Mrnouskove - srpen 2005

6
11.1.05 12:12

Mrnouskove - srpen 2005

Uz se to pomalu blizi a konecne budu mit toho mrnouska v naruci :D

TP mam 1.8, tak jsem zvedava, jestli bude mrnousek nedockavy nebo si bude davat na cas. Vcera jsem zacala mazat brisko a uz se tesim az se tam bude prcek vrtet.
Vsechny proznaky jako mavnutim proutku pominuly a jako tehulka si moc nepripadam. Presvedcuje me o tom akorat moje brisko. Prukazku jsem dostala 4.1. Na ultrazvuk jdu 21.1. na ten se moooc tesim a do poradny jdu 9.2.
Ted jsem 12tt a strasne hodne moc si to uzivam :D Je to nase prvni miminko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

172
11.1.05 14:12

mne to praveze ide strasne pomaly, TP mam 21.8. a zatial nic necitim, len sa rozsirujem velmi. a tak mazem uz davno. Knizku dostanem az teraz v piatok ale Lienocku som videla uz minuly tyzden, bije jej srdiecko a ma 1 cm. Tesim sa na nu :o))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.1.05 15:23

Marisko,
jak víš je to holčička, když má jenom jeden centimetr??? Holky, já vám tak závidím!!!! Taky chci být těhotná! Zatím jsem jenom snažilka.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
6
11.1.05 16:04

Ja kdyz jsem byla naposledy na UTZ, tak jsem byla 9tt. Mrnousek meril 2,09cm. A uz byly videt nozicky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
12.1.05 09:55

Janka, naviem nic, len vsetci, aj buduci tato hovoria stale o chlapcovi tak ja si pre:,–(zujem Lienocku :o))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
13.1.05 10:17

srpňátka

Ahoj holky, taky jsme srpnoví :) TP 11.8. - zatím. Dneska končím 10. týden. Nevolnosti a bolesti podbřišku ustupují a začíná se mi boulit bříško, takže už pár dní mažu. Zatím jsem v drogerii koupila speciální krém od Dermacolu (Enja balsam), ale ráda bych se zeptala čím mažete vy a jestli máte od někoho dobré reference na nějaký takový krém.
Máte už vybrané jméno? U nás je to téma vášnivých diskuzí. Navíc nebudeme chtít dopředu vědět pohlaví miminka, takže musíme vymyslet holčičí i klučičí.
Mějte se hezky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
13.1.05 10:35

Ja zatial mazem len Niveou alebo detskym pletovym mliekom, mam len strasne vysusenu pokozku z kurenia v byte, bruchata som furt :o)
A tak ako nam nikto sa neodvazil kecat do svatby, tak sa nam nikto z rodiny neodvazi kecat do mena nasho babetka - takze mame vybrane Annu alebo Alberta, dufam ze ma nenapadne to menit :o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
13.1.05 11:17

únava

Holky, ještě jsem se chtěla zeptat, taky jste tak unavené? Já, ačkoliv jsem byla dřív ranní ptáče, teď aby mě z postele tahali a náplň každého odpoledne je přijít z práce a jít tak na 1-2 hodiny spát a večer v devět se mi zas zavírají očka. Takhle nic nezvládám, nestíhám se vídat s kamarádkama, žehlit prádlo, nemám sílu jít z práce nakoupit. Jak dlouho to bude trvat?
Pijete kávu? Já ji kvůli mrněti vy:,–(ila a nechce se mi to řešit tímhle způsobem. Ani „zdravotní“ víno si nedávám.

Elosha 10tt+6

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.1.05 12:59

Holky, já vám tiše závidím ale samozřejmě přeju!! :D
Můžu se zeptat, kolikátý den od OVU vám vyšel pozitivní test? Já jsem teď dostala injekci Pregnylu, tak vím přesně kdy OVU byla a už chci konečně taky II!!! Jsem snažilka víc jak 2 roky :) a první těhu nedopadlo dobře :evil:
Tak nevím, který den testnout, ať zbytečně nestresuju a taky přemýšlím, že spíš půjdu na krevní test, ať vím rovnou pravdu, i když třeba smutnou. Lépe se s tím srovnám psychicky, u těch testíků papírkových je pořád naděje, že třeba ještě neukázal..a naděje zůstává..pak spíše to zoufalství..
Oj, takhle negativně jsem nechtěla psát, jsem OPTIMISTKA :) a beru život takový, jaký je.
Daria

• Nahlásit
  • Citovat
953
13.1.05 16:07

Ahoj Elosha, můžu tě uklidnit, je to úplně normální a trochu se to zlepší. Já jsem teď 16tt a zhruba prvních 13 týdnů bylo fakt kritických. Kdyby to šlo, spala bych celý den. Jenže dojíždím do práce, vstávám ráno v 6 a vracím se domů večer tak mezi 6 a 7, takže jsem neměla šanci si lehnout ani odpoledne. Ale v 9 už jsem byla zaručeně tuhá :) . Teď už je to lepší, ale stejně pořád potřebuju víc spánku než obvykle, ale aspoň už neusínám na každým kroku :D .
Tak přeju hodně trpělivosti, ale kvůli mimískovi to přece stojí zato vydržet, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
13.1.05 18:12

Ahoj holky… Ja jsem taky cely den jak zmlacena. Kdyz si lehnu k televizi, tak uz mzouram ocima. Ale nekdy se mi stane, ze jdu vecer spat a pekne dlouho se prevaluju a nemuzu usnout. Brisko a ostatni si mazu Elasti-Q, prijemne voni,rychle se vsakne a mam po nem heboucky telo. Zatim se mazu jen vecer po vykoupani, ale az poroste brisko rychleji, tak budu mazat i rano.
K tem testum. Ja jsem si delala test v pondeli, druhy den rano po vynechani MS, ale moc jsem tomu neverila, protoze mi parkrat vysel falesne pozitivni. Tak jse m si udelala jeste jeden vecer a pak jeste rano. Na vsech byly //. K doktorovi jsem sla ve ctvrtek, protoze me bolelo bricho a myslela jsem si, ze jsem nastydla. Tak mi doktor udelal UTZ a tam uz byl videt plodovy vacek.
Ted jdu na UTZ pristi patek a budu na konci 13tt, to se moooc tesim a jsem zvedava, jak moc mrnousek vyrostl.
Mejte se hezky a uzivejte si briska :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.1.05 21:56

Ahojte těhulky,

já jsem od Červenčátek, takže jen o málo „starší“ těhulka :)

Kvůli únavě jsem šla na neschopenku. Byla jsem schopná usnout uprostřed papírování… Naštěstí mám šéfa i kolegyně v pohodě a i doktor neměl námitek :) Teď jim občas vypomáhám doma. A pocit, že si můžu kdykoliv lehnout? K nezaplacení… U mě žádné zvracení v prvním trimestru, ale únava jak hrom :)

Teď už se miminko ozývá šťouchancema a pomalinku vstupujeme do druhé poloviny těhu :) Tak ať vám to rychle utíká :) a ty počáteční trápeníčka zvládnete.

Mirri 19+3tt

• Nahlásit
  • Citovat
111
14.1.05 13:05

Ahojky těhulky,
tak mi taky patřímě k sprňátkám :-), jsem 10+3 tt.
Jsem z toho dost vyjukaná, je to moje první mimi. Přístí týden jdu k doktorovi, tak snad už dostanu těhu průkazku a přespříští týden jdu na 2. UZ, tak snad bude vše v pořádku.
Počáteční potíže-nevolnosti, či spíš nepřijemné pocity, ustávají, ale jsem taky pořád unavená, přes den, tedy jen o víkednu polehávám, což není u mě zvykem. Ale zase mám problém v noci usnout, někdy usínám i 2-3 hodiny a pak se třeba i v průběhu noci nebo brzo ráno budím, takže s tou únavou je to dost špatné.
Taky mám šílenou zácpu, což jsem do teď vůbec nevěděla, co je.
Všichni se nás pořád ptají, jestli už máme jméno, ale já tuším, že to bude s partnerem „boj“, takže to nechávám až na dobu, než budeme vědět pohlaví.
Jinak já se mažu zatím normálními krémy, speciálními se má prý od 4. měsíce.
A jak jste na tom s pohybem?
Nevíte, od kdy se začíná s těhotenským cvičením?
Zdraví
Elli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.1.05 14:53

Ahojky těhulky,
já jsem zářijová a jdu se k vám poradit a ráda bych v tom měla jasno. Na rodině jsem si dle poslední MS vypočetla, že TP je 5.9. a že se nacházím v 5tt. Včera jsem byla u své dr. po druhé a už mi vystavila těhu průkazku, zaznačila krevní obrazy, krevní skupinu a další údaje a mám napsáno, že jsem v 7tt. Všimla jsem si, že některé z vás píšou Xtt + X tt. Co to znamená? Jsem prvorodička a zatím jsem se nikde nic kloudného nedočetla :-)

Jinak u mě únava je až večer. Pracuji 10h denně, nedělá mi to problémy a jsem OK. Až večer už cítím bolesti v kříži a to se natáhnu a buď u toho vytuhnu nebo ne. Spíš nespím v noci. Pořád se převaluji a chodím často na záchod :-)

No a jména? Tak ty už máme asi čtyři roky dopředu vybrány. Kluk bude Šimon a holka Rozárka. Zrovna včera se mě manžel ptal, zda to nechci ještě změnit a já řekla, že ne a šlo vidět, že se mu ulevilo. A taky chceme znát pohlaví dítěte.

A holky, už jste to prozradili? My jsme s manželem dohodli, že až překleneme 12tt, tak to řekneme. Údajně do 12tt ještě není nic vyhráno. Jedině v práci jsem to řekla šéfovi, protože už mám těhu průkazku, ale prosila jsem to, aby to zatím ve firmě neříkal. Tak uvidíme jestli to dodrží :-)

• Nahlásit
  • Citovat
11
14.1.05 15:07

Ahoj, jen v rychlosti než zmizím z práce. 40 těhotenských týdnů se počítá od prvního dne poslední menstruace, ale tvoje embryjko je staré o dva týdny míň podle obvyklé ovulace. Proto 7 týdnů od menstruace, ale 5 týdnů samotného těhotenství. Taky jsem poprvé těhu a jsem v 11 tt (tzn. v jedenáctém týdnu těhotenství). Zítra budu 11tt +1 (11 týdnů a jeden den). Počítáno od poslední menstruace. Já už jsem to prozradila, protože to na mě stejně poznat bylo (šťastná, tajné telefonáty mimo kancelář, na vánočním večírku jsem nepila). Neříkala jsem to, ale když se mě někdo přímo zeptal, tak jsem nelhala.
Dřív jsem také unavená nebyla. Je pravda, že prvních 12 týdnů je kritických, můžeš o mimi přijít a nikdo nezjistí proč. Je to obvyklé zvlášť u prvorodiček. Bohužel. Kolem sebe mám dost takových případů. Není to ale špatné znamení, že by jsi dítě nemohla donosit. Moje švagrová říká, pokud je to v pořádku, tak se to udrží a pokud ne, ať se pustí, abych neměla nějakýho mongola. Dělá na gyndě tak ví o čem mluví. Tak papa a užívej se tvého jiného stavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama