Mufiny

28414
17.7.09 20:18

Mufiny

Ahoj :wink:
Předevčírem jsem udělala mufiny, koupené v krabici. Chutnali nám, ale je to celkem drahé a neni jich moc. Na netu jsem našla několik receptů od jahodových až k těm klasickým.
Já bych spíš ty klasické s čokoládou. Máte někdo svůj osvědčený recept? A kde seženu košíčky?

Děkuji :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12878
17.7.09 21:13

košíčky kupuji třeba v Hypernově. jinak já mám vyzkoušené tyto (v receptu jsou bolrůvky, ale já je dělám s malinami. určitě tam bude i postup na čokoládové):

http://www.apetitonline.cz/…muffiny.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
998
17.7.09 21:22

Ahoj, já mám nejoblíbenější tyto. Dávám tam cokoliv na co mám zrovna chuť nebo co mám po ruce. Sekané ořechy, mandle, čokoládu, sušené ovoce, čerstvé ovoce, kandované ovoce… jednou jsem dělala s citronovou šťávou a makem, mňam :-)

http://www.apetitonline.cz/…resnemi.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
17.7.09 21:43

Holky díky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2964
30.7.09 08:29

Ahoj, moje oblibene a vynikajici jsou nasledujici:

340g polohrube mouky
34g kakaa
3lžč kypř. prášku
1lžč sody bikarbony
3× 100g čokoška (kupuju Figaro hořké, sladké a bílé, Milka se lepí na formu a Orion se nerozpustí pořádně)
3× vejce
2× vanilový cukr
120g cukru
120g rozpuštěného másla
2× zakysaná smetana

• cukr+van. cukr + vejce
  • přidat rozpušť. máslo
  • přidat smetanu
  • v duhé misce smíchat „suché“ = na kousky čokošky + kakao+mouka+ kypř. prášek + soda
  • „suché“ zamíchat do „mokrého“

20minut na 200° Peču ve formě vymazané máslem. Obvykle jsou to dve davky. Než se první upeče, nepotřebuje těsto speciální skladování.

Dobrou chuť.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2675
7.10.09 16:38

Naše nejoblíbenější:
150 ml mléka
150 g krystal. cukru
250 g polohr. mouky
1/2 prášku do pečiva špetka soli
1 vanilk. cukr
2 vejce
125 g másla
150 g vlašských ořechů

Zkaramelizujeme 75 g cukru, zalijeme horkým mlékem, vaříme 2 minuty (nebo dokud se karamel nerozpustí). Smícháme sypké pří:,–(y, přidáme vejce a máslo a vyšleháme. Přilijeme karamel. mléko a přidáme ořechy (nejlepší jsou celé půlky). Pečeme na 200 st. C cca 15 - 20 minut.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama