama