Reklama

Morfologie 1%

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

keirinka
Kecalka 189 příspěvků 05.12.17 12:47
Morfologie 1%

Ahoj holky, potrebuju trochu povzbudit, manzeluv spermiogram nedopadl dobre a i kdyz si to snazim nebrat a beru veci pozitivne, bojim se, ze nebudeme moct mit dite… mame sanci na poceti s normalni morfologii jen 1%?? Pocet byl ok, pohyblivost moc ne -celkova 45% a z toho progresivni jen 30%… budu rada za vase zkusenosti a zivotni pribehy…

Reklama

Reakce:

Lentilkaaa83
Závislačka 3052 příspěvků 05.12.17 13:01

Ahoj, přítel je na tom taky bídně. Nepamatuji si kolik, ale přirozené početí šance 0,5 %. S každou kontrolou výsledky horší a horší i přes vitamíny. IVF nám vyšlo na první pokus a teď máme 5 měsíční holčičku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.17 13:08

Můj partner měl morfologii také 1%, přičemž 99% defekt hlavičky (brání postupu do vajíčka, je to horší než defekt krčku či bičíku, indikace k IVF). Otěhotněla jsem 2× přirozeně (poprvé po 10-ti měsících a skončilo ZT, pak po 7 měsících od revize, nyní jsem už za polovinou těhu). Důležité je, aby měl spermií hodně, ono se tam to 1% nakumuluje (je rozdíl mít 1% z 1 mil a z 100 mil.). Navíc morfologie se dělá ze vzorku pár stovek spermií, což nemá vůbec, ale vůbec výpovědní hodnotu o celém vzorku ejakulátu. Takže já ty výsledky morfologie vždy beru s rezervou. Je to jako když zjistíš, že v 1. třídě u vás na ZŠ má 99% dětí poruchu učení, takže i zbytek populace v ostatních třídách ČR má z 99% poruchu učení.

Bela111
Ukecaná baba ;) 1775 příspěvků 05.12.17 13:12

Nejaka sance tam bude, pokud je mnozstvi v norme..u nas kontrola od kontroly horsi a horsi, progresivni pohyb 0%, mnozstvi 8 milionu, ten posledni odber, z ktereho cekam dite, to bylo pry jeste horsi, morfologie taky 1%..Ivf na 1.pokus, jsem 16.tyden. 1.dceru jsme pred 4 lety pocali prirozene po roce a pul. Nam to slo z 20 milionu spermii postupne skoro na nulu..behem pul roku, jsem rada, ze jsme dyl necekali, snazili jsme se dva roky.

keirinka
Kecalka 189 příspěvků 05.12.17 13:33

Dekuji za reakce… u na je koncentrace 44mil/ml, celkove 88mil… ted 3 mesice vitaminy a pak kontrola… 50% spatne hlavicky, 45% spatny krcek a 5% bicik… taky se to snazim nebrat tragicky, ale po kazdem dalsim neuspesnem mesici ztracim vzdy vic nadeji… a to IVF vam delali metodou ICSI?

Bela111
Ukecaná baba ;) 1775 příspěvků 05.12.17 21:50

@keirinka U nas ISCI.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >