MŠ - šikana a agresivita?

Anonymní
6.8.13 09:50

MŠ - šikana a agresivita?

Omlouvám se za anonymitu, ale syn se trochu protekčně dostal do MŠ (tři mu budou v prosinci). Nastoupit může od září (do těch tří let ho budu dávat jen na dopoledne). Slibuji si od toho, že se trochu rozmluví a „socializuje se“. Rok už chodí do miniškolky 2× týdně na dopoledne a nemá tam problém. Jde mi o to, že jsem se setkala s názorem, že hrozí, že ho starší děti budou šikanovat a že se může stát agresivním (předpokládám, že takto malý tam bude sám, případně jich bude opravdu minimum, třída je smíšená, 2 učitelky na 26 nebo 28 dětí). Máte s tímto někdo zkušenosti? Určitě ho tam nechci dávat, pokud by mu to mělo nějak ublížit, naopak jsem si od toho slibovala, že mu to prospěje.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7164
6.8.13 09:55

Moje holky začaly obě chodit do školky v necelých třech letech, třída byla smíšená a ani jednu nikdo nešikanoval a rozhodně nejsou agresivní.
Naopak, ve smíšených třídách jsou starší děti vedený k tomu, aby se „staraly“ o ty mladší, což se jim líbí, protože jsou důležitý.

Příspěvek upraven 06.08.13 v 10:01

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
515
6.8.13 09:59

Mám zkušenost, syn se stal agresívním, starší mu dávali couda. Do školky uz mi další nepůjde, nemám jediný přínos. Kdo nema hlídání a potřebuje do práce tak ano, ale nejaky pozitivum socializace, začleňování do kolektivu…nesmysly.

Příspěvek upraven 06.08.13 v 10:00

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.8.13 10:00
@PetraJ píše:
Moje holky začaly obě chodit do školky v necelých dvou letech, třída byla smíšená a ani jednu nikdo nešikanoval a rozhodně nejsou agresivní.
Naopak, ve smíšených třídách jsou starší děti vedený k tomu, aby se „staraly“ o ty mladší, což se jim líbí, protože jsou důležitý.

Díky, já jsem si právě myslela, že takto to bude fungovat. Doufám, že to tak bude i u nás.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.8.13 10:01
@123l píše:
Mám zkušenost, syn se stal agresívním, starší mu dávali couda. Do školky uz mi další nepůjde, nemám jediný přínos. Kdo nema hlídání a potřebuje do práce tak ano, ale nejaky pozitivum socializace, začleňování do kolektivu…nesmysly.Příspěvek upraven 06.08.13 v 10:00

Aha, tak tohle je ta druhá strana mince…

• Nahlásit
  • Citovat
515
6.8.13 10:01

Muj byl nejmladší a hned v prvním týdnu začal rvát děti na písku, ja ho nepoznavala. Nikdy bych tu chybu uz neudělala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17163
6.8.13 10:10

Syn šel do MŠ ve dvou a třičtvrtě roce a bylo to v pohodě. Přestoupili jsme pak do jiné MŠ a u nás byl problém, že ze školky se mu nechtělo domů :)

Kamarádka dávala dceru do školky ve 2,5 letech, malá spokojená, rozmluvila se, sice byla nejmladší, ale rozhodně nebyla šikanovaná od starších a větších dětí.
Otázkou je, jaký je tvůj syn - zda průbojněnší povahy nebo spíš ustupuje a nechá si od druhých líbit cokoliv. Případně bych po nástupu do MŠ byla v úzkém kontaktu s učitelkami.

@123l možná špatný přístup učitelek… u nás MŠ v pohodě, dokonce nebyl problém jak s léky, které syn musel užívat i v době kdy byl v MŠ, tak i s dietním omezením (potravinové alergie). Hodně záleží na tom, jaká je ředitelka, ředitel MŠ a jaké jsou učitelky, zda komunikují s rodiči když je nějaký „problém“, zda jej řeší a jak jej řeší.
Ono tyhle problémy pak bude každé dítě řešit celý život, v ZŠ, SŠ i případně v pracovním životě. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
6.8.13 10:12

Já si zas myslím, že záleží na více věcech…jaké děti tam zrovna budou, jak paní učitelky dokáží děti zaujmout, zabavit. Vzhledem k tomu, že pí učitelky jsou s dětmi ve školce pořád-nikam neodchází (tak jako třeba rodič nechá sourozence v pokojíku a jde vařit, uklízet),myslím že by to i v případě náznaků šikany měla včas pí učitelka podchytit. Já jsem si třeba v době mateřský přivydělávala hlídáním dětí v takovém dětském koutku(né hypermarket),kde jsem měla i 18 dětí ve věku 2 měsíce-8 let(nesourodá skupina je daleko větší fofr na zabavení),většinou mi tam chodila stejná partička dětí a nikdy se nestalo, že by tam starší ubližovaly mladším. Buď si starší těch mladších nevšímaly nebo třeba hlavně holčičky občas pomohly-podaly dudlík, chrastítko. Syn tam chodil se mnou od 2 let a miloval to tam a vůbec jsem o něm nevěděla-vždycky si hrál spíš se staršími.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.8.13 10:18
@KačuliKačka píše:
Syn šel do MŠ ve dvou a třičtvrtě roce a bylo to v pohodě. Přestoupili jsme pak do jiné MŠ a u nás byl problém, že ze školky se mu nechtělo domů :)

Kamarádka dávala dceru do školky ve 2,5 letech, malá spokojená, rozmluvila se, sice byla nejmladší, ale rozhodně nebyla šikanovaná od starších a větších dětí.
Otázkou je, jaký je tvůj syn - zda průbojněnší povahy nebo spíš ustupuje a nechá si od druhých líbit cokoliv. Případně bych po nástupu do MŠ byla v úzkém kontaktu s učitelkami.

@123l možná špatný přístup učitelek… u nás MŠ v pohodě, dokonce nebyl problém jak s léky, které syn musel užívat i v době kdy byl v MŠ, tak i s dietním omezením (potravinové alergie). Hodně záleží na tom, jaká je ředitelka, ředitel MŠ a jaké jsou učitelky, zda komunikují s rodiči když je nějaký „problém“, zda jej řeší a jak jej řeší.
Ono tyhle problémy pak bude každé dítě řešit celý život, v ZŠ, SŠ i případně v pracovním životě. :nevim:

Děkuji za pozitivní zkušenost. Ona právě třídní učitelka je ta naše „protekce“, tak by to snad mělo být v pohodě. Syn je celkem solitér, ani v miniškolce si s ostatními až tak moc nehraje (i když myslím, že pomalu se to zlepšuje). Všechno líbit si určitě nenechá.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.8.13 10:19

@klafina123 Tak snad to bude v pohodě…

• Nahlásit
  • Citovat
20055
6.8.13 10:22

Syn nastoupil v průběhu roku, dva měsíce před 3. narozeninami a je tam nejoblíbenější „miminko“ ( je opravdu nejmladší) - je ve smíšené třídě, takže jsou tam děti jinak od 3,5 až do 5 let a krásně se mi o něj starají :mrgreen: Kluci ho učí blbosti a holky ho pomáhají oblíkat, rozmluvit se, venku ho berou za ruku aby se nebál na klouzačku, na písek. Já jsem naprosto spokojená 8)

Edit: Jinak je taky spíš samotář, na děti se spíš rád dívá než by si s nimi hrál. Ale jsem ráda, že ho ty starší děti nutí se zapojit - ta změna je fakt znát a o rozmluvení se ani nemluvím (a to ve školce mlčí, jen poslouchá ale nemluví - za to doma to pak rozjede, dokonce začal zpívat celou písničku prší prší - to budou učitelky v září čučet :mrgreen: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
515
6.8.13 10:48
@KačuliKačka píše:

Ono tyhle problémy pak bude každé dítě řešit celý život, v ZŠ, SŠ i případně v pracovním životě. :nevim:

Naopak učitelky zlatý, komunikace, přístup, zlaté srdce. Pak přestoupil do jiné mš a učitelky s prominutím krávy, ale třídy byly rozděleny po věku a problém nebyl. Každopádně školky jsou moje noční můra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
589
6.8.13 11:05

Můj bráška byl v kolektivu nejmladší a na konci července už se stal „kápem“ všechny poučuje, úkoluje, organizuje a starší mu to žerou. Naštěstí žádná šikana, podle mě záleží kolektiv od kolektivu. Přeju hodně štěstí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17163
6.8.13 11:42

@123l to je těžko, ono záleží i na vyzrálosti dítěte. Kamarádky ta 2,5 letá malá byla ve školce hned spokojená, ted už se těší za dětma (a kamarádka i její manžel se těší, až bude doma chvíli klid, nebot co se rozmluvila, mele od rána do večera :lol: ). Další kamarádka má syna a ten zvládl školku až ve 4 letech, do té doby to prostě nedával, plakal, nehrál si, nekomunikoval s dětma. Potom, v těch 4 letech jako když vymění dítě, spolupracuje, hraje si, do školky se těší… :nevim:

Anonymní,
syn nebyl žádný andílek, on byl taková ta kupa blech, co byl všude a nikde, ale i tak školku miloval, dodnes vzpomínáme na výlety, školky v přírodě a p. ředitelku, ke které ještě odpoledne docházel na výuku AJ pro školáky ;-) Řekla bych, že se to ukáže až s nástupem v září, ale určitě pokud by byl nějaká konflikt či problém, řekne ti o tom. A třeba k ničemu takovému ani nedojde a bude to všechno v pořádku ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.8.13 14:54
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonymitu, ale syn se trochu protekčně dostal do MŠ (tři mu budou v prosinci). Nastoupit může od září (do těch tří let ho budu dávat jen na dopoledne). Slibuji si od toho, že se trochu rozmluví a „socializuje se“. Rok už chodí do miniškolky 2× týdně na dopoledne a nemá tam problém. Jde mi o to, že jsem se setkala s názorem, že hrozí, že ho starší děti budou šikanovat a že se může stát agresivním (předpokládám, že takto malý tam bude sám, případně jich bude opravdu minimum, třída je smíšená, 2 učitelky na 26 nebo 28 dětí). Máte s tímto někdo zkušenosti? Určitě ho tam nechci dávat, pokud by mu to mělo nějak ublížit, naopak jsem si od toho slibovala, že mu to prospěje.

Ano tuto šikanu synovec zažil, šel tedy v normálních 3 letech, ale neuměl se moc oblékat a mluvit, starší kluci se mu posmívali, šťouchali do něj… On se začal bránit a kousat. A to byl malér. Pro učitelky je totiž normální, když se děti perou, škrábou, ale když koušou, měla by přijít k mamce domů sociálka 8o :zed:. Prostě hrůza, báli jsme se každého dne, kdy bude ve školce, aby někoho nepokousal, protože by byl problém. To, že on chodil občas ze školky poškrábaný a očividně jsem viděla, jak si z něj starší kluci dělají srandu při obědě, bylo ale OK :,( :|. No v září jde znovu do školky po 2 měsících prázdnin, doufám, že už to bude lepší.
Jinak anonymně kvůli rodičům spolužáků, dají se najít všude :cert:.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama