Mražené houby - do jakých receptů používáte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JanaK30
Povídálka 37 příspěvků 14.03.18 21:27
Mražené houby

Poprvé jsem letos mrazila houby. Povařené, osušené, zamrazené. Zkoušela jsem je nyní, ale mají ve smaženici divnou chuť. Do jakých receptů používáte?

Reklama

Reakce:

Nikolacek
Ukecaná baba ;) 2419 příspěvků 14.03.18 21:30

@JanaK30 Davam pod maso. Treba pod kruti nebo veprove. Osmahnu cibulku, prihodim maso, restuju a podliju vodou. Tak po ctvrt hodince pridam mrazene houby, ktere predtim spařím horkou vodou.

Hanka1
Extra třída :D 13206 příspěvků 14.03.18 21:43
@Nikolacek píše:
@JanaK30 Davam pod maso. Treba pod kruti nebo veprove. Osmahnu cibulku, prihodim maso, restuju a podliju vodou. Tak po ctvrt hodince pridam mrazene houby, ktere predtim spařím horkou vodou.

Taky tak nebo do bramboracky. Na smazenici jedine cerstve houby :palec:

Ornwen
Závislačka 3890 příspěvků 1 inzerát 14.03.18 21:46

Do „rizota“ houby, maso, trochu cibulky a rýže.
Do polévky (ale někdo radši sušené)

Markéta80
Hvězda diskuse 38243 příspěvků 14.03.18 21:47

Já je vždy už dusím na cibuli a pak pod maso nebo do kulajdy a jsou jako čerstvé :palec:

katyna1984
Kecalka 411 příspěvků 14.03.18 21:47

Houby před mražením nevařim. Chutnají pak jako čerstvé i ve smaženici.

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 14.03.18 21:57

Mrazíme, ale čerstvé a očištěné :nevim: Možná v tom bude problém, protože i z toho se ta smaženice udělat dá a prý celkem dobrá, tvrdí rodina a ta je pěkně rozežraná :D Ale smaženice z předvařených a mražených, no nevím :nevim:
Jinak mražené houby dáváme do rizota a patlanic typu karbanátky, do bramboračky a omáček si většinou sušíme jiné druhy. :)

Hanka1
Extra třída :D 13206 příspěvků 14.03.18 21:57

Ja je jen rychle necham prejit varem a hned zcedim a hned po uschnuti soupnu do mrazaku, verim ze tim varem vsechny nevykrajene cerviky a maly par mm slimacky p zahubim, nic proti prirodnim proteinum :P

Regina Hero
Nadpozemská drbna 26979 příspěvků 9 inzerátů 14.03.18 21:59
@JanaK30 píše:
Poprvé jsem letos mrazila houby. Povařené, osušené, zamrazené. Zkoušela jsem je nyní, ale mají ve smaženici divnou chuť. Do jakých receptů používáte?

dělám to stejně a chuť mají vždycky stejnou jako čerstvé… jinak je dávám do polévky, do omáček, pod maso…

katyna1984
Kecalka 411 příspěvků 14.03.18 22:10

@Hanka1 tak však pak je taky tepelné upravíme, nejime je neuvařené :)

Hanka1
Extra třída :D 13206 příspěvků 14.03.18 22:14
@katyna1984 píše:
@Hanka1 tak však pak je taky tepelné upravíme, nejime je neuvařené :)

Vsak jo, ale ja mam problem s tema miniaturnma slimackama od te doby co se mi jeden odnekud objevil a rozprsknul na panvi :poblion:
Ja je mam rada i syrove, asi od doby co zkousim horčáky…
Dala bych si smazenici i z mrazenych :palec: a v mrazaku uz ani houbicka… 8o

Božislava
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 14.03.18 22:20

Já jsem nic nesesbírala kromě pečárky. :nevim:

lucynka25
Kelišová 6862 příspěvků 2 inzeráty 15.03.18 06:53

Houby zamrazuji jen ocistene, omyte..vzdycky z nich pak delat smazenici a chutna stejne dobre jako z čerstvých.
Nebo delam zapecene testoviny s houbami, veprove na houbach, rizoto s houbami, houbova omacka, karabanatky, bramboracka, bramboračka 2 , šumavská bramboračka , kuba
:mavam:

Hanka1
Extra třída :D 13206 příspěvků 15.03.18 12:29
@lucynka25 píše:
Houby zamrazuji jen ocistene, omyte..vzdycky z nich pak delat smazenici a chutna stejne dobre jako z čerstvých.
Nebo delam zapecene testoviny s houbami, veprove na houbach, rizoto s houbami, houbova omacka, karabanatky, bramboracka, bramboračka 2 , šumavská bramboračka , kuba :mavam:

Mne ta chut na smazenici jeste nepresla a to mam dnes k obedu tatarak :palec:

lucynka25
Kelišová 6862 příspěvků 2 inzeráty 15.03.18 12:37

@Hanka1 jooo taky bych si dala :jazyk: my už máme jen sušený houby :zed:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Otravy ve Varech: Něco je shnilého ve městě varském, ale voda to prý není!

V pořadí již 53. ročník karlovarského filmového svátku je za námi, hořká... číst dále >

Ani fekálie by vás neměly odradit! Proč je Dubrovník tak oblíbenou destinací?

Před pár dny tisíce českých turistů pobavila zpráva o tom, že chorvatské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama